Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie czy widzieliście może WII w zielonym kolorze bo zastanawiam sie nad elewacją lecz nie wiem czy ciemny zielony pasuje do WII ?

Wszystko kwestia gustu :wink:

Mnie osobiście bardzo podoba się kolor zielony (bardzo jasny), ale jak będzie w "takowyn" ubranku wyglądała Wierzba II - tego nie wiem. Niestety nie widziałam zielonej Wierzby II :( Nasza Wierzbianka :wink: będzie jasna, najprawdopodobniej jasny crem, beż, jasny żółty lub coś podobnego.

Życzę powodzenia i odwagi :wink:

 

Odbiegając od tematu...dlaczego wykończeniówka jest taaaaka droga? :wink: Teraz już wiem dlaczego nazywa się "wykończeniówką" - bo wykańcza ludzi :lol: :wink: Miałam nadzieję, że ceny (ze względu na kryzys) trochę spadły, a tu... :o :roll: :-? Większość prac wykończeniowych najlepiej opłaca się robić własnymi "ręcami" :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka!

Potwierdzam, że u nas też link działa

Teraz to i ja potwierdzam. Link działa bez zarzutu. Może miał słabszy dzień albo komputer firmowy nie chciał współpracować...

Kozminski mam nadzieję, że będziesz sukcesywnie dołanczał nowe zdjęcia. Z tego co się zorientowałem, budujesz z garażem z prawej strony, czyli tak jak ja mam w swoim projekcie. Jeśli to nie tajemnica, pochwal się w jakiej miejscowości się budujesz.

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy widzieliście może WII w zielonym kolorze bo zastanawiam sie nad elewacją lecz nie wiem czy ciemny zielony pasuje do WII ?

 

Mała propozycja z mojej strony co do kolorów Wierzby II do wyboru do koloru,

klikacie i zmieniacie kolor http://www.domnahoryzoncie.pl/kolornik/wierzba_ii/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

:( cos zamarlo to forum... a szkoda bo mozna sie bylo ciekawych rzeczy dowiedziec .... a tym bardziej teraz jak juz wiekszosc konczy swoje wierzby :)

 

Wierzbianie odezwijcie sie i podzielcie sie swoimi spostrzezeniami :)

 

poczatkujacy beda bardzo wdzieczni :) pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My już mieszkamy. Pierwsza noc za nami. Korzystam z okazji - zwożę pozostałe rzeczy z mieszkania - jest więc net i chwila na forum. Pozostało jeszcze kilka drobiazgów - anteny, karnisze, żyrandole, tv, net i można tak wymieniać bez końca, ale można mieszkać.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiej realizacji. Wracam na wieś :). Za niedługo wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już mieszkamy. Pierwsza noc za nami.

Gratuluję!!! :D

Czy myślałeś już nad tynkiem zewnętrznym, na jaki się zdecydowałeś i dlaczego :wink: (chodzi mi o rodzaj)?

 

U nas (jak zwykle) posuwamy się w ślimaczym tempie :roll: :wink:

Dzieci zapisałam do szkoły w obecnym miejscu zamieszkania :( ale pozostała mi iskierka nadziei, że może jednak się uda....i dzieci pójdą do szkoły już w nowym miejscu zamieszkania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jeżeli chodzi o tynk szlachetny to, na pewno niebarwiony. Elewacja będzie malowana oddzielnie. Co do marki - nie wiem - zdam się pewnie na ekipę która będzie to robić - ale do tego jeszcze trochę czasu. Struktura - pewnie drobny baranek choć widziałem bardzo ładnie wykonany tynk gładki. Póki co muszę zadbać o ogrodzenie, i podwórko bo wszędzie piach, brak schodów do altany - nie wspominając o tarasie - ma być z kostki, więc nie jest nawet wylany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jeżeli chodzi o tynk szlachetny to, na pewno niebarwiony. Elewacja będzie malowana oddzielnie. Co do marki - nie wiem - zdam się pewnie na ekipę która będzie to robić - ale do tego jeszcze trochę czasu. Struktura - pewnie drobny baranek choć widziałem bardzo ładnie wykonany tynk gładki. Póki co muszę zadbać o ogrodzenie, i podwórko bo wszędzie piach, brak schodów do altany - nie wspominając o tarasie - ma być z kostki, więc nie jest nawet wylany.

U nas klej na ścianie i tak chyba zostanie przez najbliższy czas :-?

Wszyscy nas wyprzedzają :evil: :wink: - chyba najdłużej budujemy naszą Wierzbiankę :roll: czas już wreszcie ją wykończyć, bo ona wykończy nas :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klej też na ścianach jest jako jedyna warstwa. Tyle że biały i z daleka wygląda jak tynk. I jeszcze trochę taki stan potrwa. Na razie trzeba się ogrodzić i zrobić jakieś chodniki, taras, podjazd. Zaczęły się też niekalkulowane wydatki... Rolety, firany, żyrandole i dużo, anteny, internety i dużo innych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

krzycha16a

"Wszyscy nas wyprzedzają :evil: :wink: - chyba najdłużej budujemy naszą Wierzbiankę :roll: czas już wreszcie ją wykończyć, bo ona wykończy nas :lol: :wink:"

 

No chyba tak nie do końca wszyscy. Ja kupiłem działkę i straciłem pracę - firma zbankrutowała. Teraz dopiero się szkolę w nowej. Jeśli wszystko pójdzie jak należy i bedę miał tę pracę, to dopiero zacznę się budować.

Tak więc glowa do góry - jesteś daleko z przodu :) .

Dawno tu nie zagladałem, a to dlatego, że w poszukiwaniu nowej pracy pognało mnie aż do Irlandii.

Chetnie poczytałbym coś od starych forumowiczów, tych co już mieszkają u siebie i mają za sobą trudy budowy. Może wreszczie i ja kiedyś znajdę się w Waszym gronie, siedząc w leżaczku przed własnym domem...

A więc do dzieła, skrobnijcie coś na forum.

Czy ktoś z Was ma ogrzewanie na pelety ? Jak się to sprawdza w praktyce ?

Kolektory zapewne wielu z Was zainstalowało. Warto było ?

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna cisza zapanowała na " Wierzbowym " forum. Czyżby już nikt ze starej gwardii tu nie zaglądał ? Pamiętam czasy jak nasz wątek nie schodził z pierwszej strony forum. Wtedy wszyscy sie budowali i szukali odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Chciałbym zaproponować wszystkim starym bywalcom tego forum, tym co już mieszkają i tym co jeszcze się budują, aby siedli przed swoimi komputerami i podzielili się swoimi spostrzeżeniami z perspektywy czasu. Słowem, postarajcie się podsumować Wasze budowlane doswiadczenia z czasu budowy Waszej W-II. Pochwalcie się zmianami jakie wprowadziliście w Waszych domach w stosunku do pierwotnego projektu. Napiszcie z jakich zmian jestescie zadowoleni, a z jakich nie. Co jeszcze zrobilibyście, gdybyście zatrzynali budowę dzisiaj. Będę wdzięczny za takie spostrzezenia i myślę, że nie tylko ja, ale także wszyscy nowi obserwatorzy tego forum, że wspomnę choćby Kasiię**, której apel pozostał bez odpowiedzi.

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od ponad miesiąca mieszkamy już w domku. Powoli się przyzwyczajamy. Dużo jeszcze do zrobienia ale robota spowolniła - jak się mieszka to się już za wiele nie chce robić. Wiejski klimat i totalna cisza to główny atut. Co do rad jakie mogę dać przyszłym budowniczym - to szukać tartaku który impregnuje drzewo metodą ciśnieniową. Inne są wg mnie pozbawione sensu. Moja więźba była kąpana w fobosie (tak twierdzą), sam ją pryskałem, malowałem nawet podczas ocieplania poddasza a i tak mi robal wlazł - zauważyłem ślady bytności. Albo spuszczel albo kołatek - po otworkach w słupie stawiam na kołatka i mam taką nadzieją bo on nie przepada za suchym poddaszem. Ale może to i spuszczel a to już gorzej. Póki co smaruje, pryskam, wstrzykuje Hylotox i obserwuje... Czy żre mi coś dom czy nie. W każdym razie zabudować poddasza nie mogę. Poza tym jest ok. Wszystkie elementy począwszy od hydrauliki, ogrzewania, ciepłej wody, kanalizy, urządzenia sanitarne, kuchenne itd ruszyły bez problemów, zużycie gazu na ciepłą wodę wg założeń, szambo - za małe zdecydowanie. Ale się okazuje że za pare miesięcy rusza kanaliza. Szukam kostki brukowej, przymierzam się do ogrodenia frontowego. Tak więc - wszystko w toku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...