Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A u mnie przestój w przygotowaniach: urodziły nam się bliźniaki :). Teraz to już muszę budować domek...

DarekFy, gratuluję Wam narodzin maluchów. Moja córka ma już ponad 3 miesiące.

 

Dawno tu nie zaglądałem i odnoszę wrażenie, że nastąpiło chyba wakacyjne spowolnienie tempa, przynajmniej jeśli chodzi o to forum. Mam nadzieję, że po wakacjach trochę się ożywi. 8)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i tym co jeszcze nie byli na wakacjach życzę udanych wakacji i pięknej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie. Jestem tutaj nowa. Przypadkiem trafiłam na to forum i bardzo mnie zainteresowało. Zwłaszcza, że stoję przed trudnym wyborem projektu. Po wielu poszukiwaniach wspólnie stwierdziliśmy, iż Wierzba II jest kompromisem dla nas wszystkich i jest to projekt, który raczej spełnia nasze oczekiwania. Piszę raczej, bowiem martwi mnie kilka kwestii:

 

- wielkość salonu i brak jadalni. Wygląda na to, ze na 30 metrach należy zmieścić stól jadalniany. Wspólnie z mężem uwielbiamy celebrować rodzinne posiłki, często też przyjeżdża do nas najbliższa rodzina. Marzę więc, aby w moim wymarzonym domu, nie trzeba było się gnieść przy stole. Czy zatem w salonie można bez propblemu zmieścić wygodny stół do jadalni, nie powodując przy tym optycznego i zmniejszenia powierzchni salonu?

 

- czy garaż 26 m pomieści dwa samochody?

 

- czy schody nie są zbyt strome i mało wygodne?

 

- czy konieczne jest podwyższanie poddasza? i ile zyskuje sie wówczas dodatkowych metrów oraz jak to przekłada się na cenę?

 

- łazienka czy nie jest zbyt wąska i czy jest ustwana?

 

Chciałabym się jeszcze doradzić w pewnej kwestii, a mianowicie czy lepiej wybrać opcję położenia salonu od strony południowo wschodniej czy południowo zachodniej?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć leokadka,

witam na forum.

Ja chociaż jestem na tym forum już od jakiegoś czasu, to niestey podobnie jak Wy, dopiero mam zamiar wybudować ten domek. (Zaskoczyła mnie kompletnie sytuacja na rynku nieruchomości i niestey muszę trochę przeczekać to szaleństwo cenowe, bo jakoś boję się budowy na kredyt.)

Dlatego też na niektóre z Twoich pytań nie potrafię Ci kompetentnie odpowiedzieć. Myślę, że po wakacjach to forum ożywi się bardziej i odezwą się weterani forum, którzy już mieszkają w swoich WIERZBACH II. Tak naprawdę to oni najlepiej potrafią ocenić przydatność pewnych zmian.

Na niektóre pytania i jeszcze wiele innych niezadanych przez Was na dzień dzisiejszy, znajdziecie odpowiedż na stronach tego forum oraz w mniejszym stopniu na stronach forum DOMU NA HORYZONCIE http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=forum . Polecam zatem lekturę tych forum od " deski do deski".

Ja po jego lekturze wiem na pewno, że będę budował właśnie ten dom. Miałem także przyjemność widzieć go " na żywo ". To jest to czego szukamy.

Oczywiście wprowadzimy pewne zmiany. Tak jak i Was, męczy mnie temat schodów, wolałbym ze spocznikiem.

Temat jadalni chcę rozwiązać powiększając kuchnię o pomieszczenie gospodarcze i rezygnując z tej ścianki pomiędzy kuchnią a salonem, która przylega do sciany zewnętrznej. Powiększy ten zabieg powierzchnię kuchni, a jednocześnie otworzy ją na salon, powiększając go optycznie. Oczywiście po takim zabiegu zmienię również układ okien w kuchni. Stół mam zamiar ustawić właśnie w tej części kuchni otwartej na salon.

Temat podwyższania poddasza ( budowy tzw. ścianki kolankowej ) ma na tym forum zarówno zwolenników jak i przeciwników. Chyba bedziecie musieli jednak wypracować tą decyzję sami... Ja będę robił ściankę kolankową.

I ostatnia kwestia o którą pytasz - ustawienie domku wobec stron swiata.

Wg mnie zdecydowanie bardziej korzystne jest ustawienie na południowy wshód.

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ja podobnie jak większość byłam narazie "czytaczem" forum W-II, i naprawde dużo się z niego dowiedziałam.

My jesteśmy już na etapie wykończeniówki :wink: chyba bardziej siebie.

Wiadomość dla Leokadki - nam podobnie jak Tobie zależało na powierzchni salonu , powiększyliśmy go o wykusz 1,5 x 3,0 i w ten sposób mamy miejsce na stół.

Budujemy w okolicach Łodzi, chetnie pokażemy naszą W-II

Pozdrawiam wszystkich Mira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pomimo wakacyjnej stagnacji na forum, uzyskałam odpowiedzi. Cóż, my mamy jeszcze jeden problem, a mianowicie chcemy dom ogrzewać ekogroszkiem, a do tego potzrebne jest większe pomieszczenie gospodarcze. Wiem, że niektórzy przerabiają domek w ten sposób, iż pomieszczenie gospodarcze jest w miejscu łazienki, a łazienka w miejscu pokoju z wykuszem. Nam jednak nie bardzo odpowiada taki stan rzeczy, gdyż potrzebujemy na dole 3 sypialnie.

 

Dlatego też zastanawiam się pomiędzy Wierzbą II, Alą Domusa i Niobe. Dla zainteresowanych podaję linki:

 

Ala http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=74

 

Niobe http://domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2317

 

Natomiast pomysł z wykuszem, który powiększa miejsce na stół jadalny jest super.

 

Pozdrawiam, Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MiraM

ja także mam zamiar wybudować piwnicę, a w niej zainstalować dodatkowo, jako sposób tańszego ogrzewania, piec na zgazowanie drewna.

Od dłuższego czasu poszukuję nadaremnie kontaktu z osobami, które takie rozwiązanie u siebie przyjęły ( mam na myśli oczywiście piwnicę ).

Jesteście Panstwo trzecim inwestorem, o którym wiem, że podpiwniczył WIERZBĘ II. Niestety nie udało mi się uzyskać z nimi kontaktu,a bardzo chciałbym podpatrzeć takie rozwiązanie. Korzystając z Państwa zaproszenia do oglądnięcia domku, proszę o podanie na mój prywatny e-mail jakiegoś namiaru na kontakt z Państwem. Będę bardzo zobowiązany.

Do leokadki,

myśląc o grzaniu opałem stałym, z tego co zdąrzyłem sie doczytać na stronach dostępnych mi czasopism, należy niestety przeznaczyć na kotłownię zupełnie osobne, wentylowane, z dopływem powietrza,pomieszczenie.

Piwnica, choć podraża inwestycję, to jednak dość skutecznie rozwiązuje ten problem, zwłaszcza, że trzeba mieć także magazyn opału. Kopiąc w dół, nie trzeba rezygnować z pomieszczeń użytkowych ani też zabudowywać sobie dodatkowo działki. Lokalizując piec w najniższym punkcie systmu grzewczego można także zastosować klasyczne ogrzewanie grawitacyjne, niewymagające pompy wymuszającej obieg wody w systemie centralnego ogrzewania. Uniezależniamy się w ten sposób od dostaw prądu. Ma więc piwnica także pewne plusy, a nie tylko minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się pomiędzy Wierzbą II, Alą Domusa i Niobe. Dla zainteresowanych podaję linki:

 

Ala http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=74

 

Niobe http://domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2317

 

Natomiast pomysł z wykuszem, który powiększa miejsce na stół jadalny jest super.

 

Pozdrawiam, Iza

 

Z ciekawości obejrzałem wskazane przez Ciebie projekty. Niestety przy WIERZBIE II chyba jednak wymiękają... Jeśli szukasz czegoś podobnego, to ktoś na tym forum wskazywał na projekt o nazwie MELODIA, czy coś podobnego. To prawie kopia WIERZBY II. Jeśli przeglądniesz wcześniejsze strony tego forum trafisz na stosowny link.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o przesłanie rzutu więźby dachowej na maila [email protected]

Strop zalany teraz tylko ściana kolankowa i dach mam dylemat jaka wysokość ściany kolankowej :( mam zamiar podnieść o trzy pustaki ale czy dom nie straci na wyglądzie ? oj dylematy dylematy

dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat jaka wysokość ściany kolankowej :( mam zamiar podnieść o trzy pustaki ale czy dom nie straci na wyglądzie ? oj dylematy dylematy

dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

 

Temat stary jak to forum. Proponuję poczytać troszkę wczesniejsze strony, a napewno.... pozostaniesz dalej sam na sam z tym dylematem.

Ścianka kolankowa ma tyle samo zwolenników jak przeciwników.

Ja osobiście jestem zdecydowany ją wybudować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy stosowaliście zbrojenia opisane w projekcie w postaci siatki z prętów fi8 na powierzchni mieszkalnej i garażu w płycie podposadzkowej? Moja ekipa jak i kier budowy uważają że jest to troche przesada i jak bardzo chcę to mogę kupić gotową siatkę fi4 w castoramie. Dodatkowo majster mówi że taką siatkę lepiej dać już w posadzce a nie płycie podposadzkowej i żeby jej nie dawać tam gdzie ma być ogrzewanie podłogowe. Jak to jest naprawdę (wizja tej kratownicy na całej powierzchni mnie cenowo troche poraża). Czy stosowaliście wszędzie w podciągach pręty fi16 i innych elementach wg projektu czy fi12 ? Jakie zasady są zastąpenia fi16 fi12 - gęstsze strzemiona czy podwójne pręty fi12?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy stosowaliście zbrojenia opisane w projekcie w postaci siatki z prętów fi8..

 

Ja dalem wlasnie te siatki z Castoramy dla spokoju ducha (widac na zdjeciach). W wielu projektach nie ma zadnego zbrojenia plyty. Tak naprawde to jesli plyta zdylatowana od scian i przykryta warstwa izolacji to jakie tam beda obciazenia? Moja ekipa tez sie z tego smiala. W wylewki planuje wlokna polipropylenowe. Co do pretow to ja daje 16, nie wiem jak przeliczyc 16 na 12, ale na pewno nie iloscia strzemion. Jak cos znajde to podesle.

 

Pzdr

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ HEJ

A ja już po urlopie z którego wróciłem na lawecie ..

 

Jak tam Chorwacja? :roll: ciagle piekna i urokliwa. Oj, tam takie sloneczko a u nas juz wczesna jesien :-? . W jakiej okolicy byles? Wspolczuje klopotow z samochodem, to jednak troche kilometrow.

 

Pzdr

Piotrek

 

WITAM

Zwiedzałem okolice Dubrownika, Splitu i Omiś-a gdzie głowna atrakcją był spływ pontonami górską rzeką Cetina , było super a pogoda to ok. 35 w dzień i 28 w nocy (a woda 0k. 26)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...