Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dla mnie sprawa tyczenia osi fundamentu jest jasna - po co tyczyc os?

przeciez po wytyczeniu zewnetrznego obrysu fundamentow murarze rozciagaja druty, za pomoca ktorych realizowane sa zewnetrzne powierzchnie scian fundamentowych i do nich "licuja" te wlasnie sciany przenoszac te linie w pionie w dol na lawe fundamentowa - dzieki temu w sposob jednoznaczny moga okreslic polozenie sciany - tak jest przynajmniej w mojej okolicy i nie wyobrazam sobie tego inaczej - chociaz jak to mowia "co kraj to obyczaj" a wiec moze jednak...

 

pozdrownienia z Wadowic

 

No ja za siebię mogę powiedzieć, że u mnie dokładnie, też to tak wygląda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intensywnie się zastanawiam ile i czego kupić, żeby zaizolować poprawnie ławy fundamentowe, a potem ściankę bloczków betonowych. Pmożecie? :-)

 

ściany zew: 60m

ściany wew: 17m

 

na to podwójna papa(20mx1m w rolce) na lepiku np "izolbet K" (2x28kg)

na ściany fundamentowe: jeśli ocieplane z zew - np podwójny dysperbit z zew, z wew - np Izolbet A.

Ile? zależy jak będzie nacierane, czy też ściana jest mocno chropowata, ile warstw. Ciężko wyliczyc. Kupuj po wiaderku i wyjdzie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna uwaga bardzo wazna - aby stworzyc dosyc szczelna izolacje z masy na bloczkach musisz przed izolowaniem z zewnatrz zrobic na nich tzw rapowke - czyli surowy tynk ktory wyrowna sciane z bloczkow - wejdzie ci tez dzieki temu mniej izolacji bo rapowka bedzie bardziej gladka od surowych bloczkow

 

my sciany fundamentowe bedziemy izolowac membreana fondaline i robic drenaz opaskowy - wiecej o fondaline znajdziesz na

http://www.e-izolacje.pl/pdf/instrukcje_montazu/fondaline_onduline.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kominy? - nam powiedzieli za dach w calosci (ciesielka, kominy, krycie i obrobki) okolo 13 000 - tez chcemy podniesc ale mniej - my doslownie jeden rzadek bloczka betonu komorkowego czyli 24cm - troche sie zyska na pieterku a niewiele straci na wygladzie zewnetrznym - 0,5m to juz bym sie bal chyba podnosic 8)

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kominy? - nam powiedzieli za dach w calosci (ciesielka, kominy, krycie i obrobki) okolo 13 000 - tez chcemy podniesc ale mniej - my doslownie jeden rzadek bloczka betonu komorkowego czyli 24cm - troche sie zyska na pieterku a niewiele straci na wygladzie zewnetrznym - 0,5m to juz bym sie bal chyba podnosic 8)

 

pozdroofki

 

nie zapominaj, że trzeba wylać jeszcze jeden wieniec, więc:

24cm bloczek+20-25cm wieniec=0,5m.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i trzeba wieniec czy nie? mnie murarz powiedzial ze jesli bede robil tylko jeden pustak to nie ma sensu robic wienca - tylko w miejscach gdzie sa sruby ktorymi jest przykrecona murlata trzeba zrobic slupki betonowe 20x20cm i ich zbrojenie zwiazac ze zbrojeniem wienca deki i zabetonowac w nich gwintowane sruby na ktore naklada sie przewiercona murlate i skreca - co o tym sadzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo..

Jestem własnie przed zakupem bramy garażowej ,otwór na brame zrobiłem taki jaki jest w projekcie czyli 4600x2400 nie stety nie moge znalesc takiej bramy chyba ze bedzie to brama nietypowa.Wchwili obecnej musze zeby załozyc brame typowa np. Wisiniowskiego obnizyc nadproze o 14 cm i odciąć z obu stron mur sciany po 8 cm niby nic a jednak potrzeba troszkie pokombinowac Jeżeli jestescie przed budowa zerknijcie na wymiary bram chyba ze ktos chce doplacic i robic na wymiar..

..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEy

Wysłalem zapytanie mailem do przedstawiciela Wiśniowskiego z zapytaniem o taką bramę i krzyknęli mi - uwaga:

:o :o :o 6000,00 NETTO. :o :o :o

Brama Segmentowa UniPro SSKd 4500 x 2100 [mm]

Opcje dodatkowe:

Urządzenie sterujące Optimum 1100 S + 880 zł/szt.**

Szyna O 3500 do urządzenia sterującego + 340 zł/szt.**

Fotokomórki + 156 zł/kpl.**

Rozblokowanie z zewnątrz (gdy brak dodatkowego wejścia) + 90 zł/szt.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Co do bramy, to przed długim weekendem tez wysłałem zapytanie i przysłali mi coś koło 8 tysi. Też wydaje mi się, to cokolwiek dużo, ale tak czy innaczej chyba Wierzbowa brama to będzie koszt około 7 tysi. Oczywiście ze sterowaniem.

W tej chwili dogadałem w trybie pilnym hydraulika, na wykonanie wszystkiego co dotyczy instalacji w domu wodno-kanalizacyjnych. Razem z piecem na pellets 25Kw "Kostrzewy", wszystkimi materiałami z systemu TCi, hydroforem 250 l, zasobnikiem na ciepłą wodę, 18 grzejnikami Purmo, podłogówką wodną w salonie, kuchni łazience, przedpokoju, podpisaliśmy kwita na 28000 brutto. I to jak na razie jedyna pozycja w kosztorysie, która zmieściła się w jego ramach :-) Dostałem też wycenę materiałów na komplet dachu :wszelkie dachówki, akcesoria, okna dachowe Roto, orynnowanie PCV, membramy etc. wyszło w sumie 24000zł. A jak dotychczas to samego piachu wkotłowałem w środek 6 dużych wywrotek. W sobotę zagęszczają piach, zalewają chudziak i po niedzieli trzaskam wylewki 8cm. Ytong przyjechał, także może od przyszłego tygodnia będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...