Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć. Kosztorys powstał pod koniec czerwca. Mogę podesłać na maila- choć wystarczy napisać do Horyzontian - przyślą bez problemu.

 

Wierzbianie mam pytanie co do ścianek z cegły pełnej (ściana łukowa i ścianki pomiędzy holem a salonem). Czy można zamiast tych cegieł wykorzystać pustak U220, a na piętrze na klatce schodowej gazobeton + ew. cegła/pustak tylko na część łuku? Widziałem gdzies na tym forum takie realizacje - chciałbym uniknąć płacenia bezsensownej ceny za cegłę pełną na rzecz zwikszęnia ilości pustaków U220. Chcę przeliczyć ilość tych cegieł i w miare możliwości zminimalizować ich ilość - najlepiej tylko na koniecznie kominy. Czy ktoś zmianiał te ścianki na rzecz innych materiałow?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kosztorys powstał pod koniec czerwca. Mogę podesłać na maila- choć wystarczy napisać do Horyzontian - przyślą bez problemu.

 

Wierzbianie mam pytanie co do ścianek z cegły pełnej (ściana łukowa i ścianki pomiędzy holem a salonem). Czy można zamiast tych cegieł wykorzystać pustak U220, a na piętrze na klatce schodowej gazobeton + ew. cegła/pustak tylko na część łuku? Widziałem gdzies na tym forum takie realizacje - chciałbym uniknąć płacenia bezsensownej ceny za cegłę pełną na rzecz zwikszęnia ilości pustaków U220. Chcę przeliczyć ilość tych cegieł i w miare możliwości zminimalizować ich ilość - najlepiej tylko na koniecznie kominy. Czy ktoś zmianiał te ścianki na rzecz innych materiałow?

 

Pozdrawiam

 

 

HEJ

 

u mnie kierbud zgodził sie na przewiązanie tej ściany z cegły z keramzytem tak więc cegła jest połozona tylko na samym łuku i powiem że wyszło b. ładnie!

Zrobię zdjęcia to zobaczycie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraania,

Bardzo gratuluję ślicznego dzieciaczka. Syn jest, dom też powstaje, to pozostanie tylko posadzić drzewo :). Ja spodziewam się również potomka, ale najprawdopodobniej dopiero w styczniu. Synka już mam, więc do kompletu brakuje mi córeczki, ciekawe jak się to udało :lol:

 

markow7,

Ja również poproszę kosztorys :)

Z góry dzięki

 

Serdecznie pozdrawiam

 

nabucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezele, super wygląda Twoja wierzba :) mam nadzieję, że za jakiś czas też będziemy się tak chwalili :lol: . Póki co, dalej czekam na pnb :-?

 

markow7, wielkie dzięki za przesłanie kosztorysu. Oczywiście skoryguję go pod swoje potrzeby, tak aby nie miec problemów z bankowcami.

 

pozdrawiam

 

nabucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezele

WIERZBA wygląda super. Falka na terakocie faktycznie godna podpatrzenia. Widzę, że chyba przerobiłeś schody, bo jakoś nie widzę ścianki między schodami a salonem.

Chętnie skorzystałbym z Twojego zaproszenia, nie tyle może nawet na kawę, co chciałbym oglądnąć WIERZBĘ II na gotowo.

Jeśli więc je podtrzymujesz, wyślij mi na priva swój adres, ewentualnie numer telefonu. Oddzwonię.

Wrazie pytan lub jak ktos chce ogladnac domek to zapraszam ..... na kawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...