Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam patty !!!

firewolf, zapraszam również do siebie, jeśli chcesz zobaczyć wierzbę II ze sporymi modyfikacjmi

Oddaliśmy projekt do adaptacji i jesteśmy na takim etapie, że jeśli zobaczymy jeszcze jeden dom to oszalejemy z radości :lol: Ale na poważnie - jak tylko wydłużymy dobę ponad te marne 24 h to się wprosimy do Ciebie :D Na razie oglądaliśmy Twoje zdjęcia - piękna WII. Troszkę już "zerżneliśmy" :D Wielkie dzięki za zaproszenie. Mam nadzieję, że po tym co zaraz napiszę będzie jeszcze aktualne :roll: . Kupiliśmy projekt - Melodia :oops: Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czyżby kryzys dopadł również forumowiczów ? Nikt nic nie pisze...

Mnie niestety kryzys dopadł - likwidują firmę w której dotychczas pracowałem. Tak więc za jakiś miesiąc, może dwa, będę miał dużo za dużo wolnego. Za tydzień mam finalizować kupno działki...

No cóż, w moim przypadku powiedzenie, że jak nie urok to... sprawdza się idealnie. Chyba znowu muszę liczyć na wygraną w totolotka...

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przepraszam że nie było mnie na forum ale wiele mam zajęć. Teraz w swięta mam chwilę więc coś napiszę.

Zdjęcia nowsze zamieściłem więć zapraszam do oglądania.

KACZADAM sorka ale nie dałem rady wcześniej wkleić zdjęć bo mój aparat padł.

Wielu osób z aktualnego forum nie znam ale jak mogę w czymś pomóc to piszcie .

Z okazji Świąt życzę wam drodzy koledzy i koleżanki

:lol: wiele zdrowia :lol: i spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu ścianki o bloczek poddasze nabrało funkcji urzytkowej. Oglądałem wcześniej W II nie podniesione i naprawdsę szkoda poddasza. Poza tym opusciłem strop w garażu o ok. 30 cm a podłogę w garażu o 15 cm, dzięki temu nie jest garaz za niski a pokój na poddaszu wyszedł super, podłoga w tym pomieszczeniu jest niższa o 15 cm, powstał tam schodek -jest widoczny na zdjeciu. Polecam tą zmianę KACZADAM widział mój dom i możecie sie go podpytać jak to wygląda.

Ja w projekcie zmieniłem dość dużo bynajmniej tak mi się wydaje. Wyjście na taras powiększone do 320cm-drzwi przesuwne, pom. nr 5 to będzie spiżarnia bez drzwi od strony kuchni, garaż powiększony o 1m na długość i o,45 m na szerokość (ściana od strony wejścia), w wiatrołapie powstała wnęka w ścianie aż do okna w pom. nr 5 (na ubrania), pom. nr 2-safa w zabudowie na całej długości przy pom. nr 4,pom. nr 4+12 to będzie kotłownia z wejściem od garażu( garaż -posadzka obniżona o ok. 15-20cm, strop w garażu obniżony o ok. 30cm na górze powstał super pokoik!), pom. nr 11-to łazienka, schody betonowe obłożone drewnem, taras większy o ok. 1m, a teraz góra-pom. nr 3+4+6 to jeden pokój ale do pom. nr 6 będą drzwi przesuwne i będzie to pomieszczenie osadzone niżej ze schodkiem ( wstawiłem tu jeszcze dwa okna na bocznych połaciach), z pom. nr 5 (strych) zrobię wc z umywalką ale tylko z 1/2 aż do komina a z pozostałej części małą garderobę, podniosłem ściankę kolankową o jeden pustak czyli o ok. 50cm (wraz z wieńcem), wydłużyłem krokwie o dwie dachówki aby zachować wygląd domu, co jeszcze okno na dole to z titanika w garażu mam zwykłe 60/120.Koniec (chyba?) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Ostatnie prace wykończeniowe wymagają najwięcej czasu, stąd i moja nieobecność na forum. Obecnie kończę panele podłogowe, i zabieram się za zabudowę kominka. Za 2-3 dni instalacje włączników elektrycznych, halogenów itp. Stolarka wewnętrzna zamontowana. Praktycznie został biały montaż w łazience, fragment paneli w salonie, obudowa kominka i jakieś tam niewielkie prace malarskie w salonie. Jak nie zapomnę aparatu - wrzucę fotki. Największy problem pozostał mi z panelami w salonie które mają być ułożone w półkole zrobione z płytek niestety już z "zatopioną" pod ostatnim rzędem płytek aluminiową listwą przejściową T... Przy obecnych sposobach montażu paneli na klikklak jest to praktycznie niemożliwe - szukam paneli na dobijanie, ale oprócz marketowych NoName pozostają tylko 3x droższe od standardowych Classenów QuickStepy.

 

Oczywiście na zewnątrz cały czas pustynne piaski, do zamieszkania w cywilizowanych warunkach otoczenia, zwłaszcza z małym dzieckiem brakuje mi jeszcze z 10-15 samochodów ziemi, jakiś tymczasowy chodnik, taras, ogrodzenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od niedawna rozpoczołem swoją przygodę z budową domu WIERZBA II. Wstępnie w projekcie zostały poczynione następujące zmiany

- piwnica pod połową domu (CO., salon, kuchnia)

- wejscie do piwnicy kosztem połowy CO, gdzie ostatecznie bedzie spirżarnia

- podniesiony dach o ścianę kolankową

 

Teraz się zastanawiam czy czasem od razu nie było trzeba dać piwnicy pod całościa jak i tak było kopane, a natchneło mnie podczas zasypywania :)

Sciany będą z YTOUNG 36,5

Może jakieś sugestie, podpowiedzi. Pozdrawiam fotki dołączę w niedługim czasie

 

Ponieważ również planuję podpiwniczyć W-II interesuje mnie, czy, gdzie i jak zrobiłeś wejście do piwnicy od zewnątrz. Dało mi również do myślenia Twoje zdanie o tym, że sensowne może być podpiwniczenie całej W-II skoro i tak się kopie pod całością, żeby to póżniej i tak zasypać...

Czekam także na obiecane fotki.

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotki z budowy zapraszam na stronke

http://www.mojabudowa.pl/pliki/zdjecia.php?kat=sanchez

 

Budowa idzie, trochę spowolniło wykonanie łuku z cegiełek, powoli się szykuje do zalewania stropu. Na zdjęciach nie na marne flaga z YTONG'a. Okazało się że 2 palety mialy wadliwe bloczki, przyjechala inspekcja, uznała reklamację i zrekompensowala sie gażetami, w zamian za flagę zaprawami i miło.

 

Co do pytania kolegikaczadam'a.

Mieszane uczucia mam co do piwnicy pod całościa, bo jednak tylko pod połową został wykorzystany material na strop (jednak kosztuje) pod resztą bedzie chudziak.

Co do piwnicy nastąpiły takie zmiany. Tam gdzie w wiatrołap (pom 1.) w planie masz szafe - to tam już są drzwi, i schody do piwnicy, został przesunięty komin, tak aby nie kolidował, z reszty pomieszczenia C.O (5) zostanie urządzona spiżarnia :) Z resztą prawie 50 m2 piwnica wystarczy, jest duża. spokojnie zmieści się piec, pomieszczenie na opał, dodatkowo wydzielona jakaś spiżarnia :) W piwnicy znajdują się 2 ostwory jeden mniejszy okienny i jeden wiekszy wsypowy

I chyba jednak rezygnuje ze ściany kolankowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

 

Ostatnie prace wykończeniowe wymagają najwięcej czasu, stąd i moja nieobecność na forum. Obecnie kończę panele podłogowe, i zabieram się za zabudowę kominka. Za 2-3 dni instalacje włączników elektrycznych, halogenów itp. Stolarka wewnętrzna zamontowana. Praktycznie został biały montaż w łazience, fragment paneli w salonie, obudowa kominka i jakieś tam niewielkie prace malarskie w salonie. Jak nie zapomnę aparatu - wrzucę fotki. Największy problem pozostał mi z panelami w salonie które mają być ułożone w półkole zrobione z płytek niestety już z "zatopioną" pod ostatnim rzędem płytek aluminiową listwą przejściową T... Przy obecnych sposobach montażu paneli na klikklak jest to praktycznie niemożliwe - szukam paneli na dobijanie, ale oprócz marketowych NoName pozostają tylko 3x droższe od standardowych Classenów QuickStepy.

 

Oczywiście na zewnątrz cały czas pustynne piaski, do zamieszkania w cywilizowanych warunkach otoczenia, zwłaszcza z małym dzieckiem brakuje mi jeszcze z 10-15 samochodów ziemi, jakiś tymczasowy chodnik, taras, ogrodzenie.

 

Pozdrawiam.

HEJ :o

Ja s salonie mam ułożoną "falę" z paneli połączoną z płytkami. Listwę wykończeniową kupiłem w Castoramie jest to gruba guma w kolorze machoń, ładnie wyszło i bez problemów poniewaz przed ułożeniem listwę wkłada sie do gorącej wody, a panele i płytki układa się przed listwą( moje panele sa na klikaa pod spodem podłogówka.)

Pozdrawiam :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesiek2 - zgadza się - teraz mam taką gumę w kszałt fali w mieszkaniu od 5 lat (już wytarta do kości i na dodatek wylazła z prowadnicy) ale nie o to chodzi. Chodzi o to że mam już wklejoną listwę aluminiową razem z krawędzią płytek - są takie pseudo teowniki z jedną dodatkową listwą od spodu, w którą wsuwa się płytkę przed przyklejeniem. Więc całość wygląda tak, że krawedź płytek na granicy płttki - posadzka do paneli, jest już zakończona listwą. Problem w tym, ze ponieważ kształt tych płytek w salonie to jest U od ściany do ściany - stanowi to powierzchnię zamkniętą. Obecnie produkowane Panele są na system Klik-Klak - czyli łączymy najpierw cały rząd krótką krawędzią a następnie cały rząd pod kątem 45 stopni z poprzednim rządem zatrzaskujemy. U mnie to już nie możliwe bo muszę jakoś wsunąć panel pod tą nieszczęsną listwą co uniemożliwi mi uniesienie całego rzędu do zatrzaśnięcia długich krawędzi z poprzednim rzędem... Zostają mi tylko panele typu Lock - które się montuje jeden po drugim do poprzedniego rzędu i dobija wzdłuż. Niestety - w rosądnej cenie są takie na wymarciu jeszcze Krono AC3 i jakieś marketowe w OBI. No są też QuickStepy ale 3-4 razy droższe. Dodatkowy problemem jest że jak mówiłem U z tej listy to półokrąg zamknięty więc ostatni panel (może dwa) też mi nie wejdą pod ta listwę...Ostatecznie...lsitwa gumowa jest na tyle szeroka że jeszcze bym tał radę ją tam zastosować zakrywając poprzednią, ale obawiam się że już bedzie odstawała... Poza tym parę stów na ta listwę obecną poszło...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesiek2 - zgadza się - teraz mam taką gumę w kszałt fali w mieszkaniu od 5 lat (już wytarta do kości i na dodatek wylazła z prowadnicy) ale nie o to chodzi. Chodzi o to że mam już wklejoną listwę aluminiową razem z krawędzią płytek - są takie pseudo teowniki z jedną dodatkową listwą od spodu, w którą wsuwa się płytkę przed przyklejeniem. Więc całość wygląda tak, że krawedź płytek na granicy płttki - posadzka do paneli, jest już zakończona listwą. Problem w tym, ze ponieważ kształt tych płytek w salonie to jest U od ściany do ściany - stanowi to powierzchnię zamkniętą. Obecnie produkowane Panele są na system Klik-Klak - czyli łączymy najpierw cały rząd krótką krawędzią a następnie cały rząd pod kątem 45 stopni z poprzednim rządem zatrzaskujemy. U mnie to już nie możliwe bo muszę jakoś wsunąć panel pod tą nieszczęsną listwą co uniemożliwi mi uniesienie całego rzędu do zatrzaśnięcia długich krawędzi z poprzednim rzędem... Zostają mi tylko panele typu Lock - które się montuje jeden po drugim do poprzedniego rzędu i dobija wzdłuż. Niestety - w rosądnej cenie są takie na wymarciu jeszcze Krono AC3 i jakieś marketowe w OBI. No są też QuickStepy ale 3-4 razy droższe. Dodatkowy problemem jest że jak mówiłem U z tej listy to półokrąg zamknięty więc ostatni panel (może dwa) też mi nie wejdą pod ta listwę...Ostatecznie...lsitwa gumowa jest na tyle szeroka że jeszcze bym tał radę ją tam zastosować zakrywając poprzednią, ale obawiam się że już bedzie odstawała... Poza tym parę stów na ta listwę obecną poszło...:(

 

No tak jak nie guma to jak z tej sytuacji wybrnąć-a może ułożyć całość poza salonem a potem jakoś wciśnąć, ale obawiam się że tak też sie nie da

Pozdrawiam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiesiek2, że u Ciebie duży postep robót na budowie. Obejście już nabiera kształtu, i że użyję zwrotu markova7, już nie taka pustynia wokół domu. Ogrodzenie fajnie się prezentuje. W domu też dostrzegam duże zmiany. Wykończyłeś już poddasze ? Jak będę w domu, to podjadę zobaczyć z bliska. Póki co szukam nowej pracy - ostatnia wypłata w czerwcu.

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiesiek2, że u Ciebie duży postep robót na budowie. Obejście już nabiera kształtu, i że użyję zwrotu markova7, już nie taka pustynia wokół domu. Ogrodzenie fajnie się prezentuje. W domu też dostrzegam duże zmiany. Wykończyłeś już poddasze ? Jak będę w domu, to podjadę zobaczyć z bliska. Póki co szukam nowej pracy - ostatnia wypłata w czerwcu.

Pozdrawiam. 8)

 

Jasne zapraszam,

Poddasza jeszcze nie wykończyłem bo piszę właśnie pracę mgr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozminski ,próbowałem pooglądać Twoje fotki,ale niestety link nie działa prawidłowo.

Pozdrawiam. 8)

 

Nie wiem z czego wynika problem, ale sprawdzalem na jeszcze 2ch koputerach i link działa. Link także w stopce

Hejka!

Potwierdzam, że u nas też link działa :D

 

U nas na budowie powolutku, powolutku "do przodu", mamy już ocieplony (grubym styropianem :wink: ) domek, niestety brakuje jeszcze tynku zewnętrznego. Na podwórku nadal mamy plażę, brakuje "normalnego" :wink: ogrodzenia. W środku schody betonowe i nie wykończone poddasze :( Nadal czekamy na prąd stały :evil:

Dół powoli przypomina pomieszczenia mieszkalne :wink: niestety zabrakło nam gresu na cokoły i kilka płytek na podlogę (gres kupowaliśmy w zeszłym roku), dokupienie takiego samego graniczy z cudem. Ten sam gres i ten sam kaliber niestety zawsze minimalnie różni się odcieniem, mam nadzieję, że przy cokołach nie będzie widać tej różnicy. Gres mamy na bardzo dużej powierzchni, ale udało się go położyć bez progów uff... :D Nie mamy jeszcze drzwi wewnętrznych (czekamy). Nie mamy jeszcze podłączonego gazu.

Patrząc na nasz dom wydaje mi się, że jeszcze dłuuuugo do przeprowadzki :roll: Mam cichą nadzieję, że do września się uda!

 

Co słychać u innych miłośników Wierzby II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...