Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich wielbicieli Wierzby II (w jednym słowie to chyba będzie: wierzbicieli ? :) )

Szczególnie gorąco pozdrawiam założyciela muratorowego rodu Wierzbaków – seniora Pepe. Z zapartym tchem pochłonąłem całą lekturę tego wątku, po tym jak otrzymałem namiary na str. Muratora od p. Katarzyny z Horyzontu (to super, że w jednym miejscu mogę spotkać tylu ludzi połączonych, interesującym również mnie, tematem).

Pepe, gratulacje w związku z zamieszkaniem! Siedzisz sobie teraz pewnie przy kominku dumny jak paw 8) ze swego dzieła? Jeszcze raz brawo (!!!) i niechaj serce Twe rośnie, bo dokonałeś Rzeczy Wielkiej, szczególnie dziś – w dobie rosnących cen i uśmierconych płac.

Mam jednak nadzieję, że nie zrezygnujesz z odwiedzania tego miejsca w sieci i nadal będziesz podrzucał swoje spostrzeżenia dla nowych Wierzbowiczów kiełkujących coraz liczniej we wszystkich zakątkach PL. Jeśli chodziłyby Ci po głowie myśli o porzuceniu nas, już zawczasu błagam: PEPE WRÓĆ! :cry: (to samo dotyczy oczywiście wszystkich pozostałych Wierzbicieli, Wierzbowiczów i Wierzbaków – czyli Wszystkich, niezależnie od stanu zaawansowania budowy).

No dość tak… po tym przydługim wstępie – do rzeczy.

Jestem na etapie 0-wym lub jeszcze niżej. Właściwie to nawet określenie „w depresji” było by jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że po rozmowie z Horyzontem otrzymałem odpowiedź, że moje niewinne :wink: zmiany w W II stworzyły właściwie nowy projekt (czyżby W III ???); Darku Rz ty chyba mnie zrozumiesz, bo widzę, że też nieźle poszalałeś ze mianami.

No cóż, tak mi się właśnie podoba i nadal jeszcze wierzę, że wszystko da się zrobić, chociaż już drżę na myśl o wizycie u mojego archit. adaptującego projekt i jego reakcji (głównie tej finansowej) na moje pomysły. Oby to moje nothing impossible nie zmieniło się w Mission Impossible…

Moje zmiany wynikają głównie z usytuowania domu na działce (blisko jej prawej – wsch, granicy) i położenia samej działki względem stron świata (układ: płn. – płd., wjazd od str. płd.- ulica biegnie równolegle do płd. siatki). Przeróbki dotyczą zasadniczo zmiany funkcji niektórych pomieszczeń: wejście do budynku przez dotychczasowe pom. gosp.(5), lokalizacja kuchni(6) zamieniona z pokojem(9); kotłownia (z wyjściem na zewnątrz) na miejscu dotychczasowej łazienki(12) a łazienka - w połączonych pomieszczeniach: 1+2+4. Konsekwencją tych zmian było oczywiście przestawienie kilku ścian działowych.

To w bardzo dużym skrócie (mam oczywiście jeszcze co nieco w zanadrzu :D ). Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę spróbować zamieścić tu szkic (lub przesłać mailem).

Ponieważ sądzę, że raczej trudno mi będzie znaleźć kogoś z „moją W III”, więc chciałbym nawiązać kontakt z Wierzbowiczami w bardziej „czystej formie”. Byłbym oczywiście bardzo rad, gdyby ktoś wyraził zgodę na małą „wizję lokalną” – nie ma to jak zobaczyć coś na żywo :o (tym bardziej, że wisi nade mną groźba mojej małżonki, która stwierdziła, że oceni dom dopiero po zakończeniu budowy – strach pomyśleć co będzie, jeśli się jej nie spodoba!!! :evil: ).

Moje okolice to Łódź, ale jestem zdecydowany pojechać też gdzieś dalej (szczególnie preferowany kierunek to Warszawa – bywam tam czasem w sprawach służbowych).

PS

Mój dostęp do Internetu jest od jakiegoś czasu poważnie ograniczony – stąd wybaczcie gadulstwo, gdy już się do niego dorwę oraz proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na moją odpowiedź w tym wątku. Natomiast mam stały dostęp do poczty e-mail (adres skrzynki żony - pod ikoną poniżej).

 

Pozdrawiam i czekam na szybką reakcję (bo wiosna za pasem…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

startuje za miesiąc koło wieliczki mam pare zmian w projekcie m.in. -poddasze nieużytkowe,brak schodów, sciana nośna w środku wyprostowana okno w kuchni 150*150, dach o dwa maxy do góry. ściany max+12styropian dachówka cementowa euronit,reszta wyjdzie w praniu. pozdrawiam wszystkich Wierzbian :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wierzbian :) .Zaczynam gdzieś za miesiąc.Moje zmiany w projekcie:

-wydłużenie garażu o jakiś 1 m

-powiększenie okna w kuchni do 150x150

-dolna łazienka przeznaczona na pomieszczenie gospodarcze

-a te trzy pokoje na dole przrobione na sypialnię z pokojem kąpielowym i garderobą

-poddasze w zasadzie bez zmian

-ściany zew porotherm 36+10 cm wełny

-dachówka ceramiczna-rozważamy z mężem albo Creaton-Kerra-Pfaane brązowa angoba z oknami velux albo RuppCeramika-Sirius-brązowa angoba z oknmi ekoline

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż ma wymiary wg projektu, ale przeznaczamy go na dodatkowy pokój. Nasz garaż będzie wolnostojący, z tego też powodu trudno mi powiedzieć ile kosztowały fundamenty samego domu bo w tym przypadku nie rozdzielamy kosztów na dom i garaż. Fundamenty mąją warstwę podbetonu (10cm), potem beton "20" ze zbrojeniem (50cm) i trzy warstwy z bloczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w niedzielę do W-wy. Czy jest ktoś na linii Łódź-Warszawa, kto zgodzi się na krótkie oględziny swojej Wierzby???

Błagam o szybką odpowiedź... (no i jakiś kontakt pod którym będę mógł Was szybko złapać).

PS

Czy Wy też macie problemy z wysłaniem "prywatnej wiadomości", czy tylko ja jestem taki "uprzywilejowany". Moje wiadomości pozostają w folderze "do wysłania" i nie chcą mnie opuścić... a może coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti też się tym martwiłam ale z moich doświadczeń wynika że te wiadomości jednak dochodzą, nie wiem na czym to polega, może adresat musi otworzyć swoją skrzynkę, albo przesyłają wiadomości do skrzynek co jakiś czas, a może po wylogowaniu :-? , może ktoś bardziej fachowo wypowie się na ten temat,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w łódzkim rejonie Wierzby chyba się nie udają ...a mówili mi , że nie ma z nimi problemu – że potrafią wyrosnąć na każdym gruncie...

:roll: Całe szczęście, że Warszawa nie zawiodła i... widziałem. Mimo, że jeszcze całkiem surowa to, mówię wam, Wierzba-in vivo robi wrażenie!

Magdo dzięki za odpowiedź. Jeśli jest tak jak piszesz powyżej to znaczy, że jedyny znaleziony przeze mnie łódzki wierzbianin albo nie chce ze mną gadać, albo nie obudził się jeszcze z zimowego letargu...

:cry: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...