Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Wierzbowiczów.

W roku 2002 rozpoczołem budowę Wierzby II i zakończyłem na stanie 0, z małymi zmianami/budowa piwnic, wynikło to z układu mojej działki. Domek buduję koło Krakowa. W tym roku ruszyłem ze ścianami /Termopor 38 z Woli Rzędzińskiej, coś jak Porotherm 38, chcę docieplić styropianem 5 i myślę że będzie ciepło. Więźbę w planach zakupu odchudziłem. Czy w okolicy Krakowa ktoś wybudował ten dom, jeżeli tak to proszę o kontakt chętnie zobaczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podnoszę dach -będę stawiał sciankę kolankową na wysokość 40 cm. TAki pomysł miałem od razu -patrząc na projekt z mtm styl-u. Po rozmowie z architektem jestem do tego dodatkowo przekonany-można schować instalacje, ponadto nie powinno się kłaść dachu bez tej ściany -t ak twierdzą inni. H=40 cm wg mnie zmieni bryły budynku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie już ściany prawie stoją, właśnie kończą działówki. Dziś przyjechały wkłady kominowe, więc kominy wnet pójdą w góre. Płyty stropowe przyjadą po Świętach razem z węźbą, okna dachowe i dachówka już zamówione. Serce rośnie...! Tylko pogoda do d***. :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innego wyjścia! mamy gdzie mieszkać tylko do końca grudnia... Kasy starczy pod dach, reszta to kredyt. Poza tym wszyscy dookoła mówią, że im szybciej tym taniej :smile:

Dziś byłem na budowie, właśnie idą w górę ścianki z cegły pełnej pod podciągi i łuk przy schodach. Kształtki na nadprożach już gotowe do zalania. Rozmawiałem też z kominkowcem - bedzie trza wymuszony obieg dać, bo inaczej nie da rady ogrzać parteru, poza tym drogi ten Spatherm, sprawdze jeszcze Hajduka. Macie jakieś opnie na temat tych kominków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich Wierzbian życzenia Wielkanocne:

 

obyśmy tak podskakiwali i otwierali szeroko oczy z podziwu, a nie z przerażenia, gdy w końcu ukończymy budowy naszych Wierzb II

 

http://skins.hotbar.com/Skins/mailskins/ec/030203/030203chi.gif

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: JarekD dnia 2003-04-16 16:27 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witam wszystkich budowlańców.jestem na etapie szukania projektu i po przejrzeniu setek z nich wytypowałem parę a wśród nich wierzbę 2,mam pytanie w projekcie jaki znalazłem na stronie internetowej na piętrze niezaznaczone są słupy podpierające konstrukcję dachu. na innych projektach takie coś widziałem. z rozmów na forum wynika, że istnieją w tym projekcie, czy to prawda?

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sie macie wierzbowicze! U mnie już więźba stoi (uwaga: murłaty M1 do chyba M5 są niepotrzebnie podwójnie policzone w zestawieniu materiału!!!). Dziś przyjechała dachówka, no i jazda dalej. W każdym razie dach wyjdzie dość drogo, bo bez okien dachowych licząc ok. 33 tys. :sad:

A co u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zaczynamy budowanie wierzby od jutra ... od kopania dołów pod fundament oczywiśćie! Nie mogę się już doczekać! Z uwagą czytamy wszystko o konstrukcjach - błędach i wadach, które wyszły w trakcie budowy! Dzielcie się uwagami please :wink: . My też będziemy raportować! poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...