Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH

Radomik dzięki za wyczerpanie tematu alarmów (jak zawsze od ciebie informacja jest bardzo rozbudowana -dzięki) :lol:

LUDZIE

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach bo po ostatnich przemyśleniach mam wielki mętlik, nie ukrywam że zależy mi bardzo na bardzo małych opłatach comiesięcznych w okresie grzewczym.

Rozważałem na początku planowania budowy ogrzewanie kominkowe + gazem ziemnym ale za dom ok 160m2 wychodzi ok. 300zł m-c, ekogroszek to wielkośc ok 200 zł-m-c, chyba że się mylę. Rozmawiałe wczoraj ze znajomym który ogrzewa dom ok. 240m2 piecem Zebiec (drewno, śmieci), koszty to ok. 600zł za zimę, co wy na to może macie jakieś inne rozwiązania.

Bezele jak tam u ciebie wychodzi z tym ekogroszkiem.

Ogrzewa ktoś W II gazem , jesli tak to ile wychodzą was opłaty? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Wiesiek2,

 

jak już Ci kiedyś mówiłem, ja mam zamiar zainstalować oprócz kominka z DGP i gazowego pieca kondensacyjnego także próżniowe panele solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz piec na zgazowanie drewna podłaczony do systemu centralnego ogrzewania. Piec gazowy będzie tylko w razie czego dogrzewał dom, lub go grzał podczas naszej nieobecności.

Ale do pieca na paliwa stałe wymagana jest osobna kotłownia,dlatego też chcę swoją WierzbęII częściowo podpiwniczyć. Podpiwniczenie stwarza także możliwość zamontowania grawitacyjnego systemu centralnego ogrzewania, niezależnego od prądu.

Na dzień dzisiejszy ogrzewanie drewnem jest najtańsze,ale trzeba pamiętać o dobrym jego wysuszeniu, bo paląc mokrym, około 30 % uzyskanego ciepła ze spalenia drewna idzie na jego osuszenie. Tak więc sezonując drewno na opał uzyskuje się na dzień dobry duże oszczędności. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Wszystkich. Zwracam sie ponownie o opinie do Was Wierzbianie. Otóż zdecydowaliśmy sie na projekt Wierzba II, super fajnie- ale braliśmy pod uwagę min. wymiary działki 4m od frontu 4m po bokach i 4 m od tyłu nasza działka (26szeroka, 30 długa). Przy takich wymiarach zostałoby nam 10.8m ogrodu za domem jednak w planie zagospodarowania przestrzennego uwzględniono 6m od ulicy, zostanie wiec około 8,8 metra ( do sąsiada???)co o tym sądzicie ????? czy to wystarczy jeśli jeszcze będzie taras???? po bokach zostanie po 5,5m. Może ma ktoś podobną działkę i postawił Wierzbę???? Może lepiej poszukać czegoś krótszego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Może ma ktoś podobną działkę i postawił Wierzbę???? Może lepiej poszukać czegoś krótszego???

 

Czesc Wader27,

Wyglada na to, ze tylko my zostalismy na tym forum. Od tygodnia głucho, pewnie wszyscy muruja :D .

Co do Twojego pytania to musisz sobie sam odpowiedziec jak chcesz posadowic dom. Ja to ostatnio robilem wiec moze cos Ci podejdzie z moich przemyslen.

1. Dlugosc dzialki 30 m dla tego projektu jest wg mnie ok. Chyba wiekszosc Wierzbian ma zblizona do tej dlugosc dzialki i nie pamietam zeby to razilo jakos malym ogrodem.

2. Jesli masz 6 m linie zabudowy to nieraz jest tez tzw. nieprzekraczalna linia zabudowy, ktora daje jakies ruchy (tylko nie wiem czy na + czy -). Od frontu 4m? nie bedziesz stawial samochodu przed garazem? np. avensis 4,8 m co przy 6m daje po 60 cm z obu stron. Z przodu przejdziesz, ale brama i wyjmowanie rzeczy z bagaznika z tylu, to tak nie za bogato. Ja zrobilem 8 ale mam dluzsza dzialke, wlasnie ze wzgledu na ogrod.

3. Mam tez 26 m szerokosci dzialki i planowalem postawic Wierzbe na srodku tak jak piszesz. Moja stoi dokladnie wzdluz osi Wschod-Zachod. Po wrysowaniu na dzialke dosunalem ja jednak na 4 m do polnocnej strony dzialki. Od polnocy i tak za wiele tam nie urosnie i za garazem wiec watpie ze bedzie mi sie chcialo go omijac zeby isc do ogrodu. Tak wiec na tym kawalku dzialki rzadko bede bywal. A tak to mam 7 m od poludnia, tedy bede chodzil do ogrodu i wieksze szanse ze okna w salonie nie beda zacieniane przez dom sasiada.

 

Duzo zalezy wlasnie od tego jak dzialka ma sie do stron swiata. Wybor nalezy do Ciebie.

 

Pzdr

Peter74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

My też zaglądamy na forum, ale w ostatnim czasie mielismy problemy z netem, no i ogólnie mniej czasu. Nawet dwa razy napisałam post, który mi wcięło :evil: .

Peter74 gratuluję Pnb! Pewnie już lada dzień będziesz mógł go uprawomocnić :).

Wader27 proponuję, zebyś pojechał na działkę, wziął miarkę i mniej więcej obmierzył sobie dom. Wtedy zobaczysz mniej więcej jak wpisuje się w Twoją działeczkę. My zrobiliśmy to zimą wydeptując na śniegu zarys budynku, rewelacja ;) :D .

A nasza budowa niestety przystopowała. Nie dojechała dachówka, która miała być między 7-10 maja na budowie :evil: :evil: :evil: . Teraz po zmianie zamówienia, czekamy aż nam ściągną z Niemiec, ale to też potrwa. No ale, w związku z tym nastąpiła też zmiana koloru. Jednak będzie antracytowy ;)

A tak rośnie nasza Wierzba:

http://images21.fotosik.pl/330/f7643ca3f17c5628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś rozmawiałem z architektem który ma mi wykonac projekt zagospodarowania przestrzennego i przy okazji dokonać pewnych zmian w projekcie gotowym WIERZBY II.

 

1) Jak mu powiedziałem że chcę zwiększyć szerokość otworu do garażu na 2250x4750 bo taki jest typowy wymiar i drzwi garażowe sa dzięki temu tańsze to powiedział że się nie da bo tam są złupy żelbetowe i się nie da poszerzyć o 15 cm i w ogóle?

2) Jak mu powiedziałem że chcę też zrobić ściankę kolankową na jeden pustak czyli ok. 30cm to powiedział że on musi wszystko przeliczyć i oprócz tych 800zł za zmiany jakie już robi (zmiana szer. okien i takie tam popierdułki), musi doliczyć 1000zł :evil:

To mnie już zagotował i nie wiem czy sie :

a z nim kłócić

b kopnąc go w dupę i wziąc innego

c targować się o niższą kwotę

d przytaknąć a i tak na budowie zbudować po swojemu?

 

Co radzicie w tej sytuacji?

Mam pare dni na zastanowienie więc będę wdzięczny za info.

pzdr

Spaniel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek2

gratuluję ( i trochę zazdroszczę ) postępu prac. U mnie teraz tyle roboty w pracy, że nawet zadko zaglądam na to forum. Sytuacja na rynku nieruchomości, zwłaszcza pod Warszawą kompletnie mnie zaskoczyła. Ceny działek zdrożały o 150%, a z materiałami jest jak wszędzie, czyli ich nie ma.

Zaczynam już się zastanawiać, czy jednak nie budować się pod Gorzowem.

 

Kraania

faktycznie ładnie to już u Ciebie wygląda. Działka też jak marzenie.Z tego co pamiętam,to chyba mieszkasz w okolicach Lesznowoli. Nie ma gdzieś tam koło Ciebie takiej dzialki do kupienia za jakies ludzkie pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

Krania, Wader27 dzieki za gratulacje. PnB jutro sie uprawomacnia :D.

Co do fotki to z więźbą to juz nabralo formy, to juz dom. Bardzo ladnie! Antracytowa?? hmm na wiosne ogladalismy bardzo ladny dom z taka :wink: Pozdrowienia dla Wlasciciela bo widze ze ostatnio sie pojawil.

 

kaczadam

Do materialow i dzialek to trzeba szukac, szukac, szukac. A jak sie nie da :-? , to trzeba wyslac takiego co nie wie ze sie nie da, pojdzie i to zrobi. Ja na przyklad wysylam zone :wink:.

A tak serio, to trzeba sie naprawde nadzwonic i najezdzic, ale sie daje. My teraz robilismy ogrodzenie i kupowalem od faceta cement po 400 pln/tona zabraklo i za 4 dni pojechalem dokupic i zaspiewal 560 pln/tona. Tego samego dnia rano bylem w Obi i widzialem po 440 wiec mu podziekowalem. Przy malych ilosciach to pal licho, ale jak zamawiasz wiecej to oplaca sie poszukac.

 

A tak z innej beczki dzis na dzialke przyjezdza dlugo oczekiwany suporek :D , podmurowka i slupki gotowe tylko naciagac siatke i w sobote stanelo biuro, jak ekipa od ogrodzenia nazywa piekny turkusowy kibelek (kolor- efekt zle dobranych proporcji wody i koncentratu do zabezpieczania wiezby) :D

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczadam niestety nic nie wiem o działkach do sprzedania w naszej okolicy. Poza tym, że pewnie byłbyś jakiś 15 w kolejce po naszych znajomych, którzy też chcieliby tam kupić działeczkę :wink: :D . A tak na serio to niestety najlepiej jeździć i pytać samemu. My w ten sposób znaleźliśmy naszą.

 

Spaniel przyłączam się do poprzedników i uważam odpowiedź b) za najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tak też zrobiłem wybrałem odpowiedź b) :p

i jestem zadowolony

od waszego sąsiada Piotrusiek'a :p dostałem namiar (przy okazji jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko) na waszą panią architekt Kasię

i dziś jadę jej przekazać papiery i do dzieła.

 

" Kiepskim architektom mówimy - nie!!!"

 

nie wiem skąd ten optymizm ale może z powodu braku swiadomosci co jeszcze mnie czeka :lol:

pzdr

Spaniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaniel w takim razie powodzenia! My co prawda z usług pani architekt nie korzystaliśmy, bo sami sobie adaptowaliśmy naszą wierzbę :wink: , ale z pewnością tym razem nie powinnieneś miec problemu - w końcu sprawdzony "adres". Wiesz wcale nie chodzi o to, że ten u którego byłeś jest kiepski, bo prawdę mówiąc takie obliczenia rzeczywiście powinno się zrobić (tak mówi teoria). Ale w przypadku poszerzenia otworu są one zbędne, wystarczy to zrobić zgodnie ze sztuką budowlną :wink: . A architekt chciał Cię moim zdaniem naciągnąć, bo nie wierzę, żeby sam przeliczał całą konstrukcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kraania. Nie podejrzewam go o wykonywanie obliczeń tylko nie rozumiem jego logiki bo by powiedział że będzie drożej, a nie że się nie da!

A tak w ogóle moja żona zawsze mnie przekonuje że pierwsze wrażenie jakie na nas robią nowi ludzie jest w 90% prawdziwe. A on nie zrobił dobrego wrażenia. Wyglądało jak bym był jakimś złem koniecznym z którym musi się zmagać. :cry:

No dobra to na tyle psychologi :wink: a teraz do roboty i powodzenia

Spaniel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Pamieta ktos moze, czy zestawienie wiezby w projekcie uwzglednia naddatek na ewentualne dopasowywanie, zacinanie polączen itp. Jak patrze w rysunki to to co do tej pory sprawdzilem jest dluzsze o 20-40 cm w zestawieniu czyli ok, ale facet w tartaku mowi, ze w projektach zawsze jest dlugosc nominalna i trzeba troche dodac. Zamawialiscie dokladnie tak jak w tabeli z projektu? Czy z czyms byl problem? Help! :-?

 

Pzdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...