Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Fajnie że zamierzona oszczędność na ten rok, poprzez zastosowanie białego kleju do elewacji poskutkowała :) tynku jeszcze nie ma - to klej - tyle że celowo droższy - biały, aby jakoś się to prezentowało. Elewacja będzie dopiero na wiosnę tuż po zrobieniu podbitki. Ale wydaje mi się że mniej więcej tak to by miało wyglądać kolorystycznie docelowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam ! Od dłuzszego czasu czytam komentarze ludzi budujących domek wierzba II. Tak b. mi się spodobał, że od niedawna sama jestem posiadaczką tego projektu. Zaczynamy od wiosny

 

przyszłego roku. Obecnie jesteśmy na etapie załatwianie wszystkich dokumentów,szukania taniej ekipy. Na dzień dziesiejszy mamy mapkę od geodety, nasz kierownik budowy zrobił nam adaptację. Co do zmian to mam nadzieję, iż będziemy mogli jeszcze coś pozmieniać drobnego. Chcemy m.in.

-podnieść dom o 1 pustak, poszerzyć okno w salonie,powiększyć chyba prawie wszystkie okna, może w sypalni zrobić podwójne okno tarasowe,zamienić okno okrągłe w garażu na prostoątne, dodać może 1 okno w salonie, kotłownie chcemy zrobić w garażu( mam wersje z wydł. garazem) Kuchnie natomiast powiekszyć lub w miejscu kotłowni zrobić małą spizarkę , jeszcze nie wiem.Mam jednak obawy czy zmieści się w garazu kotłownia na piec eko- groszek i jescze dwa samochody.Dodam ,że domek nasz będzie budowany w Stojadłach k/Mińska Mazowieckiego.Chętnie obejrzałabym taki domek wybudowany w okolicach W-wy. Może ktoś bedzie tak miły i umożliwi nam obejrzenie go , bylibyśmy naprawdę bardzo a bardzo wdzięczni. Zgóry dziękuje i pozdrawiam wszystkich budujących.

 

Mam ogromną prośbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to hop do góry!!!

Jesteśmy na etapie montażu kominka. Właściwie rozpatrywaliśmy opcję bez kominka, kominek miał być "kiedyś tam". Niestety nie mamy jeszcze gazu i nie możemy uruchomić podłogówki i grzejników, a musimy trochę ogrzewać dom. Jest potwornie zimno, a zima dopiero przed nami ( budynek nie ocieplony) i zaproponowano nam kominek, taki zwykły (możemy palić kiedy chcemy, tak dla przyjemności i atrakcji). Z tego co pamiętam to chyba Nabucho o "takowym" pisał.

Markow7 Ty chyba masz kominek z płaszczem...?

Napiszcie jak sprawują się Wasze kominki. Bardzo, bardzo proszę o fotki (mogą być na PW)

Do nas wkrótce wchodzi glazurnik, też wolałby mieć ciepło :wink:

 

Na jakim etapie jesteście?

U nas jak zwykle powoluuuutku. Obecnie nic się nie dzieje. :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć czy kwota 20 tys wybudowania domku z więżbą to cena przystępna. Gdyż jestem na etapie szukania dobrej , taniej ekipy.Inni dodam chcieli 28, 27tys. Mam nadzieję,że uda mi sie znależć jeszcze tańszych fachowców. Zważywszy na to co sie teraz dzieje, ceny materiałow tanieją, problemy z kredytami itd. Mam jedynie obiekcje co do stali, która może drożec ze względu na podwyżki energii, co Wy na to? A może ktoś posiada namiary na dobrych ,tanich budowlańców? Byłabym b. wdzięczna. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hanush
Czy może ktoś mi powiedzieć czy kwota 20 tys wybudowania domku z więżbą to cena przystępna. Gdyż jestem na etapie szukania dobrej , taniej ekipy.Inni dodam chcieli 28, 27tys. Mam nadzieję,że uda mi sie znależć jeszcze tańszych fachowców. Zważywszy na to co sie teraz dzieje, ceny materiałow tanieją, problemy z kredytami itd. Mam jedynie obiekcje co do stali, która może drożec ze względu na podwyżki energii, co Wy na to? A może ktoś posiada namiary na dobrych ,tanich budowlańców? Byłabym b. wdzięczna. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Witam

 

Ja uważam że to bardzo tanio. Wykonawca z którym rozmawiałem bez więźby wołał 45 tyś, z tym że go ludzie polecają. Jak możesz to daj mi namiary na twoich znacząco tańszych. Może być na priva.

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć czy kwota 20 tys wybudowania domku z więżbą to cena przystępna. Gdyż jestem na etapie szukania dobrej , taniej ekipy.Inni dodam chcieli 28, 27tys. Mam nadzieję,że uda mi sie znależć jeszcze tańszych fachowców. Zważywszy na to co sie teraz dzieje, ceny materiałow tanieją, problemy z kredytami itd. Mam jedynie obiekcje co do stali, która może drożec ze względu na podwyżki energii, co Wy na to? A może ktoś posiada namiary na dobrych ,tanich budowlańców? Byłabym b. wdzięczna. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

20 tys? Jesteś pewna tej ekipy? 20 tys to ja płaciłem za robociznę dachu - więźba + pokrycie a wiem że ceny ciesielki poszły w górę. Więc jeżeli ekipa sprawdzona - to bierz bo to jak za darmo (zwaszcza przy W2 :))

 

krzych16a - nie mam kominka za to mam dylemat. Z płaszczem, turbo, zwykły czy DGP. Grzeję gazem płynnym i coraz bardziej widzę że bez kominka sie chyba nie da. Chciałbym z płaszczem (pomimo pewnych jego wad), ale prawdopodobnie turbo komintek - nie chciałbym już rozgrzebywać kotłowni - bo nie zainstalowałem wymiennika. Koszt takiego kominka niestety jest dość przytłaczający (bez obudowy) więc zastanawiam się nad zwykłym wkłądem. Wierzba ma dość sprzyjający układ pomieszczeń - całkiem możliwe że samym kominkiem (nawet bez DGP) dało by sie nagrać wieszość parteru... Nie wiem jeszcze co zrobię

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych16a - nie mam kominka za to mam dylemat. Z płaszczem, turbo, zwykły czy DGP. Grzeję gazem płynnym i coraz bardziej widzę że bez kominka sie chyba nie da. Chciałbym z płaszczem (pomimo pewnych jego wad), ale prawdopodobnie turbo komintek - nie chciałbym już rozgrzebywać kotłowni - bo nie zainstalowałem wymiennika. Koszt takiego kominka niestety jest dość przytłaczający (bez obudowy) więc zastanawiam się nad zwykłym wkłądem. Wierzba ma dość sprzyjający układ pomieszczeń - całkiem możliwe że samym kominkiem (nawet bez DGP) dało by sie nagrać wieszość parteru... Nie wiem jeszcze co zrobię

Wkrótce napiszę jakie są efekty (temperaturowe :wink:) przy użyciu samego kominka. Zgadzam się, że WierzbaII ma sprzyjający układ pomieszczeń i właśnie dlatego "namówiono" nas na kominek :wink: Potem (jak już będziemy mieszkać) planujemy (mam nadzieję, że na krótki okres) gaz płynny :-? ewentualnie dodatkowo będziemy palić w kominku. I oczywiście z utęsknieniem czekamy na gaz ziemny :wink:

Niestety nie mogę z własnego doświadczenia powiedzieć jak cenowo wychodzi zużycie gazu płynnego, ale z tego co czytałam na forum i rozmawiałam z naszymi sąsiadami.... to jestem przerażona :roll: :-? :wink:

Obecnie potrzebna nam jest temperatura "do wytrzymania" tak aby można było coś dłubać w środku - mam nadzieję, że kominek wystarczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gazowe Propan na wiosnę ma być gaz ziemny.

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

Według mojej, pewnie subiektywnej opinii, jeśli jest dostępny gaz ziemny to jest to w miarę dobre rozwiązanie. Średnie koszty budowy instalacji, średni koszt eksploatacji, nie uciążliwy w użytkowaniu (bezobsługowy).

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

Bardzo cenne informacje :D

Czy możesz powiedzieć z którą firmą masz podpisaną umowę na dostawę gazu płynnego. Na jaki czas musiałeś "takową" umowę podpisać? Czy nie będziesz ponosił konsekwencji (finansowych) jak zrezygnujesz z umowy i "podczepisz" się pod gaz ziemny?

 

Mam umowę z Gaspolem. Płacę za faktycznie zużyty gaz w miesiącu (radiowy odczyt licznika). Tankowanie dwa razy w roku. Zbiornik podziemny. Koszty instalacji niewielkie ale za to umowa na zużycie 3500 m3 gazu. Wcześniejsze przejście na gaz ziemny to zwrot kosztów proporcjonalnie do zużytego gazu z kwoty 4000 zł. Obecny koszt 1m3 propanu to blisko 10 zł brutto. Cena obowiązuje do lipca 2009r. Dodatkowo po roku użytkowania miesięczna opłata za użytkowanie zbiornika ok. 50 zł brutto. Przejście na gaz ziemny zmniejszy koszty ogrzewania dwukrotnie.

Pozwoliłam sobie wkleić, mam nadzieję, że autor wypowiedzi Marek30022 nie obrazi się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam umowę z Gaspolem, potwierdzam fakt limitu 3500m3 gazu w umowie choć u mnie skonstruowane jest to tak, że zużycie ilości mniejszej od 3500m3 w momencie rozwiązania umowy powoduje zwrot kosztów rabatu udzielonego podczas instalacji. W moim przypadku jest to jakieś 3500 pln.

 

Odczyt licznika wedle życzenia faktycznie jest zdalny (Nie radiowy a GSM), dodatkowo nie trzeba się martwić o tankowanie. Koszt ogrzewania duży ale chyba nie aż tak jak w przytoczonym przykładzie. Ja przez rok mam 7,55pn za m3 gazu. W pesymistycznej wersji, biorąc pod uwagę nowy budynek, zużycie szacuje jakieś 1,5 zbiornika na rok co daje jakieś 1000m3 (jedno tankowanie to 600m3 - 2200 litrów). Z dogrzewaniem kominkowym myślę że 1 zbiornik na rok wystarczy.

 

 

krzych16a, kominek planujecie zwykły, bez rozprowadzenia DGP? Jaki model/firma? Jaki macie komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie niedawno wróciliśmy od gościa tego za 20 tys.Trochę dziwny. Znajomi go polecili, ponoć nieżły fachowiec. Oczywiście ta kwota jest jeśli będzie budował sam( 1,5 - 2 m-cy), z pomocnikami 25. Myślę, że damy sobie spokój, gdyż jest z dość daleka więc trzeba by było go u nas zakwaterować. A za 26 z więżbą mamy sprawdzoną ekipę.Gra chyba nie warta świeczki.Choć będziemy szukac jeszcze dalej. Kto szuka przecież ten znajduje- okaże się?. Chcielibyśmy już tak jak inni być w taki stadium zaawansowanym budowy, ale mam nadzieję , że i my się kiedyś tego doczekamy. Póki co czytamy i śledzimy poszczególne etapy budowy innych osób. Są tam b. cenne uwagi dotyczące budowy, które nam napewno się przydadzą, za które b. dziękujemy. Myślę, że i my w przyszłym roku będziemy mogli pomóc innym początkującym. A póki co szukamy dalej i pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam umowę z Gaspolem, potwierdzam fakt limitu 3500m3 gazu w umowie choć u mnie skonstruowane jest to tak, że zużycie ilości mniejszej od 3500m3 w momencie rozwiązania umowy powoduje zwrot kosztów rabatu udzielonego podczas instalacji. W moim przypadku jest to jakieś 3500 pln.

 

Odczyt licznika wedle życzenia faktycznie jest zdalny (Nie radiowy a GSM), dodatkowo nie trzeba się martwić o tankowanie. Koszt ogrzewania duży ale chyba nie aż tak jak w przytoczonym przykładzie. Ja przez rok mam 7,55pn za m3 gazu. W pesymistycznej wersji, biorąc pod uwagę nowy budynek, zużycie szacuje jakieś 1,5 zbiornika na rok co daje jakieś 1000m3 (jedno tankowanie to 600m3 - 2200 litrów). Z dogrzewaniem kominkowym myślę że 1 zbiornik na rok wystarczy.

Dzięki za dokładne dane.

Myślę, że cena gazu waha się w zależności od miejscowości. W Warszawie i okolicach niestety najwyższa :-? :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich "Wierzbian" mam przyjemność zagościć na forum po raz pierwszy, w przyszłym roku na wiosnę rusza budowa domu który sobie wymarzyliśmy z żoną :D

 

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH 8)

 

PS; CZY KTOŚ MÓGŁBY NAPISAĆ ILE KOSZTUJĄ USŁUGI KIEROWNIKA BUDOWY? ( W STYCZNIU JADĘ NA PIERWSZĄ ROZMOWĘ Z KB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wierzbianie,

 

Jako że świeta tuż, tuż życze Wam aby upłyneły w zdrowiu, spokoju i cieple domowego ogniska (wierzbowego :D dla tych co już mieszkają), a w Nowym Roku wielu sił do spełniania marzeń!

 

Tomas6, witaj w klubie. Co do kierownika to zaczyna sie od 500 za takiego, ktory podpisuje tylko papierki. Jeśli ma przyjezdzac na budowe to odpowiednio wiecej (w zaleznosci ile musi faktycznie dopilnowac). Trudno to okreslic.

 

Dawno mnie nie bylo, ale widze, ze niektorzy juz finiszuja z budowa. Markow7 jest chyba w czołówce. Wyrazy uznania, ja tez część rzeczy staram się wykonać sam więc wiem ile czasu to kosztuje . U nas domek został na zime w takim stanie jak na foto, dalsze prace wiosna.

 

Pozdrawiamy,

Peter74

 

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/044395feea1648a759f53409a10e6199,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wierzbianie.

Budujcie W i e r z b ę I I. To super domek.

 

http://images34.fotosik.pl/425/1eff7dc1587abb14.jpg http://images34.fotosik.pl/425/7865230eb62bccdf.jpg http://images48.fotosik.pl/43/a5bec38acd41f8d7.jpg http://images39.fotosik.pl/43/4b18b7d17cb71410.jpg http://images26.fotosik.pl/308/2b15ee86c82bc206.jpg http://images47.fotosik.pl/43/0d344ae01a80acf8.jpg

 

Jeszcze dużo do zrobienia, ale już zupełnie na spokojnie.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, no i tej wymarzonej chwili -wprowadzki.

Pozdrówka dla wszystkich

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Radomik,

dawno Cię tu nie było. Widzę, że postęp prac duży.

Ja jak już pisałem,ze względu na ceny działek, odpuściłem sobie szukanie działki w okolicach Warszawy i postanowiłem wybudować się w swoich rodzimych stronach. Znalazłem już działkę, mam już podpisaną umowę przedwstępną kupna, a finalizował jej kupno będę do 15 kwietnia, bo do tego czasu trwać będzie załatwianie wszystkich papierków związanych z podziałem terenu na działki, wpis do księgi wieczystej itp. Działka ok. 2000 metrów kwadratowych. Wszystkie media ( gaz , prąd , woda i kanalizacja ) do działki ma doprowadzić jeszcze w tym roku deweloper. Tak więc w tym roku mam zamiar wreszcie ruszyć z budową własnej W-II a nie tylko śledzić Wasze poczynania. Mam nadzieję, że się uda.

Pozdrawiam. 8)

Ps. Próbowałem się do Ciebie dodzwonić w okresie świąt, ale bez sukcesu. Zmieniłeś numer telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...