Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

Też mielismy takie dylematy, ale salon mamy z pustką - mam nadzieję że dwa okna dachowe doświetlą do dobrze - jest od południowej strony.

 

Mam pytanie do "zaawansowanych": robię instalacje C.O. i fachowiec orzekł , że moce grzejników w projekcie są o 30-40 % za niskie (przyjęto ok. 60 W/m2). Czy stosowaliście się do zaleceń z projektu i czy się to sprawdza?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, przeczytałam cały wątek od poczętku i co do światła w salonie moje wątpliwości zostały rozwiane:) nie zrobimy ścianki pomiędzy kuchnią a pokojem i poszerzymy drzwi na taras

 

dzisiaj byliśmy u architekta, który będzie wprowadzł zmiany w naszej wierzbie. przez dwie godziny mówił głównie o niedoskonałościach, a wręcz o katastrofalnych błędach w projekcie. wniosek końcowy był taki, że mamy wyrzucić ten projekt do kosza a on zaprojektuje dla nas NOWY WSPANIAŁY DOM! wysłuchałam i pozostałam przy swoim. zasiał jednak jakieś ziarenko niepokoju i zastanawiam się nad podniesieniem dachu i przebudową klatki schodowej. wiem że wiele osób też to zastosowało.

 

poza tym rozmowy w domu dotyczą głównie koloru elewacji :) niestety pomimo tego, że ciągle myślimy i mówimy o budowie, na naszej działce wciąż rosną chwasty... i tak będzie do wiosny

 

pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich po długiej przerwie. Budowy chyba zawsze się opóźniają, ale moja polecona firma budowlana buduje naszą Wierzbę II już 6 m-cy!!! i dopiero teraz kryjemy dach dachówką. :cry: Na szczęście zima jest łaskawa, a z dotychczasowych efektów jestem w sumie zadowolony. Pomimo tego jestem nadal optymistą i mam nadzieję, że następną choinkę będę ubierał już w swoim nowym domu.

 

A teraz chciałbym wszystkim Wierzbowiczom tym strudzonym jak ja budową i tym, którym wszystko łatwo przychodzi życzyć zasłużonego odpoczynku w nadchodzące świąteczne dni i spędzenia następnych świąt przed własnym kominkiem w pięknej, zaśnieżonej i urządzonej Wierzbie II.

 

Szczególnie pozdrawiam Tych, których miałem przyjemność odwiedzić i poznać osobiście na ich budowach.

 

http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/img/120103/120103_aniI10_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Cześć Wierzbianie!!!

Mam już fundamenciki w mojej Wierzbie II i wkrótce chciałbym dalej budować - ale mam troszke niejasności np:czy rezygnując z niektórych okien u góry nie bedzie wtedy za ciemno, jakie te pomieszczenia są tak naprawdę duże? Czy może nieco podnieść dach? Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość obejrzenia takiego domku w naturze ( np: stan surowy zamkniety). Jeśli jest taka możliwość to proszę o kontakt, najlepiej z okolic Łodzi, Warszawy, Płocka.

Z góry dziękuję.

:cry: :roll: :o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od 20 grudnia :)

Żałuje, że nie podniosłem poddasza o jakieś 40-50 cm, jest za nisko.Garaż przydalby się dłuższy o pół metra. A z okien dachowych absolutnie nie rezygnuj bo będzie za ciemno. Mam 9 sztuk, a przydałoby się nawet 10 (ciemno w garderobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem szczęśliwym kończącym budowę WierzbyII, moje zniany w projekcie to:

- częściowe podpiwniczenie budynku z wejściem z zewnątrz budynku (okazało się bardzo przydatne do przeprowadzenia różnych instalacji np. DGP z kominka, hydrofor - własna studnia, centralny odkurzacz i wiele innych)

- brak łuku za schodami (strop częściowo wylany)

- okno kuchenne 150x150

- salon, kuchnia, pomiszczenie gospodarcze obniżone o 25 cm

- powiększony taras

na dzień dziszejszy dom do położenia gładzi i zakup kuchni :D

mam nadzieję wprowadzić się w maju

dom budowany w Kępnie (południowa wielkopolska) zapraszam do wizytacji

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam klub "Anonimowych Wierzbowiczów" :-)

 

Mieszkam od "Wielkanocy 2003" co w praktyce oznaczało 15 listopad.

Sporo jest w tym wątku pytań o projekt - poniżej spis moich doświadczeń (projekt kupiony w 2001 - teraz może byc lepiej):

-sporo wymiarów w projekcie jest nieczytelnych (najeżdżajżcych się) - prawdopodobnie automat przerabiający projekt na lustrzane odbicie trochę go zmasakrował

-małe niezgodności wymiarów, np. otwór na drzwi wejsciowe ma oznaczoną szerokość 100cm a z sumowania wymiarów wynika że jest miejsca na 90 itd.

-w spisie więźby brak jednego słupa - denerwujące jeżeli trzeba płacić za transport jednej brakującej belki

-na rzucie fundamentów filary i słupy nie są oznaczone literkami - moja brygada o mało nie zapomniała wyprowadzić zbrojenia słupów ze zbrojenia ław

-garaż stanowczo trzeba przedłuzyć! Ja rozciągnołem go do max. długości belek systemu terriva 1 - trochę żałuję że nie więcej

-okno tarasowe z projektu (210cm) stanowczo za niskie - dałem 220 ale śmiało można dać więcej (poszerzyłem też nieco salon i zmieściły się drzwi trójskrzydłowe)

-(tutaj pluję sobie w brodę najbardziej :cry:) moim zdaniem dach nieco (30cm) podniesiony również dodałby domowi uroku - wizualizacje ze stron Horyzontu są troche przesadzone - wyglądają właśnie jakby nieco podniesiono dach.

 

Mam nadzieję że moje wypociny komuś się przydadzą.

Bronek

 

PS. Posłuchajcie: a może tak mała Wierzbowa galeria zdjęć naszych domów?

PPS. Czy komuś udało się zrealizować pomysł z krytą rynną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...