Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wierzbianie. Powrócę do tematu który spędza mi sen z powiek. Chodzi o nieszczęsną cegłę pełną której w naszej Wierzbie jest sporo na klatce schodowej i ścianach pomiędzy holem a salonem. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat, czy użycie tej cegły w projekcie jest uzsadanione (pomijam kwestię samego łuku) i związane jest z przenoszeniem obciążenia? Na którymś zdjęciu u bezele tylko łuk był z cegły a reszta chyba z BK. Na poddaszu jest ten sam problem - na ścianach klatki (z cegły wg projektu) jest wieniec na którym spoczywa jedna płatew konstrukcji dachowej. Czy w związku z tym cegła pełna jest nie do zastąpienia na prostych odcinkach np gazobetonem jak reszta ścian? Cena cegły w chwili obecnej jest dla mnie absurdem i choćby dla zasady nie chce płacić za kawałek ceramiki która jeszcze 1,5 roku temu kosztowała 70 gr...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

markov 7

 

pomyśl o SILCE. Jak najbardziej nadaje się na ściany przenoszące obciążenia. Inne jej zalety też ją predysponują na ściany działowe. Niestety jest ciężka i nie tak łatwa w obróbce jak beton komórkowy.

Na resztę zadanych przez Ciebie pytań mogą Ci odpowiedzieć jedynie Wierzbianie mający budowę już za sobą. Ja niestety do nich nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Po upływie kilku miesiący spędzonych na załatwianiu formalności jest znów sie moge pojawić.

 

Zazdroszcze tak pięknie wykonczonych wierzb:)

 

Ja już papierki mam za soba i być może zacznę w sierpniu. oczywiście jesli pracownicy sie pojawią.

 

Mam do was pytanko, jakie szerokie postawiliście ściany fundamentowe?

 

z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

 

pozdrawiaim

grzesiek

 

PS bedę budował kolo Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :lol:

Jak myślicie czy podciąg który idzie nad wejściem do klatki schodowej może opierać sie na kilku cegłach i ścianie z keramzytu, bo mój kierbud twierdzi że tak ??? :roll: http://foto.onet.pl/49oyc,oz2dkdo2gg8o,a2v0q,u.html

na tym zd. widać dokładnie te kilka cegieł-pytam bo za kilka dni zalewam podciągi a kompletnie nie mam pojęcia o przenoszeniu sił z podciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

No bardzo ładnie to wygląda u Ciebie wiesiek2. Ja ostatecznie zostaję przy tym jak to zaprojektowano - czyli tak gdzie BK tam BK a tam gdzie cegła tam cegła (tyle że pełna drążona - chyba nie ma to znaczenia o ile jest w klasie 15). Zostawiłem tak jak jest w projekcie, zwłaszcza gdy po analizie okazło się, klatka schodowa na poddaszu jest oparciem dla elementów więźby dachowej - tak więc już przestałem kombinować. Natomiast kierownik stwierdził żeby łuk ciągnąć już od ławy fundamentowej, tzn zamiast szalować, pociągnąć od razu z cegły. Bloczki betonowe mam zamówione 38 - więc murarz z nich łuku nie zrobi, być może jednak załatwię krótsze na ten łuk - choć skoro kier mówi żeby lecieć z cegły to może i tak zrobię. W każdym razie przełykam gorzką cenę cegły i robię wg projekty. Btw czy ktoś "odchudzał" krokwie 22.5 cm? W tartaku mi powiedziel że te 0,5cm to na pewno nie ma sensu - kestia jeszcze czy w ogóle 22 jest sensowne

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaki fajny wątek się zrobił. Dawno tu nie zagladałem, prawie dwa miesiące, wiadomo z jakiego powodu :lol:

No ale przyszedł ten moment, ze moge to napisać - mieszkam od soboty w domku. Nie jest to tak dopracowane jak u Bezele, ale podjąłem decyzję o przeprowadzce, ponieważ miałem dość dojeżdżania na budowę po 1,5 godz. dziennie w jedną stronę. Teraz o wiele łatwiej pilotować pewne tematy.

A wrażenia z mieszkania są nieziemskie, wreszcie się odBLOKowałem :wink: .

Pozdrówka dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrusiek,

 

Gratulacje!!! Fajnie tak wychodzic z domu i miec najwyzej dwa schodki do trawy co? :D Ja za tym wlasnie chyba najbardziej tesknie odkad zamieszkalem w bloku.

 

markow7,

 

Ja tez robie calosc luku z cegly tzn. od fundamentów. Murarze nie mieli wiekszych problemow zeby zrobic luczek z bloczkow, oczywiscie docinali je mlotkiem murarskim, ale poszlo bez problemu.

Co do wiezby to tez sie konsultowalem i opinie byly rozne. Jak policzylem oszczednosci to odpuscilem. Tlumaczyli, ze jak masz 22,5 i dasz 20 cm welny to masz szczeline wentylacyjna. Teraz sie robi z kontlata wiec ten argument odpada.

 

wiesiek2,

 

Jeszcze nie jestem na takim etapie zeby Ci pomoc w podlogowce i kostce :),

ale gonie :wink:

 

Pzdr

Piotrek

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesiek2 daj znać jak coś zadziałasz z tą kostką - też planuje takie rozwiązanie.

 

Peter74 Rozumiem, że ściany fundamentowe na łuku robiłeś z bloczków betonowych które murarze traktowali młotkiem i poszło bez problemów, a na to już cegła. Ja jeszcze nie wiem czy będę szalował całość (ława i ściana fundamentowa), ładował w bloczki młotkiem, czy ciągnął cegłą od samej ławy jak mówi kierownik budowy. Bardziej sie zastanawiałem czy ściany które są z cegły pełnej (oprócz samego luku), czyli jakieś 26m2 prostch murow na klatce i przy salonie, nie wykonać z pustaka ceramincznego u220 w tej samej klasie (15). Nie znam sie ale wynika mi z tego, że cegłę można zastąpić pustakiem w tej samej klasie lub min 10 wytrzymałośći na ściskanie. Podliczając używając pustaka zamiast cegły w murach prostych - było nie było - jakieś 2,5 tys w kieszeni w stosunku gdy całość (prawie 40m2) pojedzie się cegłą. A tak przy okazji - będę zamawiał cegłę pełną drążoną w klasie 15 - czy spokojnie można ją użyć zamiast pełnej bez "dziurek"?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! chwilę mnie nie było, a tu tyleee nowych wpisów :roll:

I nowych forumowiczów przybyło - gratuluję rodzicom Oskara.

Bezele aleeee... wnętrza!, piękna kuchnia, śliczne drzwi, cudowne białe mebelki i ta... fala - robią wrażenie.

Ktoś pytał o ścianki działowe - u nas ścianki działowe mają fundamenty (nie jestem pewna, ale w projekcie chyba nie ma fundamentów) Kierbud i murarz polecił by zrobić.

Ktoś pytał o nowe zestawienie więźby - dostałam je faxem, ale widzę, że też dostałam w formie elektronicznej - mogę przesłać, choć wiem, że Horyzont chętnie przesyła, dodatkowo dostałam nowy kosztorys.........ucieszyła mnie cena bramy garażowej :wink:chyba jakaś pomyłka

Markow7 nasza Wierzba jest z pustaków U-220 i MAX. Klatka schodowa jest prosta, częściowo z cegły pełnej + wylane schody żelbetonowe + dobudowana ściana między słupem a klatką - mocna konstrukcja. Nasz Kierbud nie miał zastrzeżeń. Wszystkie kominy i część ścianek (w/g projektu) są z cegły pełnej.

Pozdrawiam :D

żona Krzycha - mąż teraz rzadko tu zagląda - cierpi na brak czasu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...