Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

Oj warto szukać warto tylko czasem nie ma czasu i tu się zgadzam. :wink:

Mój przykład: jak szukałem ekipy do stanu surowego rozpiętość była - i sie nie powyliłem w cyfrach o 25 800 zł - podkreślam rozpiętość i za ten sam zakres robót.

25800 :o .....myślę, że gdyby u nas policzył oddzielnie (budowaliśmy etapami) rozpiętości cenowe fundamentów, potem murarzy (ściany), a na końcu dach..to pewnie różnica by mocno wzrosła. A Warszawa i okolice to wyścig cen - niestety :( My staraliśmy się szukać poza Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Czy wiatrołap nie jest za mały i czy nie jest uciążliwy (jest wielkości mojego obecnego kibelka :D ) i czy można go w jakiś sposób powiększyć.

 

 

Cały czas nie daje mi (a w zasadzie żonie) spokoju ten mały wiatrołap - ostatnio moja żona wpadła na pomysł żeby "wyciągnąć' scianę z kuchni (frontową) do pozimu pierwszego słupa przy zadaszeniu wejścia. tym samym mógłbym powiększyć salon i kuchnię i nieszczęsny wiatrołap - co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Krzychu z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak rozmieszczaliście ławy/stopnie kominiarskie? A może nowoczesnemu kominiarzowi nie są już potrzebne te kosztowne gadżety? Słyszałem o systemach lekkich składanych drabin...

 

Mam jeszcze odwieczne pytanie - jakie tynki wewn. - gipsowe czy cementowo-wapienne... Literatura swoje, subiektywne oceny osób trzecich swoje, a co na to forum?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie daje mi (a w zasadzie żonie) spokoju ten mały wiatrołap

 

Jeżdżąc po naszej okolicy przez przypadek natknęliśmy się na wykończoną Wierzbę II. Zdziwienie nasze było tak duże (od nas jest to zaledwie kilka kilometrów), że aż wyszliśmy z samochodu i "gapiliśmy" się z niedowierzaniem :oops: Z domu wyszedł (chyba zaniepokojony :wink: )Właściciel. Zapytaliśmy się...czy to jest Wierzba II? (projekt był/jest troszkę zmieniony) Okazało się, że jest to Wierzba II z niewielkimi zmianami. Jakież było nasze zdziwienie...gdy Pan (z własnej woli) szczerze zapraszał nas do środka. Pokazał wykończoną/zamieszkaną WierzbęII i odpowiadał na setki naszych pytań. Po obejrzeniu domku, zapytałam....czy jest coś, co zmieniłby dziś?

Odpowiedział, że na pewno podniósłby ściankę kolankową i powiększył wiatrołap - gdyż jest stanowczo za mały. Opowiedział nam o zamiarze powiększenia wiatrołapu. Powiększy go kosztem tarasu wejściowego.

 

Historia miała miejsce około 1,5 roku temu. Wiemy, że Właściciel czasami zagląda na forum, więc jeszcze raz bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększy go kosztem tarasu wejściowego.

 

Też o czymś takim myślałem ale boję się że będzie to wyglądało jak mały bunkier obronny zamiast wejścia wiec chyba dam do przeprojektowania ścianę frotową (wyciągnięcie jej do wysokości pierwszwgo słupa tarasu wejściowego )

 

Pzdr.

 

Krzychu z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększy go kosztem tarasu wejściowego.

 

Też o czymś takim myślałem ale boję się że będzie to wyglądało jak mały bunkier obronny zamiast wejścia wiec chyba dam do przeprojektowania ścianę frotową (wyciągnięcie jej do wysokości pierwszwgo słupa tarasu wejściowego )

 

Pzdr.

 

Krzychu z Poznania

 

Crayo... niestety, nic ni pomogę :( Nasza WierzbaII jest bez zmian - taka nam się podobała :D Robiliśmy tylko zmiany kosmetyczne. Choć też się kiedyś zastanawiałam...czy ten wiatrołap nie jest za mały. Jak zamieszkamy to się przekonamy :wink: Kiedyś też zastanawialiśmy się czy robić ściankę kolankową...wydaje mi się, że każda decyzja jest decyzją indywidualną....należy wziąć "za" i "przeciw" i podjąć decyzję.

Życzę tylko dobrych decyzji :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększy go kosztem tarasu wejściowego.

 

Też o czymś takim myślałem ale boję się że będzie to wyglądało jak mały bunkier obronny zamiast wejścia wiec chyba dam do przeprojektowania ścianę frotową (wyciągnięcie jej do wysokości pierwszwgo słupa tarasu wejściowego )

 

Pzdr.

 

Krzychu z Poznania

 

Wczoraj rozwiązał mi się problem małego wiatrołapu - przejrzałem jeszcze raz projekty i znalazłem Natalię z MG Projekt - to jest dokładnie to co chciałem pozmieniać w Wierzbie . W czwartek pewnie kupię projekt.

 

Pozdrawiam

Krzychu z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też bardzo podoba się Natalia z MG Projekt (znam ten projekt), jest bardzo, bardzo podobna do Wierzby II.

 

Nasze potrzeby..między innymi...to 3 pokoje + salon (na dole). Wierzba II spełniła to wymaganie :D Jeszcze nie mieszkamy więc trudno mi ocenić jak będzie się w niej mieszkało...ale myślę, że bez porównania lepiej niż w bloku :wink:

 

A to może się przydać :wink:

http://forum.muratordom.pl/projekt-mg-natalia-z-wlasny-dom,t70566.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy zastanawiają się jak rozwiązać wejście na strych W-II bardziej funkcjonalnie niz przez łazienkę polecam ponizszy link. Jest to link do projektu NATALIA bliżniaczo prawie podobnego do W-II. Jest to z grubsza to co wymyśliłem sam, pisząc o tym jakiś czas temu na forum. Tu gdzie w NATALII jest garderoba na poddaszu ja proponuję wejście na strych. Alternatywnie do tego można zrobić komin kwadratowy zamiast prostokątnego, robiąc w więżbie tzw.wymian. Wejście pozostanie w tym samym miejscu, a nie trzeba przesuwać komina.

Przy okazji jest możliwość podpatrzenia, jak wyglądałaby W-II po zlikwidowaniu wykusza ( wyciągnięciu ścian na równo z wykuszem ). Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem. Można też podpatrzeć jak w inny sposób podzielić powierzchnię domu.

 

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/rzuty.php

 

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyglad zewnetrzny (nisko schodzacy dach) chce miec taki jak w Wierzbie II lub Melodii :)

 

Jako, ze i ja czasem zagladam do mlodszych siostr WierzbyII :oops: na forum natalkowym przeczytalem, ze jedna Natalka rosnie blisko mnie. Po rekonesansie jednak przyznaje ze ten niski daszek Wierzby to to co Tygrysy lubia najbardziej. Ostatnio widzialem tez nowa Melodie, buduje sie przed Zambrowem tuz przy trasie do Bialegostoku, tez ladna :roll: .

 

Pzdr :)

Peter74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dawno nas nie było na forum . Od ostatniej naszej "wizyty" zrobiliśmy wielkie postępy w budowie naszego domku. W końcu doczekaliśmy się stanu surowego zamkniętego. Za dni parę będzie gościł u nas elektryk. I tu się pojawiają kolejne problemy a mianowicie co gdzie będzie umieszczone (a myśleliśmy, że jak domek będzie stał w stanie surowym to skończą się nasze dylematy :lol: ). Będziemy wdzięczni jeśli podzielicie się z nami swoimi pomysłami na urządzenie kuchni salonu łazienki. Mile widziane zdjęcia :)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję;ten projekt spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Tak się zapętliłem w poszukiwaniach,że odjęło mi rozum-pomoc nadeszła w ostatniej chwili. :lol:

Otwock(Sanok)pozdrawia Mińsk Maz:w Twoim mieście zrobiłem maturę w Tech.Budowlanym.

Wielkie dzięki markor60 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...