Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak rąbać, by się nie narąbać.


dbx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajny wątek...Bardzo fajna lekcja dla młodzieży...Metody jednak dla starych kręgosłupów nie do przyjęcia. Ja już raczej tylko tak: http://www.youtube.com/watch?v=uPWI-GdFDCE

 

Choć mam swój sposób, który przy czasie może sfilmuję....Potrzebna jest siekiera o innym kształcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie obejrzę ten sposób i siekierę. Do rąbania mam trzy siekiery; do łupania dwie duże, w tym jedna z obustronnym klinem, na drobnicę mała zwykła siekierka. Była druga z zaokrąglonym obustronnie ostrzem, ale pewien człowiek ją wziął, zwyczajnie ukradł.

Pokazany na filmiku "klin na teleskopie" nie przekonuje :) Niemniej sposób na skuteczne rąbanie nie jest tak oczywisty, jakby się mogło wydawać. Stąd pomysł by taki temat założyć.

Można pokazywać też sposoby na piłowanie.

Może ma ktoś sposób na piłowanie samemu gałęziówki i cienkich drzewek. Planowałem zbudować stojak ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche tak bo porąbać drewno to nawet fajna zabawa:)

 

W trakcie nagranego filmiku, gdzie przedstawiałeś palenie w swoim kominku, dało się słyszeć Twój głos, którym opisywałeś co robisz. Wydaje się po tym, że jesteś dorosły.

Więc prośba; utrzymuj ten status w stopniu zapewniającym, że to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno celne spostrzeżenie.

Ja jeszcze dodam kilka kwestii

1. Warto mieć buty z metalowymi czubami na wypadek gdyby coś przy rąbaniu poszło nie tak

2. Gumowe rękawiczki poprawiają stabilność trzymania siekiery

3. Większe i trudniejsze pieńki rąbać tak by nie trafiać centralnie tylko z przodu lub tyłu pieńka.

4. pieńki które nie chcą sie rozpołowić rąbać po kawalku dookoła zmniejszając ich średnice

5. Jak nie idzie to też nie walczyć na siłe bo po paru takich można opaść z sił tylko np obrócić pieniek o 180 stopni.

6. Moim zdaniem nie rąbać trzymajac drugą ręką pieniek - duże ryzyko okaleczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno celne spostrzeżenie.

Ja jeszcze dodam kilka kwestii

1. Warto mieć buty z metalowymi czubami na wypadek gdyby coś przy rąbaniu poszło nie tak

2. Gumowe rękawiczki poprawiają stabilność trzymania siekiery

3. Większe i trudniejsze pieńki rąbać tak by nie trafiać centralnie tylko z przodu lub tyłu pieńka.

4. pieńki które nie chcą sie rozpołowić rąbać po kawalku dookoła zmniejszając ich średnice

5. Jak nie idzie to też nie walczyć na siłe bo po paru takich można opaść z sił tylko np obrócić pieniek o 180 stopni.

6. Moim zdaniem nie rąbać trzymajac drugą ręką pieniek - duże ryzyko okaleczenia

7. Kupić łuparkę elektryczną....(można na spółkę z sąsiadami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazasz ze przy rąbaniu drewna nie mozna się skaleczyć? Zapewniam Cię że mozna i wcale nie jest to takie niemożliwe.

Ojtam, ojtam. Szwagier tej jesieni prawie palec stracił przy "gotowaniu" się do sezonu kominkowego, a Ty tu o jakichś skaleczeniach...

 

Żeby się nie zmęczyć, i nie zniszczyć zdrowia (w sensie kręgosłupa), to wypada użyć energii elektrycznej vide świder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam. Szwagier tej jesieni prawie palec stracił przy "gotowaniu" się do sezonu kominkowego, a Ty tu o jakichś skaleczeniach...

 

Żeby się nie zmęczyć, i nie zniszczyć zdrowia (w sensie kręgosłupa), to wypada użyć energii elektrycznej vide świder.

 

Witam.

 

Co ty gadasz, wystarczy nie mieć kominka.Zaoszczędzisz i na opłatach i na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...