Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie teriva wyszła 13 tys. za materiały przy czym nad gankiem i tarasem również położyliśmy terivę. W kosztorys stropu wlicz stal - a jest jej tam sporo (jakieś 4 tys pln jezeli nie stosować HEBów). Cała Wierzba to jeden wielki bunkier. U mnie wyszło prawie 2 tony stali z czego większość to strop (z wieńcem). Zamiast HEBów proponuje adaptację żelbetową - dużo taniej. B20 prawie tyle co u patty 27.5m3 bez dodatków co z pompą kosztowało mnie prawie 11tys. W sumie materiały w Wierzbie na strop to minimum 30 tys. No i inne drobiazgi jak szpilki do murłaty, stemple - ale to na prawdę gorsze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !!

 

Obserwuję forum od kilku dni i postanowiłam się dołączyć, bo super ludzie się tu udzielają.

Jestem kolejną wielbicielką Wierzby II.Właśnie zakupiliśmy projekt,czekamy na PnB i ruszamy pełną parą.

Mam wiele wątpliwości czy wprowadzać jakieś zmiany w projekcie.Na pewno podniesiemy górę o dwie cegły.

Będę wdzięczna za rady bardziej doświadczonych Wierzbianów.

A może ktoś zaczął lub już skończył budowę tego pięknego domku w okolicy Szczecina i byłby tak miły,że pozwoli nam obejrzeć??

 

 

Pozdrawiam wszystkich!!

 

 

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj iska17 :D

My żeby zobaczyć Wierzbę II jechaliśmy 360km w jedną stronę 8)

 

Mam pytanko do pozostałych wierzbowiczów: ile cm izolacji dawaliście pod podłogę parteru? Bo jakoś 4cm wełny mnie absolutnie nie przekonuje z drugiej jednak strony sufit może zejść jakieś ~10cm w dół jak dam więcej izolacji (czyli ok. 260cm).

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych forumowiczów.....miło, że jest nas coraz więcej. :D

 

Nasza Wierzba ma już "deskowy" i "papowy" dach......jest surowa, otwarta i hula po niej wiatr :D :wink: I w takim stanie najprawdopodobniej postoi sobie do wiosny. Ale jak patrzę dziś na pogodę, to mam wrażenie, że to już wiosna :D

A propo posadzki....niestety wiele nie pomogę ....obecnie mamy chudziaka, ale mąż coś wspominał o styropianie, czyli podobnie jak u markow7

Pozdrawiam

żona Krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do pozostałych wierzbowiczów: ile cm izolacji dawaliście pod podłogę parteru?

U nas jest 10 cm styropianu

 

Witaj iska17 :D . Nasza WII w okolicahc Warszawy, ale możecie przyjechać i obejrzeć :).

 

żona krzych16a no to super, czyli dom już widać w całej okazałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kraania - dzięki za zaproszenie.Jak będziemy w okolicach Warszawy,to chętnie obejrzymy Waszą "perełkę".

 

U nas dopiero podłączają prąd na działce.

A ja już bym chciała patrzeć jak rośnie moja wierzbinka.

Mieszkam w bloku i długo już tak nie pociągnę.Centralnie przed balkonem stawiają mi kolejny blok, a na działeczce tak zielono i las obok.

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj iska17 :D

My żeby zobaczyć Wierzbę II jechaliśmy 360km w jedną stronę 8)

 

Mam pytanko do pozostałych wierzbowiczów: ile cm izolacji dawaliście pod podłogę parteru? Bo jakoś 4cm wełny mnie absolutnie nie przekonuje z drugiej jednak strony sufit może zejść jakieś ~10cm w dół jak dam więcej izolacji (czyli ok. 260cm).

 

Pozdrawiam,

Radek

 

Czadek,

ja co prawda dopiero przymierzam się do budowy, ale teoretycznie również i ten temat już przerobiłem.

Znalazłem materiał izolacyjny o dużo lepszych parametrach izolacyjnych niż styropian i wełna. Nazywa się VAPOTHERM. Są jego dwie odmiany :

- XR, dawana w ściany 3 warstwowe

- XB, na sciany 2 warstwowe.

Mam zamiar dać w podłogę odmianę XR. Dla porównania 10 cm tego materiału podobno odpowiada izolacyjności 18 cm wełny. Więcej informacji szukaj na ten temat na stronie producenta http://www.ecotherm-polska.pl.

Jako, ze jeszcze się nie buduję, nie potrafię Ci podać ceny vapothermu. Ja tak czy siak będę w to wchodził, bo chcę wybudować dom prawie pasywny. :-?

PS. Zapomniałem dopisać, że zwróciłem się do producenta o podanie konkretnych parametrów technicznych ich produktów oraz ich cen. Czekam na odpowiedż. Jak mi coś odpowiedzą, to postaram się to zamieścić na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !!

 

A może ktoś zaczął lub już skończył budowę tego pięknego domku w okolicy Szczecina i byłby tak miły,że pozwoli nam obejrzeć??

 

 

Pozdrawiam wszystkich!!

 

 

Iska17

Witam na forum,

chyba najbliżej Ciebie znajdziesz budowane W-II w okolicach Gorzowa. Do tego masz od razu porównanie W-II wybudowanej dokładnie zgodnie z projektem ( W-II w Kłodawie ), oraz po interesujących zmianach ( scianka kolankowa, poszerzony garaz, obnizony sufit w garażu ) budowaną przez aktywnego uczestnika tego forum Wieśka2.

Myślę, że jak się uśmiechniesz do Wieska2, to zaproszenie masz prawie pewne.

Również właściciel W-II w Kłodawie jest bardzo miłym człowiekiem i myślę, że pozwoli Ci oglądnąć swój dom. Ja miałem tę przyjemność oglądnąć oba.

Pozdrawiam. 8)

Ps. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd do Gorzowa w tym własnie celu, służę za przewodnika, ale dopiero od 17.12, bo dopiero wtedy będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych dobrą izolacją podłogi zamieszczam link do opisu materiału zaproponowanego przeze mnie w poprzednim poscie dotyczącym ocieplenia podłogi, tzn. vapothermu. Jakoś poprzednio nie mogłem odnależć tej strony.

http://www.ecotherm-pl.com/produkty/posadzka/ecotherm_xr.aspx

W prawym rogu tej strony znjdziecie link do karty produktu, gdzie podane są interesujące nas współczynniki U dla danej grubości płyty.

Przykładowo płyta grubości 10 cm ma U=0,23, czyli tyle samo, co bloczek betonu komórkowego z SOLBETU o grubości 42 cm.

Teraz ten materiał nazywa się ECOTHERM XR, ale chodzi o to samo. :-?

PS. Ciągle szukam ceny. Jak znajdę, to dopiszę do tego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych dobrą izolacją podłogi zamieszczam link do opisu materiału zaproponowanego przeze mnie w poprzednim poscie dotyczącym ocieplenia podłogi, tzn. vapothermu...

 

Faktycznie niezły materiał - jakbyś wiedział coś o cenie to daj znać bo parametry ma super. :p

 

Moje obawy o grubość ocieplenia wzięły się z tego że w projekcie jest od chudego betonu do sufitu 278cm. Od tego odejmuję 2 x papa na lepiku (1,5cm), izolacja 10cm, folia, warstwa betonu (4cm), panele 2cm, 1cm tynk na sufit. Zostaje: 259cm. Czy to nie troszkę za mało? :-?

Jakby zastosować 8cm izolacji tego magicznego materiału hehe byłoby lepiej :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Kaczadam: dzięki za informację i za chęć pomocy.

Chętnie z niej skorzystamy.Po 17.12.07 będzie już gorący okres przedświąteczny,więc naszą wizytę przesuńmy na styczeń.Na pewno siię odezwę:-))

 

 

Wiesiek2: kaczadam kazał się ładnie do Ciebie uśmiechnąć i powiedział,że jesteś bardzo sympatycznym i uczynnym forumowiczem:-)))

Czy będziemy mogli obejrzeć Twoją Wierzbę?

Właśnie zaczynamy budować ten piękny domeczek i mamy kilka dylematów.

Bardzo ładnie prosimy:-))

 

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że u nas wczoraj zawisła wiecha na dachu.

Jutro cykne fotki i wkleje na forum, zeby pochwalic sie nasza wierzba w stanie surowym otwartym :)

 

Teraz planujemy wstawianie okien i polozenie dachowki :)

A przy okazji pytanko: Kiedy wstawialiscie drzwi (brame) garażowe ?

W tym samym czasie co okna czy poźniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wstawialiscie drzwi (brame) garażowe ?

W tym samym czasie co okna czy poźniej ?

Patty u nas równocześnie ze wstawieniem okien były zamontowane drzwi wejściowe i drzwi pomiędzy garażem a wiatrołapem (tymczasowe). Brama garażowa była wstawiona po zrobieniu tynków (z miesiąc później) i przez te dni bez bramy baliśmy się, żeby nam okien z garażu nie wywiało... W pozostałej części domu był uruchomiony alarm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Wierzba ma już "deskowy" i "papowy" dach......jest surowa, otwarta i hula po niej wiatr :D

a zabezpieczacie jakos otwory okienne coby Wam do srodka sniegu nie napadalo ?

 

Patty aleeee..trudne pytanie mi zadałaś :wink: Niestety mamy dylemat co robić? Jak na razie pogoda sprzyja, więc po naszej Wierzbie hula wiatr. Ale zastanawiamy się też nad wstawieniem okien przed wiosną :roll: a potem jakaś dłubanina w środku - mamy dylemat co teraz robić? Chcieliśmy położyć dachówkę.....ale stwierdziliśmy, że jednak w późniejszym czasie :roll:

 

Kraania Wasz pomysł z tymi drzwiami w garażu też braliśmy pod uwagę. Ale, aby wstawić bramę, to garaż trzeba otynkować - a teraz nie pora na tynki :roll:

 

No właśnie co dalej po stanie surowym-otwartym? Może Ktoś coś podpowie? Czekać do wiosny? Wiem, że dużo zależy od pogody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...