Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

temat ogrzewanie

 

WITAM

jeśli chodzi o ogrzewanie to zastosowaliśmy ogrzewanie mieszane tz. podłogowe i grzejniki - planujemy piec gazowy kondensacyjny ( drogi ale podobno wydajny ) a poza tym do dogrzewania w przejściowych okresach zrobiliśmy kominek z rozprowadzeniem ciepła do 3 pokoi na dole i 3 na górze.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiemy też jeszcze z czego będziemy się budować, zastanawiamy się nad betonem komórkowym a pustakiem ceramicznym.

 

my budowalismy z betonu komorkowego z niedalekiego zakladu w Bielsku-Bialej - sciana jednowarstwowa gubosci 36,5cm na cieplej zaprawie - ma wystarczyc bez docieplania a wiec tyko tynki od srodka i z zewnatrz

 

 

No i wciąż dyskusyjna jest u nas kwestia ogrzewania, znajomi namawiają na kocioł gazowy (gaz ziemny) + kominek z płaszczem wodnym. Ktoś inny z kolei poleca nam pompę ciepła i nowoczesny piec kaflowy wyglądający jak kominek.Jeszcze ktoś kocioł węglowy + gazowy. Rozwiązań wiele, i tylko się za kieszeń trzymać :)

 

hmm ny mamy w naszej wierzbie czesciowe podpiwniczenie - pozwolilo to na wydzielenie pomieszczenia na kociol gazowy i osobnej kotlowni na paliwo stale (wegiel/drzewo) - poczatkowo planujemy ogrzewanie kominkiem z wkladem i z rozprowadzeniem ciepla po pokojach metoda nawiewowa z dogrzewaniem gazowym ale moze w przyszlosci gdyby cena gazu znacznie wzrosla zakupimy piec na paliwo stale i podlaczymy go do ukladu c.o. - dla nas wazne bylo aby byla mozliwosc takiego rozwiniecia ukladu ogrzewania i tak to zaplanowalismy

 

pozdrawiamy serdecznie wszystkich wierzbowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups... żadne powiadomienia mi nie przychodziły, a tu tyle się dzieje... :evil:

 

TROCHĘ SIĘ ZANIEPOKOIŁE JAK NAPISAŁAŚ ŻE DO GARAŻU DWUSTANOWISKOWEGO NIE WEJDĄ DWA AUTA???

 

wejść może i wejdą, tylko pytanie - jak teściowa będzie z tego auta wysiadać w garażu( jesli jest opcja wygodnego wysiadania dachem :D i teściowa jest szczupłą osobą, to ja bym się nie martwiła), po drugie wynoszenie i wyładowywanie zakupów, moim zdanie trochę ciasno na 2 samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest juz od miesiaca kociołek na eko-groch w sumie rewelacja i o dziwo zmiescił sie do kotłowni uwaga zapodaje fote :)

zazdroszczę :wink: u nas niestety miejscowy plan nie dopuszcza żadnego ogrzewania na paliwo stałe :evil: pozostaje tylko gaz, olej i prąd... gazu ziemnego oczywiście nie ma :evil:

 

a tak z innej beczki - dostaliśmy wczoraj pierwszą wycenę od wykonawcy i po prostu :o robocizna stanu surowego bez więźby - 39 000 .... do tego więźba za 8 400 (bez pokrycia)... Czy ktoś z Wierzbowiczów planujacych budowę robił już rozeznanie co do cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło wątek się rozwija. No co do pieca, to u mnie też w zeszłą środę pojawił się piec na pellets i ekogroszek i największym zmartwieniem było "jak on się zmieści" :-) Generalnie to i tak wybrałem inny niż planowałem właśnie ze względu na gabaryty. Ponadto zamonotwane zostały filtry do wody, a w poniedziałek będzie obudowa kominka, także wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Gdzieś widziałem post dotyczącą ceny adaptacji projektu. Ja płaciłem za sporo zmian 1200 zł.

Jeżeli chodzi o robociznę to ja zapłaciłem za budowę z ytonga wraz z więźbą 36000zł, a miałem jeszcze inną propozycję na 25000 bez więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek2 nie wiem, czy wiesz, że projekt Wierzby ma dwie wersje: "zwykłą" i z wydłużonym garażem. Zdaje się, że wcześniej były opinie, że ta zwykła jest trochę za krótka. My wybraliśmy wersję z wydłużonym garażem, a dodatkowo mamy zlikwidowany wykusz, ale poprzez poszerzenie garażu i pokoju. Czyli nasz jest dodatkowo szerszy i wydaje mi się, że taki wystarczający.

pozdrawiam

kraania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek2 nie wiem, czy wiesz, że projekt Wierzby ma dwie wersje: "zwykłą" i z wydłużonym garażem. Zdaje się, że wcześniej były opinie, że ta zwykła jest trochę za krótka. My wybraliśmy wersję z wydłużonym garażem, a dodatkowo mamy zlikwidowany wykusz, ale poprzez poszerzenie garażu i pokoju. Czyli nasz jest dodatkowo szerszy i wydaje mi się, że taki wystarczający.

pozdrawiam

kraania

WYBRAŁEM PROJEKT TYPOWY Z PDWÓJNYM GARAŻEM ALE JEST OPINIA ŻE JEST TO GARAZ ZA WĄSKI NA DWA ŚREDNIEJ KLASY AUTA

NIE CHCĘ W TYM PROJEKCIE ROBIĆ ZMIAN BRYŁY DOMU.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie garaz jest o metr za krótki i za wąski na dwa auta w klasie średniej ,na upartego wejda tylka bedzie ciaśniutko Robiłem test u siebie :)Ale za to jedno auto mniejsze druge wieksze, mieszcza sie spokojnie ...

pozdrawiam

DZIEKI ZA PODPOWIEDŻ

GARAŻ MUSI DLA MNIE BYĆ PRZESTRONNY WIEC GO POWIEKSZĘ

NA SZEROKOŚĆ O OK. 0.6m( bo tyle jest miejsca w kier. wiatrołapu) a na długość ok. 1m

POZDRAWIAM WSZYSTKICH WIERZBOWICZÓW I ŻYCZĘ WESOŁYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garaż w wersji powiększonej. Tzn. metr dłuższy i 90 cm szerszy.generalnie całość ściany, którą była z wykuszem, z racji strony schowanej i stanowiącej jedynie wjazd na parking gości wzdłuż domu, została wyrównana likwidując wykusz. Zwiększyła się wten sposób od licząc od ogrodu: sypialnia, łazienka, 2 sypialnia wymiar bez zmian, garaż. Co wykorzystujemy odpowiednio: szafa wnękowa/garderoba, brodzik z prysznicem odzielony luksferami od wanny (jak złoto te 90 cm) no i szerszy garaż. Dwa auta kombi mieszczą się spokojnie i drzwiami się nie stukną :-) Z innych zmian, to tak jak większość, zanim kupiłem projekt trafiłem na ten wątek. Zmieniłem wysokość sciany kolankowej w zasadzie z jej braku dołożyłem 60cm + wieniec, okna dachowe w związku z tym też zmieniłem. Wszyscy odwiedzający są zachwyceni przestrzenią nad garażem, a ja nie mogę się doczekać kiedy wstawię tam wypoczynek i zestaw tv i będę miał gdzie głośno oglądać meczyki ze znajomymi :) Jeżeli mogę jeszcze jedną uwagę dotyczącą wykończenia i elewacji, to proponuję dołożyć parę z pln i elewację wykonywać z leju z włóknem, siatki 165 i na to tynk do wyboru ja mam Novalit T Kabe i majster mówił, że był zdziwiony tym produktem Kabe bardzo na plus. Z rzeczy, które następnym razem zmieniłbym, to skrócił łazienkę na górze przed słup obok łazieki na górze, i zmierzyłbym ile ma piec po otworzeniu drzwiczek na ościerz (jeśli tak się to pisze :-) )

Wszystkim nam życzę Wesołych Świąt i jak najszybciej wieeeeeelu rodzinnych "gwaizdek" w naszych w trudzie i radości budowanych Wierzbach! :) Najlepszego mili Ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...