Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Spróbuj użyć forumowej wyszukiwarki - z pewnością znajdziesz masę postów a jak doprecyzujesz zapytanie to może nawet konkretne odpowiedzi na postawione pytanie. I zajrzyn na grupę drewnianego szkieletu - tam z penością uzyskasz pomoc i poradę - link http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie

 

Jestem, tu nowy :-) Po 1,5 roku poszukiwań wybraliśmy wreszcie projekt - oczywiście Wierzbę II. Jestem na kilka chwil przed zakupem projektu i z ogromną satysfakcją zczytałem się w tej uroczej lekturze zebranej w wątku z taką długą brodą :-) Z tego co się zorientowałem, to poproszę o kilka zmian sugerowanych przez jakże szczęśliwych (jak sądzę;-) ) posiadaczy Wierzby II. Chciałbym zapytać o jedną kwestię, a mianowicie o ilość m2 ścian, czy ktoś z was posiada takie zestawieni?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o jedną kwestię, a mianowicie o ilość m2 ścian, czy ktoś z was posiada takie zestawieni?

Pozdrawiam

 

 

Witam imiennika!!!

 

to jest min. link do materiałów użytych do budawy:

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/materialy/wierzba2.xls

 

Nie sugeruj się za bardzo tymi danymi.

Ja licząc na piechotę wyszło mi:

- sciany zew: ok.132m2 scian

- sciany wew. nośne 36 m2

- sciany wew. nie nośne 58m2

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o jedną kwestię, a mianowicie o ilość m2 ścian, czy ktoś z was posiada takie zestawieni?

Pozdrawiam

 

 

Witam imiennika!!!

 

to jest min. link do materiałów użytych do budawy:

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/materialy/wierzba2.xls

 

Nie sugeruj się za bardzo tymi danymi.

Ja licząc na piechotę wyszło mi:

- sciany zew: ok.132m2 scian

- sciany wew. nośne 36 m2

- sciany wew. nie nośne 58m2

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam szanownych wierzbowiczów :) zaczeliśmy budowę wierzby w tym roku. Zaleliśmy fundament i nie możemy się doczekać reszty. Jeśli możecie to prosimy o wszelkie wskazówki dotyczące budowy, czy podnieść o jeden pustak do góry. Jeżeli istnieje możliwość to prosimy o fotki środka, a w szczególności poddasza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku chciałbym zrealizować stan "0". Obecnie zaczynam wedrówki po urzędach. Zmiany jakie zaplanowałem, to poszerzyć ścianę z wykuszem likwidując go w ten sposób i podnieść dach o 1 lub 2 pustaki, zastanawiam sie tez nad wydłużeniem garażu za radą poprzednich Wierzbowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Wierzbowiczów. Właśnie jesteśmy na etapie wykańczania naszej Wierzby, w której zrobiliśmy trochę zmian w stosunku do oryginału:

- wydłużyliśmy garaż o metr (radzę jeśli ktoś może to jeszcze zmienić, bo garaz nie jest za długi, z długim samochodem mogą być problemy)

- salon wydłużyliśmy kosztem tarasu z tyłu, a taras zrobiliśmy z lewej strony

- podnieśliśmy ściankę kolankową o 0,5m (polecam wtedy poddasze jest naprawdę duże)

- nad salonem mamy pustkę i antresolę

To są głowne zmiany, sporo też zmieniliśmy w układzie ścianek działowych i rozmieszczeniu pomieszczeń. Ogólnie dom wydaje się być bardzo duży. Widzieliśmy już trzy wierzby na " żywo" i każda była inna, ale wszystkie były bardzo ładne i duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie wszystkich wierzbian :lol:

Niestety nie miałam zbyt wiele czasu na pisanie ,bo byłam zajęta głównie budową,ale moja Wierzba już stoi i co najważniejsze od dwóch miesięcy mieszkamy :lol: .Chętnie w miarę możliwości służę pomocą.Zmian było trochę więcej niż planowaliśmy,bo pewne sprawy wychodziły w trakcie budowy,ale wszystkko wyszło ok i bardzo jestem zadowolona z wyboru tego projektu.Pozdrawiam.

 

Do JOANNY33:

 

To jeśli można prosić to prosimy o zamieszczenie na forum własnych cennych uwag i spostrzeżeń, o których jeszcze niewiemy, a które mogą nas zaskoczyć podczas budowania. Ja zaczynam budowę w przyszłym tygodniu i w związku z tym zapadają ostateczne decyzje o jeszcze jakichś ewentualnych drobnych zmianach.

Czy ty np. w swojej Wierzbie dokładałaś dodatkowe okno obok tego jedynego w salonie na bocznej elewacji? Jeśli nie to czy to jedno okienko dobrze doświetla salon i korytarz?

Gdzie umieściłaś jakąś szafę czy wnękę na okrycia wierzchnie i obuwie? - może jakieś ciekawe rozwiązanie, bo w projekcie trochę z tym kiepsko.

To mnie najbardziej trapi ostatnio.

Pozdrawiam,

adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na budowę tego domu. Ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym zobaczyć gdzie znajdują się na poddaszu słupy. Czy ktoś z was mógłby przesłać mi zeskanowany projekt poddasza i więźby? Z góry dziękuję.

mój adres [email protected]

 

Zeskanowanego nie mam, ale poproś w biurze Horyzont to ci na drugi dzień prześlą.

Pozdrawiam,

adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No to mam z architektem ustalone zmiany jakie zostaną wprowadzone do projektu:

1.Podniesienie ściany kolankowej o 2 pustaki (porotherm 44, lub ytong 36,5 - chyba, że się coś zmieni)

2. Wydłużenie ściany i likwidacja wykuszu (pisałem o tym wcześniej)

3. Wydłużenia garażu o 1m

4. Likwidacja kominka na zewnątrz i przesunięcie do środka wewnętrznego (planuję rozprowadzić ogrzewanie kominkowe).

5. Realizacja poddasza w późniejszym okresie.

Koszty jakie poniosłem ( w zasadzie poniosę) to 800zł adaptacja projektu do działki i 400zł wspomiane zmiany.

Ponadto geodeta rysuje komplet map 4x1:1000 i 4 x 1:500 koszt 610 zł oraz 350 zł za wytyczenie 4 pkt budynku i po 30 zł za każdy następny więc jeśli dobrze policzyłem to będzie 410 ;-)

To tyle co na razie wiem. Dzięki "Darek Rz" za namiary na panią architekt.

Pozdrawiam wszystkich Wierzbowiczów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to zrobię sobie chyba pełną redundancję czyli kominek z DGP + CO, ale może życie zweryfikować ten pomysł :-). A ogrzewać (na ten moment, bo to są jeszcze kwestie otwarte) chciałbym na pellets'y. Gdy pierwszy raz czytałem, o tym rozwiązaniu 3 lata temu, to jeszcze nie wielu było producentów takich kotłów i najłatwiej można było nabyć taki kocioł w Niemczech za około 10 tys EUR + transport (takie wyceny otrzymałem od producentów), gdy robiłem sondę w zeszłym roku wyszło mi na to, że piece na pellets są już powszechnie produkowane i ich cena spadła do normalnych poziomów (z automatyką około 10 tys. zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Świstak, zaglądasz na forum jeszcze? :roll: Byłem dzis w Twoich okolicach i z daleka widziałem Twój dom, bardzo ładnie się prezentuje, pozazdrościć. Chciałem obejrzeć z bliska, ale wolałem nie niepokoić. Czy jest szansa aby obejrzeć Twój dom z bliska? Nawet bez wchodzenia na posesję?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świstak, zaglądasz na forum jeszcze?

Oj z rzadka…..:( Na szczęścia mam subskrypcje tego wątku więc udało się nie przeoczyć tak personalnego postu). Mieszkamy w naszej Wierzbie od ~styczen 2005. Od tamtej pory cala nasza para (no i niestety urlop) zostala spożytkowana na prace w ogrodzie i otoczeniu a wolne chwile spozytkowane na alkoholizownaie przy grilu…...

 

Twój dom, bardzo ładnie się prezentuje, pozazdrościć

Bardzo dziękujemy i jest nam NIEZMIERNIE milo:o

 

Czy jest szansa aby obejrzeć Twój dom z bliska? Nawet bez wchodzenia na posesję?

Oczywiście! Może nawet uda się z wejściem na posesje:)

W obecnej chwili jestem zdala od domku na miejscu zostala zonka.wyposazona w gwintówkę wjec może poczekaj z wizytą do weak-endu, będę już na miejscu.

Swoja drogą po odrobieniu zaległości formowych (już 5strona) wywnoskowalem ze forumowicze sa mocno spragnieni zdjęć Wierzb. Mam ich sporo wjec jak tylko będę przy necie normalnym (misze te slowa by „złodziejski GPRS plusa”) postaram się wzucić cos nwego…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...