Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy mógłby ktoś wkleic fotkę ściany ze zlikwidowanym wykuszem? Chcialbym zobaczyć jak to wygląda. Podobna prośba do osób zmieniających wygląd (dodanie okien) sciany po drugiej stronie (salon- kuchnia).

Wątek jest dośc stary, może jakieś spostrzezenia od juz mieszkających, teraz powinno być już wiecej takich osób, co byscie zmienili, które zmiany są niepotrzebne? Jak z funkcjonalnością poddasza?

I jeszcze o więźbie, decyzje o odchudzeniu nie spowodowały jakichś negatywnych konsekwencji?

Dopiszcie coś, pomóżcie podjąc ostateczną decyzję.

 

Pzdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotrze,

moja Wierzba jest bez wykusza - niestety nie mam zdjęć, a raczej możliwości żeby je tutaj zamieścić. Ale jak mogę służyć radą to długo nie mogłam sobie wyobrazić jak będzie wyglądała bez niego, ale teraz kiedy już stoi to myślę, że nic nie straciła na wyglądzie bez niego, co więcej podoba mi się chyba bardziej (jak ktoś lubi takie proste bryły).

A jeśli chodzi o dodanie okna w salonie-kuchni to uważam że powinien to być już standard, nie rozumiem dlaczego w projekcie jest tylko jedno (w końcu to "pokój dzienny").

Pozdrawiam,

adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria, a może podeślesz fotkę na maila? Adres jest w profilu. Okna w salonie też dodawałaś? Pokój po zlikwidowaniu wykusza nie jest mikrospokijny?

BTW, cieszę się że odezwałaś się w tym wątku, już myślałem że temat WierzbyII umarł, nikt niestety nie prowadził dziennika budowy tego domku i jedyne doświadczenia to wypowiedzi zamieszczane tutaj.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia to mam je na zwykłej kliszy, która jest póki co do wykończenia w aparacie (domek w tym sezonie był budowany i dopiero w ostatnim tygodniu kończony). Posiadam obecnie tylko zdjęcia fundamentów, ale to ci nic nie da. Więc jak coś konkretnego będę miała to prześlę.

Ja akurat w pomieszczeniu bez wykusza mam garderobę, na samodzielny pokój to pomieszczenie raczej się chyba nie będzie nadawać - i tak nie był zbyt duży.

Okno dodawałam - jest tam naprawdę niezbędne - z korzyścią dla wewnętrznej jak i zewnętrznej strony domu.

 

P.S. Co do fotek Wierzby bez wykusza to możesz też spróbować napisać do Pyzi (o ile tutaj jeszcze jest), kiedyś mi wysyłała.

 

Pozdrawiam,

adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mówisz że pokój robi się bardzo mały :roll: Planowałem tam taki mały pokój dla gości na nocleg. Jaką mniej więcej ma teraz powierzchnię, a może dasz radę go zmierzyć?

Okno dodawałaś jedno czy dwa? (sciana kuchnia - salon), wymiary zachowałas oryginalne z projektu, czy są nieco większe?

I jeszcze jedno pytanie, schody - jakie masz i co w przestrzeni pod nimi?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ci nie powiem, bo u mnie również częściowo o ten pokój została powiększona łazienka. W każdym razie wykusz ma głębokość 0,9 m, więc o tyle będzie krótszy ten pokój.

Na tej elewacji mam dwa okna 150*150, położone symetrycznie do kalenicy.

Schody betonowe i zmienione - dwubiegowe, tzn. ze spocznikiem, pod pierwszym biegiem przestrzeń można spokojnie wykorzystać na jakiś zamknięty składzik. Całej przestrzeni zamykać nie będę - tak jest przestronniej.

A czy masz już projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektu jeszcze nie mam. W najbliższą sobotę jestem umówiony z jednym z forumowiczów na obejrzenie Wierzby II z bliska i jeśli wyobrażenia będą zgodne z rzeczywistością, to projekt zamawiam w przyszłym tygodniu i natychmiast pójdzie do adaptacji - dlatego próbuję jak najwięcej dowiedzieć się o zmianach i ich skutkach.

W zasadzie decyzja na TAK jest juz podjęta w 90% :) Ale czas do soboty dłuży mi się niesamowicie 8)

BTW prawdopodbnie jeszcze będę zgłaszał się do Ciebie z ewentualnymi pytaniami, jeśli oczywiście nie masz nic przeciwko i znajdziesz chwilkę na odpowiedź.

Inni wierzbowicze juz chyba tutaj nie zagladają :(

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno tu nie zaglądałam bo od roku już mieszkam :D :D :D

Ale mogę się podzielić doświadczeniami:

1. Mały pokój na dole bez wykusza miałby mniej więcej 270*270. My mamy wykusz ale widziałam WierzbęII bez niego i myślę że wiele na wyglądzie nie straciła.

2. Okno w jadalni mamy powiększone do rozmiaru 180*180 a okno balkonowe 200*220 i przy naszym układzie względem stron świata (balkon od południa) taki układ dobrze się sprawdza.

3. Bardzo polecam powiększenie okna w kuchni!!!

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://swita.beep.pl/wierzba/galeria/M_zadniaodogrodustronazach.jpg..powiekszenie...

Przy budowie swojej wierzby również rozważałem rezygnacje z zach. wykuszu (zdawało mi się że poprawi to ogólną temikę domu oraz uprości nieco budowę). Podzieliłem się idea ze znajomy architektem ktory to mocno skrytykował pomysl. Jego zdaniem wykusz ten powstał by złamać monotonię ściany zachodniej a dom bez tego ozdobnika wyglądał by jak chlewnia czy stodoła (ja wolę porównanie z chinskim murem, ta ściana ma przeszło 15m!) W trakcie budowy okazało się że potencjalnych oszczędności z tytułu rezygnacji z wykuszu… nie ma. a jeśli chodzi o termikę… cóż jest to najzimniejszy pokój w domu.

http://swita.beep.pl/wierzba/galeria/M_zadniapolzach.jpg...powiekszenie...

Jako ćwiczenie pozostawiam wyimaginowanie sobie tej zachodniej ściany bez wykusza, myślę że to nie będzie trudne :>

http://swita.beep.pl/wierzba/galeria/M_odprzodacala.jpg...powiekszenie...

I jeszcze jedno zdjecie z frontu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja została podjęta, dziś zamówiłem projekt oraz wstępnie rozmawiałem z panią architekt na temat adaptacji (dzięki Radek za namiar).

Tym samym dołączam do szacownego grona Wierzbian :wink:

Bardzo, bardzo, chciałbym podziękować Świstakowi oraz jego żonie Ewie za ogromny wkład w podjęciu decyzji, oraz wiele praktycznych wskazówek.

No to teraz będzie się działo :roll:

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...