Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o koszt stanu surowego z więźbą, to ja zdecydowałem się na propozycję ekipy za 35 000 zł. Zaproponowali mi 27000zł i za więźbę dorzucili 8000 zł. Miałem ekipę również za 25000 zł bez więźby i to od gościa certyfikowanego przez Ytong ale jak mi powiedział, że humusu to nie trzeba zdejmować, a betoniarkę to żebym ja załatwił, na budowę z bloczków fundamentowych i kominów to sobie odpuściłem mimo, że sympatyczny był człowiek.

Obecnie prowadzę negocjacje z bankami. Profilaktycznie 2 zobaczę, który będzie bardziej "prokliencki" :-) Mam pozwolenie na budowe więc przygotowywuje się na początek sezonu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Mówiąc "jeden pustak" masz na myśli Ytong 36,5cm? I do tego 10cm styropianu na zewnątrz?

......nie , mam na mysli pustak 24 cm i to jest chyba oczywiste a co do styropianu to on nie potrzebuje podpory i to tez chyba jest jasne.Moze sie nie zrozumielismy jezeli ma byc gr. 36,5 to i taka sciane fundamentowa nalezy zrobic mozna zrobic szersza ale po co....szkoda kasy...

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee koledzy przeciez nie trzeba robic sciany fundamentowej takiej szerokosci co sciana zewnetrzna - pod ytong 36.5 wystarczy sciana fundamentowa 24 ale jesli sie boicie to zawsze mozecie dac 30 ale po co 36cm? policzcie sobie ile betonu wiecej dajecie - to jest nieoszczedne a jesli dacie sciane fundamentowa 24 i do tego styropian na sciane fundamentowa tak z 10cm i jeszcze na to jakies plytki na oblozenie cokolu domu to sie wam zlicuje ta sciana fundamentowa ze sciana zewnetrzna i bedzie to jakos wygladalo (bo chyba nie chcecie na ytong 36.5 dawac jeszcze styropian?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o szerokość ściany fundamentowej (z bloczków betonowych). W projekcie jest 24cm. Na tym (wg projektu) stawia się ściany jednowarstwowe z Ytong'a 36,5cm.

 

Pytałem czy ściana fundamentowa nie jest za cienka - ponieważ zostaje przewieszenie 12cm na zewnątrz. Zdawać by się mogło że Ytong "stoi" tylko na 24-centymetrowych bloczkach betonowych.

Ale z tego co piszesz to nie trzeba poszerzać ściany fundamentowej.

A jak u innych? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz budowlaniec nie widzi w tym problemu - jedyny problem jaki jest to to ze chcielismy sciany fundamentowe robione w ziemi zrobic wykopem koparka bez szalunkow a gosc od kopary ma chyba najwezsza lyzke 30cm ale sie postara poszukac wezszej - co do podparcia to sciana fundamentowa podpiera ci 65% szerokosci bloczka a wiec nie ma sie chyba co bac (tak mysle :p)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..własnie wyczytałem ze sciana nośna może byc wysunieta maxymalnie o 5 cm od sciany fundamentowej ale 12 to juz chyba za dużo..

cytat..

Wysłany : Wto, 1 Luty 2005 14:59 Temat postu : Odpowiedz z cytatem

Wystarczy że bloczek będzie podpierał pustaki, ocieplenie nie musi mieć podparcia w fundamencie. A poza tym grubość ściany może być ok. 5 cm szersza od grubości ściany fundamentowej...

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam niestety nie zgodze sie temat był włkowany juz paro krotnie na forum muratora moim zdaniem przewieszenie jest zbyt duze jezeli ma byc 36,5 to taka sciane fundamentowa bym zrobił...i spałbym duzo spokojniej wiedzac ze sciana ma na czym stać a nie wiszac w powietrzu..:)

Witam.

Ale przecież projekt tak to właśnie zakłada, że krawędź wew. ściany fundamentowej licuje na równi ze ścianą nośną 35,5cm Ytong, a reszta "wystaje" na zewnątrz. Popatrzcie w projekt. Porównajcie rys.ścian fundamentowych z rys. ścian nośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - pytanie czy 24cm "podstawy" pod ścianę 36,5 zlicowane z jednej strony (przewiesznenie 12,5cm) wystarczy? :)

 

Moim zdaniem tak, gdyż ociążenie ścian będzie na szerokości 24cm - wieniec nie będzie wylewany na całej szerokości bloczka 36,5cm tylko na 24cm, reszta będzie dociepleniem wieńca. Tak więc ociążenie będzie na szerokości ścian fundamentowych. Tak ja to rozumiem.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nawet nie zastanawiałem się, nad tym, czy skoro ściana ma być 36,5 cn, a boczek 24cm, to czy to wystarczy czy nie. Zakładam, że skoro architekt z imienia i nazwiska podpisuje się pod projektem, podobnie z autorem jego adaptacji oraz z praconią architektoniczną, która chyba dba o dobre imie dopuściłaby do tego, aby coś było klasycznym szmelcem. Ja będę realizował projekt ( w tym zakresie) zgodnie z planem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich Wierzbowiczów!

Myślę, że za parę tygodni dołączę do Waszego grona. Długo myślałem nad „Marsem” z Domusa, próbowałem zdobyć jakieś namiary by zobaczyć ten dom na „żywo” i nie udało się. Żonie cały czas coś w Marsie nie grało, (chociaż to Ona go znalazła, a mi się spodobał) aż w końcu znalazła Wierzbę II, która do Marsa jest bardzo podobna i chyba tak zostanie. Przed wjazdem na naszą działkę stoją trzy „chopinowskie” wierzby, więc to chyba jakiś znak, a druga strona to to forum. Chyba nie ma drugiego takiego, związanego z konkretnym projektem. Nie ukrywam, że bardzo liczę na Waszą pomoc. Bardzo bym chciał zobaczyć Wierzbę na żywo. Jestem z okolic Wrocławia i na tych Wierzbowiczów liczę najbardziej, ale oczywiście, jeżeli nie będzie wyjścia dojadę gdzie trzeba i każde zaproszenie będzie dla mnie ważne.

Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które już wybudowały. Chodzi mi o ścianę kolankową. Rozumiem, że w projekcie jej nie ma ale większość osób ją robi, na jednego pustaka, na dwa, różnie. Mam pytanie, nie wiem czy nie konkretnie do Świstaka, bo on o tym pisał, chodzi o proporcjonalne wydłużenie krokwi. Podniesienie dachu wydaję się zasadne ale co zrobić by dom nie stracił proporcji.

Pozdrawiam :D.

Piotr

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...