Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wszystkim,

znowu miałem chwilkę, żeby zajżeć an forum i oczywiście nie mogłem opuścić tego wątku :-)

Przypominam, mam Wierzbę II pod Warszawą (na wschód, okolice Konika Nowego) w stanie surowym i służę pomocą (również przyjmuję wycieczki :-)). Było kilka zmian, ale do odważnych świat należy!

Pozdrawiam

 

DarekRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Wierzbowicze!

Przyznam,że troszeczkę zaniedbałem śledzenie wątku Wierzby II.

Mam już domek w stan surowym ale jeszcze bez okien (czekam do Wiosny), obecnie jestem na etapie grodzenia działki (TO JEST NIESAMOWITY WYDATEK!!!!)

Dla tych którzy nie pamietają przypominam że buduję w okolicach Płocka

Spróbuję załączyć jakieś fotki (o ile dowiem sie jak to tutaj zrobić)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mógl to podziel sie to wiedzą ze mna bo tesz mam fotki lecz niewiem jak je zamieścić.

Jakby mógł Pan powiedzieć jaki ma Pan dach(materiał)jak cena była i ile wyszedł cały z oknami dachowymi .Ja prawdopodobnie rezgnuje i zostawiam 5 lub 6.Mam jeszcze do Pana pytania ale zapomniałem jak tylko sobie przypomne to je przytocze.

Pozdrawiam KUBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

cieszę się, że jest trochę doświadczonych realizatorów Wierzby II, ponieważ już wkrótce zamierzam dołączyć do tego grona. Właśnie rozpoczynam etap adaptacji projektu i serię pytań do samej siebie, może na niektóre pomożecie odpowiedzieć:

 

1. czy garaż o szerokości wewnątrz 516 cm nie będzie za wąski na dwa samochody, załóżmy średniej wielkości,

 

2. czy rzeczywście ten garaż jest stosunkowo "krótki", że było sporo chetnych na jego wydłużenie - mój w projekcie ma 516 cm (w sumie jest kwadratem 516*516) - może jakieś sugestie w tym względzie,

 

3. czy ktoś budował bez wykusza? - mam taki zamiar, ale zastanawiam się jak to wygląda w praktyce - taka prosta, ciągła ściana - może mogę liczyć na jakieś fotki. P.S. Bardzo mi się podobają wykusze, ale raczej bedę musiała z niego zrezygnować ze względu na wymiary działki.

 

To na razie tyle, licze na podpowiedzi i bardzo pozdrawiam wszystkich wierzbowiczan. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Darek Rz - taaaaak, bardzo mi zależy na tych fotkach, szczególnie tej ściany bez wykusza, ale chętnie zobaczę wszystko co masz. PS. tak jak pisałam, chciałabym mieć wykusz, ale nie mogę sobie na niego pozwolić, bo dom bez wykusza jest już na styk.

A czy ty wydłużałeś też garaż i wstawiałeś ściankę kolankową na poddaszu.

I Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - ten garaż !!! - ja też prosiłam o jakieś szczególy w tej kwestii i nic...

Czy jest ktoś kto wie, czy w garażu o szerokości 516 cm da się zaparkować dwa samochody średniej wielkości bądź jeden duży i mały. Może są już jacyś użykownicy takiego.

Chyba będę musiała pomierzyć i potrenować na jakimś parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Jeżeli chodzi o sam projekt to wprowadzilismy z mężęm parę zmian:

1. Podnieśliśmy dach - tzn. nad stropem dołożyliśmy jeden pustak i cegłę (budowalismy z Porothermu) dzięki czemu dolne okna nie są tak bardzo zasłoniete przez dach, nie pada na nie cień a góra jest trochę wyższa, oczywiście słupy na górze też zostały wydłużone...

2. Na dole zamontowaliśmy trochę większe wymiary okien niż w projekcie, a na górze zrezygnowaliśmy z jednego okna w pokoju (w tym co były 3)

3. Z pokoju który miał 10 m zrobiliśmy garderobę, ałazienkę powiększyliśmy kosztem garderoby, dzięki czemu uzyskaliśmy w garderobie wnęki na szafy. Zrezygnowaliśmy z osobnych drzwi do garderoby i łazienki, do "naszego kącika" wchodzi się przez sypialnię, z sypialni nie ma drzwi do garderoby tylko duży "otwór z łukiem" a z garderoby są drzwi do łazienki.

4. Powiększyliśmy trochę małą łazienkę na dole.

5. Powiększyliśmy łazienkę na górze, mamy teraz zrobione miejsce na prysznic (powstała taka wnęka gdzie będą potrzebne tylko szklane drzwi).

...pozdrawiam...

Czy ma ktoś może jakieś pomysły na wykończenie wierzby w środku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...