Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich nowych i starych wierzbowiczów :-)

 

Nie udzielam się specjalnie , bo moje 14 miesięczne dziecko mi nie pozwala...dzień za dniem upływa mi na intensywnym joggingu za przemieszczającym się z prędkościa swiatła maluchem.

Teraz śpi, więc postanowiłam posłusznie zameldować, że wylewki gotowe, a w sobote ma przyjść stolarz zamontowac nam drzwi wejściowe.

Od miesiąca zamawiam wewnętrzne parapety, ale nie moge się zebrać , więc dalej sprawa leży odłogiem. Myślę intensywnie co połozyć na podłogę . Barlinek czy baltic Floor . Ktoś cos słyszał ? A może ma? jak się sprawuje?

 

A tu powinno byc widać łazienkę z "pięknym" słupem w środku . Myślę jak uczynic z niego atut ...jeszcze trochę mi jednak zejdzie z tym myśleniem ;-)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c02348ab4af3e0de.html

 

w pierwotnej wersji ten słup jest ukryty w scianie, ale nie wyobrażam sobie wtedy tej łazienki - wąska kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałam z Horyzontu poprawione przez Konstruktora zestawienie więźby :D Są poprawki. My na szczęście wstrzymaliśmy produkcję więźby do rozpatrzenia sprawy.

Pracowni Horyzont WIELKIE DZIĘKI czasami tu zaglądają

Pozdrawiam :D

żona Krzycha

 

 

 

HEJ HEJ

 

POCHWAL SI€ TYM PRZEWYMIAROWANIEM :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam nadzieje, że następny mój wpis będzie nowiną o otrzymanym PnB, ale niestety nadal walczymy z formalnościami.

 

Pni architekt przeciągnęła nam sprawę o 2 tygodnie po czym oddała nam projekt domu z nie wszędzie naniesionymi zmianami :evil:

więc czekamy kolejny tydzień na gotowy projekt :evil:

 

W międzyczasie Pani w starostwie idzie na urlop więc budowa opóźnia nam się o kilka tygodni i cały harmonogram diabli wzięli :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADOMIK

WITAM KOLEGO POCHWAL€ SI€ ZE ZA TYDZ; KOCZ€ PARTER;

 

 

Cześć Wiesiek,

gratuluję tempa inwestycji. Dawno tu nie pisałem,ale zaglądam w miarę często.

Widzę, że prym na forum przejęli nowi " wierzbowicze ". Zyczę im powodzenia.

Pozwolisz, że "skontroluję " Ci budowę, jak będę w Gorzowie. Niestety nie mam totalnie teraz czasu, więc bedę dopiero 22 lipca. Chętnie podpatrzę co tam u Ciebie się dzieje. Ja na razie powiększyłem tylko rodzinę - troszkę więcej niż dwa miesiące temu urodziła mi się córka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam nadzieje, że następny mój wpis będzie nowiną o otrzymanym PnB, ale niestety nadal walczymy z formalnościami.

 

Pni architekt przeciągnęła nam sprawę o 2 tygodnie po czym oddała nam projekt domu z nie wszędzie naniesionymi zmianami :evil:

więc czekamy kolejny tydzień na gotowy projekt :evil:

 

W międzyczasie Pani w starostwie idzie na urlop więc budowa opóźnia nam się o kilka tygodni i cały harmonogram diabli wzięli :evil:

Witaj Patty! :D

Nie wiem czy to będzie pocieszenie dla Ciebie :wink: my czekaliśmy na PnB pół roku....trzymam kciukasy abyście wygrali walkę z formalnościami i szybko otrzymali PnB.

Kaczadam gratuluję córeczki.

Pozdrawiam :D

żona Krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wierzbianie :D

 

Kaczadam gratulacje!!

 

Co do domków to widze, ze prace w pelni. U nas na szczescie formalnosci poszly gladko i zaczelismy o czasie. Byly male przerwy na deszczowe dni. Teraz mamy ściany fundamentowe zrobione i czekamy na rozprowadzenie kanalizy i zasypanie. Pozniej plyta podlogi i sciany w gore :) gonimy Wieska, bo widze ze u Niego dom rosnie jak na drozdzach- pozdrowienia.

 

Mam kilka pytan do tych co juz przerabiali kwestie fundamentów:

1. Jak rozwiazaliscie pion kanalizacyjny? w projekcie jest w scianie, ale wtedy wypada w podciagu na stropie :roll: , czy lepiej poszerzyc troche komin wentylacyjny i tam go umiescic, to rozwiazuje tez kwestie wentylacji pionu.

2. Czy cala kanalize kladliscie pod plyta podlogi, czy tylko spusty 110 i 160, a reszte w ociepleniu pod wylewka?

3. Jak zbroiliscie plyte chudziaka? Ja przed rozpoczeciem budowy zamowilem stal tak jak jest w projekcie czyli krata z fi8 ale jak to zobaczyl moj wykonawca, a zwlaszcza podwojna w garazu to myslalem, ze padnie ze smiechu :D . Dzis czytalem na forum Muratora i wiele osob w projekcie nie ma zadnego zbrojenia plyty, a niektorzy daja siatke zgrzewana. Co o tym sadzicie?

 

Pozdrowionka i postepow w budowie 8) ,

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter74

1. Jak rozwiazaliscie pion kanalizacyjny? w projekcie jest w scianie, ale wtedy wypada w podciagu na stropie :roll: , czy lepiej poszerzyc troche komin wentylacyjny i tam go umiescic, to rozwiazuje tez kwestie wentylacji pionu.

Ja z jednego zrezygnowałem (z tego od wew.)robiąc podejścia nad sufitem podwieszanym, ten obok komina będzie zabudowany

2. Czy cala kanalize kladliscie pod plyta podlogi, czy tylko spusty 110 i 160, a reszte w ociepleniu pod wylewka?

cała, z wypustami na górę

3. Jak zbroiliscie plyte chudziaka? Ja przed rozpoczeciem budowy zamowilem stal tak jak jest w projekcie czyli krata z fi8 ale jak to zobaczyl moj wykonawca, a zwlaszcza podwojna w garazu to myslalem, ze padnie ze smiechu :D . Dzis czytalem na forum Muratora i wiele osob w projekcie nie ma zadnego zbrojenia plyty, a niektorzy daja siatke zgrzewana. Co o tym sadzicie?

też nie mam i jest wswzystko ok. Tylko porządnie zagęścić piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich sympatków Wierzby 2 i tego forum. Śledzę je jak pewnie większość Wierzbian od dluższego czasu i gdy przychodzi czas na rozpoczęcie inwestycji szukam odpowiedzi na kilka pytań... Ponieważ lada dzień muszę podjąć decycję co do materiału a na formum na razie jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, prosże o odpowiedź lub ew. skierowanie na odpowiedni wątek. Otóż jak wiadomo ostatnie miesiące dla nas inwestorów byly ciężkie...Za miesiąc rozpoczynam budowę a do dziś trzyktornie zmieniałem maeriał na ściany ze względu na braki rynkowe. Najpierw był Ytong 24, potem niemeicki porenbeton, teraz mam zamówionego pustaka U220 i K3 na działówki jednak zaczęła mi chodzić po głowie ostatnio Silka do której też już mam dostęp. I tu moje pytanie: w projekcie jako ściany zewnętrzne przyjęto BK 36,5 lub Porotherm 38 w ramach adaptacji (ja zmieniłęm na Ytong 24+12styr). Czy ktoś z Was stawiał Wierzbę z silikatów i czy wiązało się to z przeliczeniem fundamentów? Czy ściany działowe na płycie podposadzkowej na gruncie wymagają dodatkowego wzmocnienia ze względu na ciężar silikatów? Czy wspomniane w projekcie możliwe wykorzystanie ceramiki także wymaga przeliczenia fundametów? Zamieszała mi w głowie ta silka a jednocześnie dała do myślenia czy zmieniona przez ze mnie w ostatnich miesiącach technologia ścian z BK 24 na ceramikę U220 także nie wymaga "spojrzenia" na fundamenty...Reasumując - ile mogą wytrzymać projektowe wierzbowe fundamenty Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj markow7. Powiem tak. Fundamenty w tym projekcie są zaje......iste, dużo dużo przewymiarowane. Mój kierownik budowy wytłumaczył mi, że są takie, ponieważ projekt zakłada budowę z Ytonga, więc aby w przyszłości nie pękały ściany na tak precyzyjnym materiale budowlanym jakim jest Ytong na klej zaprojektowano właśnie takie fundamenty.

Podobnie jest z wieźbą. Jest bardzo gruba i wytrzymała dlatego, że ma duże długości. Na każdą dchówkę.

Myślę że czy cegła, czy silikaty spokojnie podołają, jednak takie sprawy mimo wszystko musisz uzgodnić z kierownikiem bud.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radomik,

 

Dzieki za odpowiedz :). Rozmawialem jeszcze z hydraulikiem i chyba bede mial pion w drugim kanale wentylacyjnym od lewej, a od pietra tylko odpowietrzenie pionu fi 50 wewnatrz kanalu wentylacyjnego z pokoju nad garazem. W taki sposob nie trzeba powiekszac komina 8)

Co do plyty to ciekawe co przyswiecalo architektowi, gdy pisal o tej siatce pretow :-? . Tak jak pisales lawy, wiezbe mozna jakos wytlumaczyc, ale ta plyta jest zdylatowana od budunku, wiec przenosi takie same obciazenia jak i w innych budynkach wiec skad takie roznice. Chyba ten nasz architekt byl bardzo ostrozny.

 

markow7

 

Co do law to pewnie nie obedzie sie bez konsultacji. Natomiast ja ostatnio przegladalem forum Melodii (sklonowana Wierzba II z niewielkimi zmianami) i tam ludzie pisali o 14-16 m3 betonu w ławach, ja zalewalem miesiac temu, troche grubiej bo 35 cm, ale wyszlo 23m3. Wyglada na to, ze Melodie ktos przeliczyl :roll: .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markow7

ja też kiedyś myślałem o wyborze SILKI jako materiału na ścianę, ale po sprawdzeniu jej parametrów " cieplnych " porzuciłem ten pomysł. Zastosuję ją natomiast na ściany działowe, wykorzystując jej pozostałe zalety.

Zastanów się nad tym dobrze, bo będziesz musiał niestety dać bardzo dobre ocieplenie ściany z SILKI, aby uzyskać te same parametry współczynnika U, co przy ścianie z betonu komórkowego. Jeśli jednak pozostaniesz przy tym pomyśle, to zastanów się nad wykorzystaniem do ocieplenia materiału o nazwie VAPOTHERM. Informacje na ten temat możesz znależć na stronie http://www.ecotherm.polska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Co do Silki to chyba jednak sobie podaruję... Oczywiscie konsultowałem temat z kierownikiem i z architektem adaptujacym - oboje stwierdzili że fundamenty się przeliczy (architektowi wyszło max 5cm więcej). Na razie pozostaję przy ceramice (pustak U220). Co do ścian działowych - rozważałem również SILKĘ wyłącznie na te ścianki - ale - poddasze odpada z silki bo jest na Terivę 1 za ciężka (kontaktowałem się z Horyzontem) - więc zostają tylko ścianki na dole - kwestia zastanowienia (Pan z Horyzontu również sugerował wzmocnienie posadzki na gruncie) - na razie mam zamówiony komplet materiałow z ceramiki prosto z cegielni - muszę jedynie zmiejszyć liczbę pustaków K3 na działówki - bo poddasze będzie z gazobetonu. Problem Silki nasunął mi się głownie ze względu na montaż instalacji centralnego odkurzacza przy pustakach i to był głowny argument do zastanowienia nad silką (lub gazobetonem, którego na czas zamawiania materiałow po prostu nie było) - jednak dziś rozmawiałem z wykonawcą takich instalacji centralnego odkurzania - nie ma problemu z montażem przy ściankach z kratówki więc chyba odpuszczę tą silkę na dobre. Planuję też system mechanicznej wentylacji - może ma ktoś doświadczenia w tym zakresie w Wierzbie 2?

 

Pozdrawiam

 

PS

 

Peter74 - Czy Ty piszesz o 23m3 w Wierzbie2? Bo wg moich przymiarek tam właśnie wychodzi ok 15-16m3 na same ławy (ale to tylko moje obliczenia - czekam co murarz wyrachuje). A tak poza tym czy B20 można zastapić bez uszczerbku B15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter74 - Czy Ty piszesz o 23m3 w Wierzbie2? Bo wg moich przymiarek tam właśnie wychodzi ok 15-16m3 na same ławy (ale to tylko moje obliczenia - czekam co murarz wyrachuje). A tak poza tym czy B20 można zastapić bez uszczerbku B15?

 

Tak z kosztorysu to bylo chyba kolo 19 m3, ja lalem 5 cm wiecej i mam przedluzony garaz. Dodatkowo zalewanie w wykopie (mam gline do 80 cm wiec moglem sobie na to pozwolic) no i poszlo :wink:

Co do B15, to ja bym nie eksperymentowal w koncu to lawy, a roznica B15-B20 15-20 pln netto, duzo nie oszczedzisz 8) .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja też mam wersję z wydłużonym garażem i uświadomiłeś mi jedną rzecz. Część obliczeń swoich oparłem o liczby z kosztorysu i przedmiarów (m.in scian zewnętrznych) - nie wszystko jednak potwierdzałem swoimi obliczeniami. Kosztorys jaki dostałem z Horyzontu (teraz mi dosłano wersję uaktualnioną) dotyczy chyba wersji Wierzby A czyli z krótszym garażem... z tego wynika że przyjęte przeze mnie obliczenia mogą być chyba lekko za małe :)... Na ściany akurat przyjąłem margines nadwyżki ale beton na ławy i strop... No nic czas to jeszcze raz przeliczyć... Tak właśnie mnie zastanawiało czemu murarzowi wychodzi więciej... :)

 

Pozdr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...