Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Wszystkim!

 

Ale tu cisza. Czyzby dzieki pogodzie praca nadal trwaly? Ja wczoraj odebralem wycene dachu.

Dachowka Braas romanski+rynny+robocizna+3 okna dachowe=38 500 :evil: . Cena nie uwzglednia lat czyli dojdzie jeszcze z 3000. Cos mi sie wydaje, ze drogo. Co o tym sadzicie? Czekam na inne oferty.

 

Pzdr :D

Peter74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialismy sie jak to wyjdzier w realu i czy nowy wykusz i taras z boku bedzie wygladal dobrze, ale sama przyznam, ze jestesmy mile zaskoczeni efektem :)

 

patty: niezły pomysł z tym tarasem z boku:-))

 

Mam prośbę do Wierzbowiczów,którzy już mieszkają w swoich domkach lub są na etapie wykańczania: bardzo proszę o zdjęcia z wewnątrz domu na priva i o Wasze bardzo cenne spostrzeżenia.

Nie bardzo wiem,jak ze stryszku na górze zrobić osobny pokój.Nie bardzo to sobie wyobrażam.Tam nie ma gdzie zrobić drzwi:-((

Może ktoś z Was ma jakieś fajne pomysły?

 

 

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim!

Ale tu cisza. Czyzby dzieki pogodzie praca nadal trwaly? Ja wczoraj odebralem wycene dachu.

Dachowka Braas romanski+rynny+robocizna+3 okna dachowe=38 500 :evil: . Cena nie uwzglednia lat czyli dojdzie jeszcze z 3000. Cos mi sie wydaje, ze drogo. Co o tym sadzicie? Czekam na inne oferty.

u nas wlasnie trwaja prace dekarskie :)

okna juz prawie sa gotowe i czekamy na drzwi :)

na dach zamowilismy 10 okien veluxa, w tym trzy obrotowo-klapowe i dodatkowo swietlik na klatke schodowa, to plus rynny i dachówka braas betonowa z powloka cesar wyszlo ok 31 tys brutto ( z podatkiem 7%) bez lat i kontrlat. Dekarz bierze 15 tys za robocizne.

 

Wiec u Ciebie nie wychodzi chyba tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z was wyliczał ile trzeba sztuk pustaka:

Porotherm 25 P+W 250/373/238 mm;

na ściany zewnętrzne nośne?

wg moich obliczeń przy założeniu 11 szt./m2;

jest 165 m2 pow. ścian zewnętrznych nośnych x11szt=1815szt

Czy ktoś może potwierdzić? :roll:

pzdr Spaniel :)

my budowalismy z takiego porothermu, wyszlo nam 2280 szt, tyle, ze my mamy salon powiekszony o wneke tarasowa i sciane gdzie jest wykusz dociagnieta do wykusza, przez co mamy poszerzony garaz i wszystkie pomieszczenia po tej stronie, z porjektu w hurtowni wyliczyli nam 1800 szt, ale w realu wyszlo inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanko czy ktoś budował wierzbę 2 w okolicach Dębicy, ewentualnie Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa? Pozdrawiam

Witaj. Jestem Debiczanka, ale moja wierzba buduje sie w okolicach Warszawy. Nie mniej jednak - jesli bedziecie w okolicach Warszawy to zapraszam do obejrzenia mojej wierzby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"My przenieslismy lazienke do garderoby i po problemie, tyle ze garderoby nie ma na poddaszu"

 

 

 

 

patty : ale musieliście chyba zwiększyć ją troszkę kosztem pokoju obok garderoby? Czy jest wielkości garderoby?

Tylko gdzie wtedy zrobić garderobę?

Na dole też nie bardzo jest gdzie.A przydałby się taki śmietnik na te wszystkie łaszkii:-))

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patty : ale musieliście chyba zwiększyć ją troszkę kosztem pokoju obok garderoby? Czy jest wielkości garderoby?

Tylko gdzie wtedy zrobić garderobę?

Na dole też nie bardzo jest gdzie.A przydałby się taki śmietnik na te wszystkie łaszkii:-))

 

nie zwiekszalismy lazienki kosztem pokoju, łazienka na poddaszu jest dokladnie zamiast garderoby czyli wielkosci garderoby i wg. mnie - wystarczająca :)

 

my czesc garderoby (posciel, koce, koldry i poduchy) zrobimy w schowku za klatka schodowa w sypialni na poddaszu, myslimy tez o ewentualnym przeznaczeniu na gerderobe pokoju za klatka schodowa na parterze, jest tez opcja umieszczenia szafy garderobianej na przedpokoju na poddaszu na scianie przylegajacej do sypialni naprzeciwko wejscia do pomieszczenia nad garazem (tu przypominam, ze u nas jest w tym miejscu spory hol bo lazienka jest w garderobie) i mamy jeszcze na szpargaly pomieszczenie pod schodami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patty: a jak poradziliście sobie z rurami kanalizacyjnymi w waszej "nowej" łazience zamiast garderoby? Tez zastanawiamy się nad przeniesieniem łazienki w ten sposób - wg nas jest to chyba najlepszy pomysł. Napisz proszę jak masz rozmieszczone sanitariaty w tej łazience no i co z tymi rurami.

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patty: a jak poradziliście sobie z rurami kanalizacyjnymi w waszej "nowej" łazience zamiast garderoby? Tez zastanawiamy się nad przeniesieniem łazienki w ten sposób - wg nas jest to chyba najlepszy pomysł. Napisz proszę jak masz rozmieszczone sanitariaty w tej łazience no i co z tymi rurami.

 

Pozdrawiamy.

 

Czadek, Iska17

Jeśli myślicie o zrobieniu łazienki z garderoby na poddaszu, to z tym nie będzie żadnego problemu, zwłaszcza gdy zrobicie ściankę kolankową. Wówczas garderoba osiąga rozmiary małego pokoju. Widziałem to w realu. Piony wodne i kanalizacyjne wystarczy przedłużyć z kuchni na poddasze.

Ja tego nie będę robił, ale wykorzystam w pełni pomieszczenie nad garażem.

Aby w pełni z niego skorzystać, trzeba zrobić do niego wejście z korytarza, a to z kolei można osiągnąć zmieniając ustawienie komina z garażu, lub też zmieniając istniejący komin z prostokątnego na kwadratowy,przesuwając go w stronę istniejącej łazienki.. Trzeba wówczas zrobić w więżbie dachowej tzw. wymian. Dobrze jest też wtedy obniżyć sufit nad garażem - osiąga się wtedy wyższe pomieszczenie. Mając osobne wejście nad garaż można tam zrobić wszystko - od dodatkowego pokoju, poprzez pralnię z suszarnią, a na gigant-garderobie skończywszy.

Pozdrawiam.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie o zrobieniu łazienki z garderoby na poddaszu, to z tym nie będzie żadnego problemu, zwłaszcza gdy zrobicie ściankę kolankową. Wówczas garderoba osiąga rozmiary małego pokoju. Widziałem to w realu. Piony wodne i kanalizacyjne wystarczy przedłużyć z kuchni na poddasze.

dokladnie tak zaplanowalismy to u nas, piony kanalizacyjne sa przeciagniete z kuchni na poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu "nowy" więc na początku chciałbym się przywitać.

Zastanawiam się nad zakupem projektu Wierzby II.

 

Mam pytanie do osób, które zdecydowały się na wybór i realizację tego projektu -

 

Czy wiatrołap nie jest za mały i czy nie jest uciążliwy (jest wielkości mojego obecnego kibelka :D ) i czy można go w jakiś sposób powiększyć.

 

Czy ktoś powiększył salon kosztem podcienia i w jaki sposób zostało wykonane ewentualne zadaszenie tarasu (u mnie tył domu będzie od strony północnej)

 

Czy można (chociaż z zewnątrz ) obejrzeć Wierzbę II w Poznaniu lub okolicach.

 

Czy możecie polecić dobrego i taniego architekta do adaptacji projektu w Poznaniu lub okolicach.

 

Pozdrawiam

 

Krzychu z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu "nowy" więc na początku chciałbym się przywitać.

Witaj !

 

Czy ktoś powiększył salon kosztem podcienia i w jaki sposób zostało wykonane ewentualne zadaszenie tarasu (u mnie tył domu będzie od strony północnej)

my powiekszylismy salon kosztem podcienia, a taras zrobilismy z boku salonu z dodatkowym zadaszeniem opartym na dwoch filarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... muszą otwierać się na zewnątrz i przy naszej lustrzance powinny zostać L.

Czesc!

 

Oczywiscie ze na zewnatrz 8) i chyba lewe (czyli otwierane na garaz). To "chyba" to dlatego, ze mamy tymczasowe prawe i zdarzylem sie juz przyzwyczaic :)

Jeszcze pytanko do szczesliwych posiadaczy wykonczonych dachow. Pamietacie moze czy oferty na wykonanie dachu jakie dostawaliscie były ostateczne, czy dawalo sie jeszcze cos urwac? A jesli tak to ile?

 

Zbieram oferty i co jedna to lepsza... dla Sprzedajacego :evil:

 

Pzdr

Peter74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbieram oferty i co jedna to lepsza... dla Sprzedajacego :evil:

 

Z doświadczenia wiem, że warto szukać, co prawda nie jestem posiadaczką skończonego dachu, ale naprawdę warto!! Różnice cenowe czasami przechodziły nasze oczekiwania. Murarze...różnica 10.000 PLN (5 ofert), okna...różnica ponad 2000 PLN (8 ofert), szambo...różnica 1500 PLN (6 ofert), nie wspomnę o materiałach i innych drobiazgach....Niestey nie zawsze jest czas na takie poszukiwania :( :roll: Nie mieliśmy wyboru co do dekarzy, musieliśmy godzić się na to co zaproponowali...czas nas naglił (zima)

Aha! może dodam...taniej nie zawsze oznacza gorzej! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Oj warto szukać warto tylko czasem nie ma czasu i tu się zgadzam. :wink:

Mój przykład: jak szukałem ekipy do stanu surowego rozpiętość była - i sie nie powyliłem w cyfrach o 25 800 zł - podkreślam rozpiętość i za ten sam zakres robót.

 

Ten najdroższy szukał jelenia a miał dużo roboty, tylko brak mu było odwagi powiedziec że jest zarobiony i nie da tylko liczył że znajdzie naiwnego :o

Nie miałem ochoty nawet go uswiadamiać jaki jest śmieszny :roll:

Ale żeby jeździć wypasionym SUBARU 4x4 to on musiał być beszczelny.

:evil:

pzdr Spaniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko do szczesliwych posiadaczy wykonczonych dachow. Pamietacie moze czy oferty na wykonanie dachu jakie dostawaliscie były ostateczne, czy dawalo sie jeszcze cos urwac? A jesli tak to ile?

Zbieram oferty i co jedna to lepsza... dla Sprzedajacego :evil:

Nam udalo sie urwac 3 tys jeszcze przed rozpoczeciem prac na dachu :)

 

Ja mam pytanie do szczesliwych posiadaczy tradycyjnych tynkow i wylewek z okolic Wawy :)

Mozecie polecic kogos do tej roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...