Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Patty powtórzę się :wink: Wasza Wierzba wygląda super !!! bardzo mi się podoba pomysł tarasu z boku i takiego zadaszenia. Fajnie "rozciagnęła: się przez to bryła.

 

Dziekuje :)

Zastanawialismy sie jak to wyjdzier w realu i czy nowy wykusz i taras z boku bedzie wygladal dobrze, ale sama przyznam, ze jestesmy mile zaskoczeni efektem :)

 

A przy okazji chaialam Wam zyczyc:

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń w Nowym Roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markow7jezeli sie nie myle to porownujac fotki ta Wierzba jest inwestorki kraania :D

Ja mam do was male pytako-wlasnie rysuje mi sie projket domku ktory bedzie podobny do Wierzby2.Czy nie uwazacie ze komin z kotlowni nie powinien byc bardziej odsuniety od kosza dachu?Ja mam taki dylemat z kominem od kominka ktory mialam usytuowac w rogu salonu-jak u was -natomiast projektant radzi mi przeniesc kominek na scianke pomiedzy kuchnia a salonem.Twierdzi ze nie bedzie tam kolizji z koszem dacu-nie bedzie problemu z zbierajacym sie sniegiem oraz od razu bedzie wentylacja kuchniw jednym kominie.Sama nie wiem co robic-trcohe boje sie ze kominek postawiony zaraz za kuchnia bedzie wygladal jak slup soli.Co myslicie o takim usytuowaniu?Ja jeszcze bede miala za kuchnia wykusz na jadalnie.Jak macie zamiar zagospodarowac sciane z kominkiem ?Czy tv bedzie stalo rozniwz na tej sciance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem Muratora i tez juz po zdjeciach poznalem Wierzbe Kranii :D. Gratulacje dla dzielnych inwestorow!! Ja sie dodatkowo ciesze, ze czerpalismy z dobrych wzorcow (dom Krani widzielismy juz na etapie stawiania scian) wtedy kiedy my myslelismy dopiero o PnB.

 

kakusek

U nas tv bedzie na scianie z kominkiem. Jedyny problem moze byc z tym ze salon przewaznie jest od poludnia i wtedy slonce przez okno swieci dokladnie w tv :( .

 

Wszystkiego dobrego na 2008 rok!!!

 

Peter74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest nasza Wierzba :oops: dzięki wygranej w konkursie nasza WII ma już w tym roku "ubranko" :) . Dziękujemy za gratulacje !!

 

Czy nie uwazacie ze komin z kotlowni nie powinien byc bardziej odsuniety od kosza dachu

W zasadzie nie było problemów z realizacją :roll: a jeśli chodzi o użytkowanie to jeszcze nie sprawdziliśmy, bo śniegu w tym roku jeszcze nie było :wink: .

Podobnie jak Peter74 będziemy mieli telewizor na ścianie z kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Kaczadam: dzięki za informację i za chęć pomocy.

Chętnie z niej skorzystamy.Po 17.12.07 będzie już gorący okres przedświąteczny,więc naszą wizytę przesuńmy na styczeń.Na pewno siię odezwę:-))

 

 

Wiesiek2: kaczadam kazał się ładnie do Ciebie uśmiechnąć i powiedział,że jesteś bardzo sympatycznym i uczynnym forumowiczem:-)))

Czy będziemy mogli obejrzeć Twoją Wierzbę?

Właśnie zaczynamy budować ten piękny domeczek i mamy kilka dylematów.

Bardzo ładnie prosimy:-))

 

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco:-))

 

Iska17,

piszę tego posta w imieniu swoim i Wieśka2, z którym wczoraj rozmawiałem przez telefon. Niestety nie ma on w tej chwili dostępu do internetu, dlatego też nie odpisał Ci na Twoją prośbę, ale udzielił mi autoryzacji do zaproszenia Ciebie ( jak i innych inwestorów przymierzających się lub już budujących Wierzbę II ) do odwiedzenia jego budowy. Powiedział : " u mnie drzwi dla wszystkich są otwarte ". Tak więc jesteś zaproszona.

Ja również podtrzymuję swoją ofertę przewodnika, z tym, ze jest ona aktualna tylko wtedy, gdy jestem w Gorzowie, bo pracuję w Warszawie. Teraz będę do 8.01.2008, a więc jeśli przyjedziecie w tym czasie to skontaktujcie się ze mną. Wysyłam Wam kontakt telefoniczny do mnie i do Wieśka2 ( za jego zgodą ) na prywatny adres internetowy.

Pozdrawiam. 8)

Ps. Napisz czy doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iska17,

jeśli nie dotarła do Ciebie wiadomość na priva, to wyślij mi kontakt na siebie na mój prywatny adres e-mailowy. Oddzwonię.

Szanowni forumowicze, widzę , że chyba zapanowała zimowa przerwa na budowach, bo jakoś tak cicho zrobiło się na naszym forum. Gdybyście coś wiedzieli o jakiejś sensownej działce w rejonie Warszawy za rozsądną cenę, to proszę dajcie znac. Projekt lezy w szafe i czeka na działkę. Chciałbym zacząć w tym roku, a bez działki nie da rady...

Pozdrawiam. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów pierwszy raz w Nowym Roku i życzę wszystkiego najlepszego!!

 

Kaczadam: na prywatnego maila nic do mnie nie doszło.Bardzo nam miło, że razem z Wieśkiem chcecie nam pomóc.Dziękujemy Tobie i Jemu.

Nasze odwiedziny na razie przekładamy,bo na naszym wspaniałym forum wypatrzyłam adrię, która wraz z mężem wybudowała Wierzbę II w Szczecinie.

No i była tak miła,że nas zaprosiła.Idziemy jutro.

I podobnież oprócz jej Wierzby są w Szczecinie jeszcze 3 inne.

To nasze forum to super sprawa!!!

Jeżeli po wszystkich oględzinach będziemy jeszcze mieli jakieś wątpliwości, to na pewno się do Ciebie odezwę.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy.

I masz rację, że na naszym forum cisza.......

 

 

 

Pozdrawiam

 

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Postanowiłem przerwać tę cisze 8) i zapytać czy kupowaliście dokładnie takie ilości materiałów jak w kosztorysie? I było ok, czy braliście 5 % więcej.

Przejrzałem kosztorys (niestety jak wiecie jest robiony pod YTONGA) i wybrałem kilka najważniejszych pozycji kwotowych:

 

bloczki betonowe fundamentowe 1240 szt

stal pręty i drut 1400 kg

pustak teriva 1000 szt

belki typu Teriva rozpiętość od 2,4-6m 250 m

Cegła bud.pełna 25x12x6,5cm - kl.15 6400 szt

dachówka ceramiczna typu "S" 4400 szt

kruszywo lekkie KERAMZYT 22 m3

 

Zastanawiam się też czy bawić się w ten Keramzyt czy tez nie?

Może budowaliście z pustaka Porotherm 25 P+W i pamiętacie ile go poszło?

Oczywiście sam też to policzę (najgosza ta stal :cry: ) ale byłbym pewniejszy jak ktoś to potwierdzi?

Miłego dnia :lol: Spaniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz taki czas, że materiału jest pod dostatkiem i to w bardziej rozsądnych cenach - kupuj na bieżąco - ja robiłem kosztorysy po wszelkiego rodzaju kombinacje - ytong, u220, unipor i inne wynalazki. Ostatecznie kupowałem tyle ile murarze na dany czas chcieli. Fakt - cegielnię miałem 5km od miejsca budowy więc pustaki miałem od ręki. Jedyny minus takiego rozwiązania - transport - wiadomo - płaci się za każdy. Tak samo stal i cała reszta - dowożone z pobliskiej hurtowni (2km) po uprzednim telefonicznym zamówieniu przez samych murarzy. Jedyne przeliczenia robi betoniarnia która będzie produkować terivę - wg projektu - i to akurat sie zgadza z tym kosztorysem.

Stal to w Wierzbie przesada - radzę sie zastanowić nad wszystkimi możliwymi uszczupleniami - np ja sobie wieniec na klatce schodowej w ogóle podarowałem (fi16 w łuku...) podobnie z kratownicą w podposadzce... Cegła pełna również kosztuje 60% mniej niż w czasie kiedy ja budowałem wierzbę - stąd u mnie cegła jest tylko pod wieńcami i na kominach - łuk jest z pustaków.

Kruszywem się osobiście nie bawiłem - 200 ton żwiru i pół dnia zagęszczania wystarczy w zupełności :)

Tak więc - najlepsze choć nie najtańsze rozwiązanie - dowożenie w miarę potrzeb - moim murarzom akurat dość dobrze szły wyliczenia. Na chwilę obecną zostało mi pół palety pustaków spalinowych i trochę cegły pełnej którą zapewne jeszcze wykorzystam. Terivy zostało mi 1,5 palety - ale producent zabrał z powrotem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazuwki na pewno się przydadzą .

Mam jeszcze pytanie

Czy może ktoś z was wyliczał ile trzeba sztuk pustaka:

Porotherm 25 P+W 250/373/238 mm;

na ściany zewnętrzne nośne?

wg moich obliczeń przy założeniu 11 szt./m2;

jest 165 m2 pow. ścian zewnętrznych nośnych x11szt=1815szt

Czy ktoś może potwierdzić? :roll:

pzdr Spaniel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Faktycznie niezły materiał - jakbyś wiedział coś o cenie to daj znać bo parametry ma super. :p

Czadek, jestem właśnie po rozmowie z przedstawicielem producenta ECOTHERMU i wiem juz nieco więcej. A więc do rzeczy.

 

W podłogę należy zastosować ECOTHERM XR, dla którego współczynnik lamda wynosi 0,023, co dla płyty grubosci 10 cm daje U=0,23.

Cena 1 metra kwadratowego tych płyt ( bez felca ) wygląda następująco :

- płyta grubości 8 cm 64,68 zł

- płyta grubości 10 cm 77,53 zł

- płyta grubosci 12 cm 93,54 zł .

Gdybyś chciał kupić płyty z felcem, do dopłata do metra kwadratowego wynosi 2, 44 zł.

Wytrzymałość takiej płyty na ściskanie to 15 ton na metr kwadratowy.

 

Na ściany dwuwarstwowe należy natomiast zastosować ECOTHERM MG, którego wpółczynnik lambda zmienia się wraz z grubością płyty i wynosi :

- dla płyt do 8 cm grubości = 0,027

- dla płyt pomiędzy 8 a 12 cm grubości = 0,026

- dla płyt 12 cm grubosci = 0,025.

Aby obliczyć wsp. U, trzeba podzielić wsp. lamda przez grubość płyty wyrażoną w metrach, tak więc dla 12 cm grubości U=0,2083 , dla 10 cm U=0,26 , dla 8 cm U=0,3375.

Ceny metra kwadratowego poszczególnych płyt wyglądają tak :

- 8cm 61,44 zł

- 10 cm 73,49 zł

- 12 cm 85,78 zł.

Wszystki płyty przychodzą standardowo w rozmiarze 1,2 m. na 0,6 m. Do tynkowania tych płyt można używać tego wszystkiego co stosuje się przy tynkowaniu styropianu, choć podobno najbardziej praktyczne są tynki silikonowe i silikatowe.

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...