Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam,

my wybudowaliśmy parter Wierzby II który już zamieszkujemy. Teraz chcemy zabrać się za górę. Czy ktoś może ma zdjęcia wykończonych pokoi na poddaszu?? Chcielibyśmy zrobić pokój nad garażem ale ponoć nie da rady zrobić drzwi z korytarza (łazienki nie można przenieść ponieważ blokuje takie ruchy komin). Bardzo proszę o rady co do dzielenia pokoi na poddaszu (dopiero zaczniemy robić ścianki działowe). Generalnie zmiany jakie wprowadziliśmy to przeniesienie kotłowni do części garażu oraz jego ponowne wydłużenie, zmiana lokalizacji drzwi w małej łazience przez co jest duża szafa wnękowa, podniesienie dachu o 1,5 siporexu, powiększenie okien na dole. pozdrawiam wszystkich i proszę o rady co do poddasza :)

Edytowane przez kasiasp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

My mamy wejście do pokoju nad garażem z korytarza .Zmniejszyliśmy łazienkę (wymiary 2,40 na 2,70) i między ścianę od łazienki a komin weszły nam drzwi 70 cm. U nas pokój nad garażem jest suszarnio-prasowalnią ale gdyby zaistniała taka potrzeba, to można by zrobić calkiem ładny pokój ( mamy w nim 2 okna) . Też mamy podniesioną górę o 1 pustak i w ten sposób wyszły duże ,ładne pokoje .

Zdjęcia wyślę na e-maila.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a jak zamierzacie go podzielić ? Wydaje mi się, że to nie jest zbyt dobry pomysł .To jest naprawdę fajny , duży pokój a po podziale wyjdą 2 małe klitki .

 

potwierdzam szkoda z ładnego pokoju robić klitę.... no chyba ewentualnie zlikwidować garderobe i przenieśc na drugą stronę wtedy będą dwa pokoje po ok 15-17 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam szkoda z ładnego pokoju robić klitę.... no chyba ewentualnie zlikwidować garderobe i przenieśc na drugą stronę wtedy będą dwa pokoje po ok 15-17 m2

 

 

 

właśnie o tym myślimy, żeby zlikwidować garderobę w przyszłości i wtedy jak będzie taka konieczność podzielić pokój.

Jeżeli chodzi o pokój nad garażem to będzie jednak wejście z korytarza. Robimy tak że obok komina pod krokwią trzeba lekko się pochylić i przechodzi się do kolejnego korytarzyka już o prawidłowej wysokości i tam mamy ukryty dodatkowy pokój :) Myślę że jest to dla nas lepsze rozwiązanie niż wejście z łazienki.

Jeżeli ktoś posiada zdjęcia poddasza to proszę zamieszczajcie, to znacznie pomaga :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

wojtekk 1980

Przegladnij to forum cierpliwie od poczatku, a napewno uzyskasz to czego szukasz. Są tu już zdjęcia wersji zgodnych z projektem i tych ze zrobioną scianką kolankową. Tak na szybko znalazłem dla Ciebie kilka stron z tego forum z interesujacymi Cię zdjeciami : 21,22,23,26. Jest ich wiecej, wystarczy je przejrzeć.

Zajrzyj takż e na link :

http://foto.onet.pl/49oyc,oz2dkdo2gg8o,6qv2u,u.html?D=1#izsur

To W-II wybudowana przez Wieska2. On zrobił ściankę kolankową i wydłużył krokwie.

Ja niestety nie wiem jak sie wklęja zdjęcia na forum, ale mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeśli zrobisz ściankę kolankową a nie przedłużysz krokwi, to oczywiście proporcje zewnetrzne się zmienią, a zatem i ogólny wygląd. Jeśli jednak wydłużysz krokwie , to będzie dalej OK.

Ja u siebie zrobiłem sciankę kolankową na 2 bloczki Ytonga plus wieniec i murłata. W sumie 74 cm. Poszerzyłem dom o 1 metr, aby mieć prawdziwy garaż na 2 samochody i wejście z korytarza do pokoju nad garażem. Wydłużyłem krokwie i dom zachował proporcje, a na poddaszu uzyskałem piękne duże pokoje. Wystarczy powiedzieć, że mam teraz powierzchni użytkowej ponad 240 metrów !

Ścianka kolankowa to najlepiej wydane pieniądze na budowie. Na tzw. przedściankę wydasz mniej więcej tyle samo.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kaczadam
wstawiłem adresata mojego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Prosze bardzo podniesione jeden pustak, wieniec, razem ok 48 cm plus mur łata 15 cm...... widzaiłam wyższe jednak swoją opcje uważma za maksymalną aby wygląd na zewnątrz był ok. Oczywiscie konieczne jest wydłużenie o minim. 20 cm krokwi. Na zdjęciach jest 14 cm ocieplenia również pod balkonem z wiadomych względów, dodatkowo uskok jest płytszy, stąd z tyłu wygląda uskok na większy niż z przodu. Zdjęcia od przodu nie mam tam nad wejściem dałem mniej ocieplenia.

https://picasaweb.google.com/115720569142552725308/17Pazdziernika2011#5665243682349146434

 

Pozdrwiam

Edytowane przez WINO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Mieszkam już od sierpnia i powiem że mieszka mi się wręcz rewelacyjnie :)

Czasami się zastanawiam co bym jeszcze chciał zmienić ale ciężko mi coś wymyślić (choć to co bym chciał poprawić jest błędem moich nie do końca przemyślanych zmian).

Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze budują i życzę szybkiego końca budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pomyśleć przy stawianiu ścianki kolankowej , że podsinienie o dwa pustaki i wieniec spowoduje tak jak u mnie możliwość wejścia do pokoju nad garażem od strony holu na pietrze. Wydaje mi się, że przy podniesieniu o jeden pustak przejście zrobi się zbyt niskie (chyba że się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się buduję. Mam nadzieję wprowadzić się do wakacji. Ze zmian które u siebie zrobiłem tylko jedna nie przyniosła zamierzonego efektu. Otóż przesunąłem kominek pod schody, ( przy czym najpierw odwróciłem bieg schodów ) mając nadzieję, że uda mi się zrobić DGP z kominka na cały dom.

Niestety nie jest to możliwe, a wręcz nawet trudniejsze przy takim rozwiazaniu. Przy pierwotnym ustawieniu kominka nie ma problemu z ogrzaniem kominkiem salonu, pokoju na parterze za schodami oraz dwóch dużych pokoi na poddaszu. Przy moim układzie nawet to stało się trudniejsze, dlatego też odpuściłem sobie temat DGP.

Za to poszerzenie domu o 1 metr przyniosło rewelacyjny efekt : garaż stał się prawdziwym garażem na 2 samochody. do pomieszczenia nad garażem mam bezpośrednie wejście z korytarza. pokój za schodami na parterze poszerzył mi się o metr, o tyle też poszerzyło się WC na parterze, które stało się teraz garderobą. Bardzo zadowolony jestem również z decyzji o budowie ścianki kolankowej - przybyło powierzchni użytkowej, a dzieki wydłużeniu krokwi dom nie stracił proporcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć kominek z płaszczem, u mnie sprawdza się super. Po 2 dniach palenia miałem w domu 25 st. i miałem już dość :)

Wnękę w salonie z której miało być widać schody zamurowałem i powiesiłem sobie na niej telewizor, jest to wręcz idealne miejsce (proponuje wmurować w trakcie budowy w ścianę, na której ma wisieć telewizor mały kanał wentylacyjny w celu przeprowadzenia kabli do TV)

Garaż też poszerzyłem i teraz da się tam zmieścić 2 samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...