Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Bezele.

Ja buduję swoją Adrianę w Dobrym Mieście koło Olsztyna (warm. -mazur.)

Bardzo mi sie podoba projekt "Wierzby", mój brat buduje "Sławę" z Archipelagu, a ja kilka działek dalej Adrianę. jego sława zewnątrz wygląda podobnie jak wierzba. Moi "muratorowi" dobrzy znajomi budują taki domek jak ja równiez pod Warszawą. Podaj jak możesz namiary na prywatnego maila, bo żadko zaglądam na forum i jakoś nie do końca wiem jak z tego korzytać. Pokaże ci zdjęcia z budowy, itp. :)

Pozdrawiam Edyta

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy może ktoś z byłych lub obecnie budujących wierzbę wie czym można zastąpić słupy na poddaszu?? bardzo proszę o pomoc

...zasąpić po co i tak większąśc słupow będzie w sciankach działowych i nie będzie ich widac..

 

taa ale dwa niewatpliwie beda w pokojach i nijak tam scianki nie postawie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie :D

 

Jestem na przededniu kupna projektu - nasza wstępna adaptacja to:

- wyprostowanie klatki schodowej (schody betonowe ze spocznikiem)

- zamurowanie otworu ze schodów do salon

- kominek centralniej w salonie

- drzwi do ogrodu ze sypialni

- dłuższy garaż o 1m

- troszkę większe okno w łazience

- prostokątne okno w garażu

 

Na oczy nie widziałem jeszcze Wierzby II więc te zmiany robimy na czuja 8)

Macie jakies fotki z lazienki na parterze na zbyciu? :wink:

Budowe planuje rozpoczac latem 2006 (YTONG,TERIVA,membrana+ceramika na dachu). Na razie papierkowa robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Czadek

Jesli zdecydujesz się na zakup WierzbyII, to zamów wersję z wydłuzonym garażem - powstała niedawno, będziesz miał jeden elemnt do adaptacji mniej, jesli odpowiada Ci wydłużony garaż o 90cm.

Nad schodami jeszcze pomyśl, spocznik może spowodować, że będziesz potrzebował więcej miejsca na schody, czyli podbierzesz trochę z przedpokoju i pokoju za schodami ( na podstawie wypowiedzi architekta). Można ścianę wyprostować, ale schody dac bez spocznika (ja tak robię). Z kominem trzeba dobrze pogłówkować, tez w pierwszym odruchu zacząłem go przesuwać do środka salonu, ale później odpuściłem gdy przyszło do jego urządzania na papierze - nie bardzo z żona mieliśmy pomysł na wykorzystanie powstałej wnęki. W efekcie komin zostawiłem, ale odchudziłem go o jeden kanał dymowy (pierwotnie wykorzystany dla kominka na tarasie), zawsze kilkanaście centymetrów zysku - bez problemu ustawię telewizor na prawo od kominka.

Inne moje zmiany to:

Poszerzenie domu do wymiaru wykusza (zyskuję większy pokój, łazienkę, poddasze oraz przede wszystkim szerszy garaż o ok.90cm)

W salonie pojawi się dodatkowe okno.

Drzwi balkonowe odrobinę urosną w górę oraz wszerz (górna krawędź będzie na tej samej wysokości co okna).

Trochę zmian będzie z oknami na poddaszu oraz ze ściankami działowymi.

I na koniec zmiana murów - technologia 2W, zamiast 1W.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Mam trochę niedyskretne pytanie, ile Was kosztowała robocizna stanu surowego otwartego Wierzby razem z pokryciem dachu? Rozpoczynam rozmowy z ekipami i nie wiem czy niektórzy nie stawiają jakichs zaporowych cen - mam jedną wycenę nawet na 60tys. Druga sprawa, z rozmów wynika, że potrzeba 2 miesiące na stan surowy otwarty, jest to realne?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nikt nic nie napisze? Wątek juz umarł?

Dla zachęty napiszę moje wyceny jakie otrzymałem - przypomnę stan surowy otwarty, fundament z bloczków, ściana BK24, dachówka cementowa, wyceny zawieraja się od 20tys zł za wykonanie tego co powyżej, ale bez więźby i pokrycia, przez ok 40tys za wszystko co powyżej, aż do 60tys oczywiscie za wszystko. Do finału negocjacji przeszły oferty z kosztami z przedziału 40-45tys. Dziś rozmawiałem z jednym z finalistów i do zakresu robót udało się dopisać ogrodzenie działki z trzech stron siatką na podmurówce - 130mb, cena za wszystko... hmmm, akceptowalna, ale niestety z 4 na początku. Jutro kolejne rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My płaciliśmy 37 tys. za wszystko - od wykopu po dachówkę plus orynnowanie (oczywiście ze scchodami i ściankami działowymi), wszystko robiła jedna ekipa solidnych górali. I dokładnie 2,5 m-ca z wymaganymi przerwami technologicznymi, czyli po fundamencie i lanym stropie.

Pozdrawiam,

adria

 

Też żałowałam, że ten wątek wymierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My płaciliśmy 37 tys. za wszystko - od wykopu po dachówkę plus orynnowanie (oczywiście ze scchodami i ściankami działowymi), wszystko robiła jedna ekipa solidnych górali. I dokładnie 2,5 m-ca z wymaganymi przerwami technologicznymi, czyli po fundamencie i lanym stropie.

Pozdrawiam,

adria

 

Też żałowałam, że ten wątek wymierał...

 

Jak miło, że nie muszę prowadzić tutaj monologu 8) . Z lektury wątku wynika, że nie tylko ja startuję z budową Wierzby, kilka inwestycji jest w trakcie, a tutaj nic się nie dzieje, szkoda.

Ale do rzeczy, zakres robót w umowie mam prawie taki sam jak u Ciebie (będę miał np terivę), jako dodatek jest ogrodzenie trzech stron działki. Oferta, którą opisałem powyżej zawiera również zakup materiałów itp, moja rola ograniczyłaby się do pilnowania i zatwierdzania zakupów.

Nadal prowadzę rozmowyjeszcze z dwoma potencjalnymi wykonawcami, ale tutaj juz ja mam więcej na głowie, a ceny jakoś specjalnie nie chcą spaść :cry: Patrząc na Twój koszt, to moje wyceny jakos nie odbiegają, czyli taka norma. Zobaczymy czy jeszcze ktos się pochwali.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuję na wiosnę - kwiecien, maj, niebawem zacznę szukać materiału, liczę na rabaty i zniżki.

Sciany - BK 30 +10cm wełny

Dach - no właśnie ten dach, chyba dachówka cementowa, jaka - nie wiem.

Wieźba kosmicznie gruba, zauważył to majster i kolega-inspektor.

strop monolityczny-wylewany, szalunkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja też startuje na wiosne :-) Dawno tu nie zaglądałem. Obecnie czekam na odbiór pozwolenia na budowę i rozmawiam z bankami na temat kredytu. Ponadto dogaduję ekipę. Chce budowac z Yytonga 36,5 cm. Bardzo długo ( ze 3 lata będzie w sumie;-) ) zastanawiałem się czy Porotherm czy Ytong i zdecydowałem się na Ytong. Dlatego, że chce robić jednowarstwowo i na zaprawę klejową. Co więcej to własnie się głowie jak puścić kanały wentylacyjne od kominka bo będe chciał dołozyc DGP prawdopodobnie z rekuperatorem. No na poczatek wiosny będę musiał jeszcze studnię dziabnąć :-) Słup energetyczny postawili więc jak wrócę z nart to się mam zamiar zająć też przyłączem tymczasowym na czas budowy, oj wiele tematów na glowie, a przecie człek pracowac jeszcze musi żeby na to wszystko zarobić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!! - nareszcie ktos cos zaczal pisac :D

My rozmawialismy z jedna ekipa (nie jakies tam najtansze partacze) i powiedzieli nam za robocizne 25 tys. i w tym zawiera sie robocizna stanu surowego otwartego z pokryciem i wiezba i czesciowym podpiwniczeniem (sciany jednowarstwowe z thermorex 36.5cm na cieplej zaprawie)!! My pokrywamy materialy (to sami wiecie ile kosztuje), koparke (okolo 55 PLN/h) i placimy blacharzowi na okucia dachowe (jakies 1.5 tys.)

Na Waszym tle to starsznie tanio a i tak szukam jeszcze ekipy ciutke tanszej (tak ze 2-3 tys. chcemy sie jeszcze wytargowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...