Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem inżynierem i jak widzę słupy na poddaszu w środku pomieszczeń to zielenieję ze złości. Przerabiam ciągle takie projekty (najczęściej na stalowe płatwie) bo nikt rozsądny niechce mieć zawalidrogi w pokoju.

Polecam przeróbkę inwestorom w Wierzbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co to całka czy różniczka (wyniczek odejmowanka?) i chce mieć słupy w pokojach. Bardzo mi się podoba spękane drewno. Ale rozumiem - mam kilku wspaniałych kolegow i przyjaciół wśród różnej maści inżynierów- oni muszą mieć wszystko zawczasu zaplanowane, obliczone, przeliczone i najlepiej symetryczne i proporcjonalne ;) Ale mi się to podoba, przez to świat jest ciekawy, bo ludzie są różni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Wierzbian. Lada dzień zakupię projekt z Horyzontu. Najpóźniej wiosną rozpoczynam budowę. Działkę mam w Puszczykowie koło Poznania. Mam nadzieję znaleźć bratnie dusze do wymiany uwag. Póki co chętnie zobaczyłbym jakąś Wierzbę II live, choćby od zewnątrz.

P.S. A to jest mój pierwszy raz (więc ten post znajdziecie również w nowo utworzonym przeze mnie temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec gratuluję wyboru projektu :-)

Jeśli masz ochotę na jakieś zmiany w projekcie to od razu przed zakupem poproś Horyzont o zgodę na te zmiany. Podobno po zakupie mogą być problemy (były takie przypadki). Nawet można poprosić o zgodę na więcej niż się teraz chce na pewno zrobić, nawet na rzeczy, które dopiero chodzą Ci po głowie.

DarekRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wierzbianie!!!

 

Cieszę się że jest nas tak wielu. Ja także rozpoczynam budowę tego wspaniałego domku (jak papierki pójdą do przodu to we wrześniu fundamenty!!!). Domek bedzie pod Płockiem. Jeżdząc po okolicy znalazłem wybudowana Wierzbę II (juz z okienkami i tynkami) w odległości tylko 8 km od mojej działki!!!. Projekt projektem a domek w naturze prezentuje się wspaniale!!!. Zapraszam do wymiany doświadczeń ( co prawda jeszcze mało teraz wiem ale z czasem....).

Bedę wdzięczny za wszelkie uwagi, a zwłaszca te minimalizujące koszty np: czy zmieniać przewymiaroiwaną więźbę i ile można tu zaoszczędzić. Budowac bedę chyba z Ytonga 36,5 cm bez ocieplenia, strop najprawdopodobiej wylewany, dachówka. Obecnie szukam ekipy "rzetelnych murarzy".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku !

Ja również myślę o pozostaniu przy Ytongu 36,5. Mam jednak wątpliwości czy znajdę ekipę budowlaną, która dobrze wymuruje ścianę jednowrstwową. Rozmawiałem z Architektem polecanym przez Ekstradom i stwierdziła, że jak najbardziej Ytong 36,5, ale tylko z dobrą firmą, która już kiedyś takie ściany stawiała. Ścianę jednowarstwową łatwo zepsuć. Efekty widziłem na zdjęciach w Muratorze - tragedia (choć budowano jednowarstwowo z Porothermu na zwykłą zaprawę). Myślę, że w razie jakiś niedoróbek ocieplę ścianę styropianem 5 cm (ale mam nadzieję tego uniknąć). Wymyśliłem sobie też, że jeśli na zewnątrz będą jakieś odprski to może uda się je uzupełnić zaprawą ciepłochronną.

Chętnie poznałbym dokładne namiary na dom w Twoich okolicach (to dość blisko moich rodzinnych stron, więc miałbym po drodze do rodziny).

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...