Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!

Jesteśmy nowi na forum choć z zainteresowaniem czytamy wasze uwagi od pewnego czasu.

Mamy działkę , mamy też projekt W2 i zastanawiamy się jaki jest obecnie koszt

wybudowania tego domu.Czy ktoś może podać orientacyjną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

oj, dawno mnie tu nie było :-)

firewolf, zapraszam również do siebie, jeśli chcesz zobaczyć wierzbę II ze sporymi modyfikacjmi :-)

 

Postaram się w weekend cyknąć kilka fotek z wnętrza domu.

Muszę się pochwalić, że od dwóch tygodni mamy gaz ziemny, a w kwietniu planujemy przeprowadzkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy i jestem w połowie budowy projektu Wierzba II i pozwolę się wtrącić i pokazać swój etap budowy http://www.mojabudowa.pl/pliki/zdjecia.php?kat=wierzbaswidwin te wykończone wnętrza na zdjęciach to zamiary na meble łazienkowe

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nasze zmiany to tak jak zauważyłeś została wyprostowana ściana w pokoju gdyż poddasze zostaje na strych albo w późniejszym terminie rozbudowa, na dzień dzisiejszy mniejsza dziura z wejściem na strych zostanie zakryta płytami GK a dodatkowe wejście na strych zrobiliśmy w garażu i jednocześnie nad garażem będzie graciarnia. Drzwi tarasowe zostały zwiększone na 2,70 m, dodane okno w kuchni i małe WC zostanie zagospodarowane na garderobę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od niedawna rozpoczołem swoją przygodę z budową domu WIERZBA II. Wstępnie w projekcie zostały poczynione następujące zmiany

- piwnica pod połową domu (CO., salon, kuchnia)

- wejscie do piwnicy kosztem połowy CO, gdzie ostatecznie bedzie spirżarnia

- podniesiony dach o ścianę kolankową

 

Teraz się zastanawiam czy czasem od razu nie było trzeba dać piwnicy pod całościa jak i tak było kopane, a natchneło mnie podczas zasypywania :)

Sciany będą z YTOUNG 36,5

Może jakieś sugestie, podpowiedzi. Pozdrawiam fotki dołączę w niedługim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! :D

My zbliżamy się powolutku do końca ufff... :roll: , mam nadzieję, że dzieci od września pójdą już do nowej szkoły. Bardzo zależy nam na tej szkole, bo nasze bliźniaki idą do pierwszej klasy, czyli super by było gdyby "wtopiły" się już w nowe środowisko, ale czy się uda..? :( Zobaczymy.... :roll:

.....małe WC zostanie zagospodarowane na garderobę.

Co prawda jeszcze nie mieszkamy, ale uważam, że garderoba w miejscu WC to kapitalna sprawa. Tylkooo, w naszym przypadku WC-et też jest potrzebny. Dziś (gdybym mogła coś pozmieniać :wink: ) zmniejszyłabym łazienkę (jest baaardzo duża) i kosztem łazienki zrobiłabym WC, a obecnego WC-eta zamieniłabym na garderobę. Tylko, że obecna duża łazienka, właśnie dzięki temu, że jest taka duża, to jest piękna! :D Czyli znowu "coś za coś" :-? Ehhh...ja to lubię kombinować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- podniesiony dach o ścianę kolankową

 

Jeśli o ten krok to bym się zastanowił, plusem jest oczywiście bardziej użyteczne poddasze ale minusem to że wygląd zewnętrzny domu baaaardzo się zmieni. Dach będzie wyglądał jak czapka na głowie nie naciągnięta na uszy.

Przykład:

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/powiekszenie.php?s=Galeria_1681

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/pic/galeria/wierzba-ii/wierzba-ii-8/79_gal_184__w693h520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- podniesiony dach o ścianę kolankową

 

Jeśli o ten krok to bym się zastanowił, plusem jest oczywiście bardziej użyteczne poddasze ale minusem to że wygląd zewnętrzny domu baaaardzo się zmieni. Dach będzie wyglądał jak czapka na głowie nie naciągnięta na uszy.

Nam też bardzo podoba się Wierzba II bez ścianki kolankowej....właśnie takową mamy :D :wink:, ale mamy także mały problem z krokwią (już było o tym na tym wątku :wink: ). Nie mieszczą się drzwi do górnej łazienki, krokiew nachodzi na otwór łazienkowy i trzeba coś z tym "pokombinować" :roll: Co prawda jest to tylko maleńki skrawek, ale nie zmienia to faktu, że zaprojektowane tam drzwi (w/g projektu) nie mieszczą się :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- podniesiony dach o ścianę kolankową

 

Jeśli o ten krok to bym się zastanowił, plusem jest oczywiście bardziej użyteczne poddasze ale minusem to że wygląd zewnętrzny domu baaaardzo się zmieni. Dach będzie wyglądał jak czapka na głowie nie naciągnięta na uszy.

Jeśli o tę kwestię chodzi, to wystarczy sprawić sobie deczko większą czapkę, a uszy będą znowu zakryte.

Widziałem takie rozwiązanie w realu, u Wieśka2. Zrobił ściankę kolankową jednocześnie wydłużając krokwie.

Wiesiek2, kolego, zamieść jakieś nowe fotki z budowy. Przeglądałem Twoje zdjęcia z budowy - mocno nieaktualne. Niech inni też popatrzą.

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...