Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Polecam deskowanie. W moim przypadku koszt wcale nie był dużo wyższy, gdyż wykorzystaliśmy deski z szalunków /strop, fundamenty/. Oczywiście należało to troszkę odczyścić. Taka deska wg mnie nie wymaga impregnowania przeciw zjadaczom drewna – żaden cementu się nie chwyci. Jako więźbę polecam Jodłę, gdyż w konsumpcji preferowane są inne gatunki tj. świerk, sosna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka deska wg mnie nie wymaga impregnowania przeciw zjadaczom drewna – żaden cementu się nie chwyci. Jako więźbę polecam Jodłę, gdyż w konsumpcji preferowane są inne gatunki tj. świerk, sosna.

 

Zdziwiłbyś się co te robale wsuwają i co im nie przeszkadza... Ja w swoim domu zaczynam wyznawać zasadę im mniej drzewa tym lepiej. Pełne deskowanie - na pewno cieplej i nie hula wiatr, ale za to większa dbałość o szczegóły przy ocieplaniu - szczeliny wentylacyjne, dobrze wykonana hydroizolacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dawno tu nie zagladałem - cierpię na chroniczny brak czasu. Mam nadzieję, że wraz z zakończeniem papierkowej roboty będzie go trochę więcej. W zasadzie wszystkie papierki potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę już mam. Projekt konczy się adaptować i mam nadzieję, że za dwa lub trzy tygodnie uda mi sie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Słowo w sprawie robali - podobno nie lubią one modrzewia. Dlatego tez stare dwory szlacheckie były budowane z modrzewia. ( Nie chcę nawet mysleć ile kosztowałaby więżba z modrzewia. )

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Radomik,

fajnie ze dałes znak życia. Rozumiem, że oprócz tych okien wszystko inne juz zrobiłes, zgadza się ?

Ja jestem na finiszu papierków. Myślę, że za jakiś tydzien, może dwa tygodnie wystąpię o pozwolenie na budowę. W zasadzie wszystkie papierki już mam, kończy się tylko adaptacja projektu. Będę budował z YTONGA ENERGO - to nowość tego producenta. Ściana jednowarstwowa z niego wybudowana ma U=0,19.

Oczywiście jak tylko zacznie się budowa zaraz się tym pochwalę. Czuj się już zaproszony.

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Wierzbian, tych w trakcie budowy i tych już szczęśliwie mieszkających :)

Ja z mężem planuję zakup projektu, który wpadł mi w oko lata temu, gdy zakupiliśmy działkę i pomimo obejrzenia teraz, gdy chcemy się budować setek innych projektów, to stwierdzamy, że Wierzba II jest tym czego szukamy.

Mamy jednak nieśmiałą prośbę - jako istoty o słabej wyobraźni przestrzennej - do tych, którzy budują lub wybudowali się w okolicach Poznania lub nieco dalej - czy moglibyśmy umówić się na oglądanie (choćby z zewnatrz). My mieszkamy w Poznaniu.

Jest szansa, zlituje się ktoś?

 

Pozdrawiam Was serdecznie

(to forum jest skarbnicą wiedzy, super, że istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Wierzbian, tych w trakcie budowy i tych już szczęśliwie mieszkających :)

Ja z mężem planuję zakup projektu, który wpadł mi w oko lata temu, gdy zakupiliśmy działkę i pomimo obejrzenia teraz, gdy chcemy się budować setek innych projektów, to stwierdzamy, że Wierzba II jest tym czego szukamy.

Mamy jednak nieśmiałą prośbę - jako istoty o słabej wyobraźni przestrzennej - do tych, którzy budują lub wybudowali się w okolicach Poznania lub nieco dalej - czy moglibyśmy umówić się na oglądanie (choćby z zewnatrz). My mieszkamy w Poznaniu.

Jest szansa, zlituje się ktoś?

 

Pozdrawiam Was serdecznie

(to forum jest skarbnicą wiedzy, super, że istnieje)

 

Cześć, witam na forum.

Jeśli przeczytaliście wpisy na tym forum, to zapewne wiecie, że w okolicach Poznania takie W-II się wybudowały. Problem w tym, że Ci co juz się wybudowali, rzadko teraz tu zaglądają.

Ja co prawda jeszcze się nie wybudowałem, ale w tym roku ruszam z budową. Jak tylko zacznę, to zapraszam na oglądanie w każdej chwili.

Miałem przyjemność oglądać 4 Wierzby II, zarówno na etapie budowy, jak też te już zamieszkane. Jeśli dla Was Gorzów Wlkp. mieści się w ramach definicji " nieco dalej ", to chetnie pokażę Wam z zewnątrz dwie W-II wybudowane w okolicach Gorzowa Wlkp. Jedną wybudowaną dokładnie tak jak w projekcie, drugą z małymi przeróbkami.

Pozdrawiam.

PS. Ja w swojej W-II wprowadzam dość dużo zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wybudowani cieszą się swoim szczęściem i rzadko zaglądają :) Wycieczka do Gorzowa jak najbardziej wchodzi w grę. Bardzo chętnie skorzystamy.

Nam najbardziej pasują weekendy,ale... wiadomo, dostosujemy się.

Napisz proszę, jak można to zorganizować.

Dziękuję za odzew. Bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...