Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulator ci?gu kominowego


Patos

Recommended Posts

Regulator ciągu to nie to samo co nasada kominowa.

Instaluje się go w przewodzie kominowym lub w czopuchu i ma za zadanie

w zasadzie ograniczać ciąg do nastawionej wartości w przypadku dużych wiatrów , bądź bardzo dobrych warunków termicznych. Zbyt duży ciąg bowiem może skutkować niekontrolowanym podnoszeniem temperatury na kotle, co może być dla niego groźne.

Nasada natomiast - zgodnie z nazwą - montowana jest na kominie. Ogólnie rzecz biorąc jej rola to poprawienie ciągu poprzez wyeliminowanie zawirowań powietrznych przy wylocie komina i ciągów wstecznych.

Wystarczy wpisać w przeglądarkę http://www.google.pl ( moja ulubiona) hasło "regulator ciągu kominowego , albo "nasady kominowe" , a dostaniesz sporo adresów na w/w tematy.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 1 year później...

Mam zamontowany regulator ciągu do kominka. Tanie i proste urządzenie, które chyba spełnia swoje zadanie. Jak wieje bądź przy dużych różnicach temp kiedy w kominie ciągnie zdrowo a mam 9 metrów i podwójny kanał jak do kotła to bez regulatora popiół wylatywałby kominem a tak klapka się uchyla ciąg spada i spokojnie się pali. Czy daje to oszczędności w opale i ewentualnie ile to nie wiem ale osobiście uważam, że w moim przypadku na jednym załadunku może się palić do dwóch razy dłużej. Zaraz ktoś powie, że obniżam temp w kominie ależ i oczywiście ale negatywnych stron tego faktu nie widzę. Komin na zewnątrz czysty, brak wykwitów na kominie i plam wewnątrz domu. Komin z cegły pełnej. Minusem jest to,że przy zamkniętej klapce jak wieje bądź w trakcie pracy jak są podmuchy wiatru to trochę klepie ale się przyzwyczaiłem.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciągu to nie to samo co nasada kominowa.

Instaluje się go w przewodzie kominowym lub w czopuchu.................

Nasada natomiast - zgodnie z nazwą - montowana jest na kominie. Ogólnie rzecz biorąc jej rola to poprawienie ciągu poprzez wyeliminowanie zawirowań powietrznych przy wylocie komina i ciągów wstecznych.

No tak, wszystko się zgadza, tylko na stronach "http://www.polmar.białystok.pl" jest to opisane jako regulator, natomiast już na allegro firma napisała "

Nasada Kominowa Regulator Ciagu Kominowego
".

Jakoś nikt nie pisze o tej nasadzie kominowej, czyżby to nie było godne zakupu?

Pozdrawiam

Patos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

..Takie urządzenie moim zdaniem nie jest lepsze od tradycyjnego strażaka (czyli nasady obrotowej kominowej)....

takie urządzenie to diamteralna róznica pomiędzy wszelkimi nasadami typu strażak

Strażak czyli obrotowe nasady kominowe - wspomagają ciąg kominowy,montowane przy zbyt małym ciągu kominowym,niekorzystnym ukształtowaniu terenu

..owe urządzenie to jak ja to mówię tłumnica - swego czasu ojczulek miał coś takiego założone.Są w nim śruby regulacyjne poprzez które zmienia się odstep pomiedzy poszczególnymi pierścieniami.Im odstępy mniejsze tym ciąg komina bardziej przytłumiony.Niestety owa tłumnica bardzo szybko się zabrudzała (palenie drewnem),co w konsekwencji prowadziło do częstego czyszczenia.Wg mnie owe urządzenie optymalne jest przy problemach z zbyt dużym ciągiem przy kotłach olejowych i gazowych - minimalne zabrudzanie.Do paliw stałych jak najbardziej ale przy optymalnie ustawionym kotle lub kominku - prawidłowe spalanie.

...Można by jeszcze spróbować minimalnie zmniejszyć średnicę komina na wylocie - początkowo w formie testów - jak zda egzamin to na stałe .

Ja bym tego nie montował. W efekcie finalnym powoduje zabicie komina i kotła oraz samej nasady. Przy dobrym spalaniu to wylot z komina tradycyjny żadnych nasad..to wymysły dla zbicia kasy. Przy zbyt wielkim ciągu montaż nasady stożkowej,która minimalnie zmniejszy przekrój na wylocie a tym samym poprawi wyrzut spalin z komina lub zmniejszenie ciągu poprzez podawanie mniejszej dawki powietrza do spalania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to ciekawe, że sprzedaje się urządzenia do zwiększania, a także

do zmniejszania ciągu... Po co właściwie, skoro zmniejszyć ciąg można przez

proste przymknięcie w kotle czy innym piecu klapki dopływu powietrza ?

 

A zwiększyć ? Też prosto, palić z odpowiednio wysoką temperaturą spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam jestem nowy na forum lecz nie potrafię się zgodzić z wypowiedziami na temat regulatora ciągu kominowego firmy POL-MAR. Urządzenie te kupiłem w ubiegłym roku. Przyznam że byłem pełen obaw co jego funkcjonalności. Obawy me rozwiał fakt iż firma udziela 3 miesięcznego okresu na przetestowanie swego urządzenia w czasie którego można je zwrócić jeśli się jest nie zadowolonym z jego działania(nie spotkałem się jeszcze z firmą która udziela takiego okresu na przetestowanie swoich produktów).Przy zakupie właściciel firmy bardzo szczegółowo wyjaśnił mi zasadę działania ,montażu i regulacji regulatora. Zastosowałem się do tych wskazówek i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ten produkt. Fakt możliwości zwrotu w ciągu 3 miesięcy już powinien dać do myślenia innym nie zdecydowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum lecz nie potrafię się zgodzić z wypowiedziami na temat regulatora ciągu kominowego firmy POL-MAR. Urządzenie te kupiłem w ubiegłym roku. Przyznam że byłem pełen obaw co jego funkcjonalności. Obawy me rozwiał fakt iż firma udziela 3 miesięcznego okresu na przetestowanie swego urządzenia w czasie którego można je zwrócić jeśli się jest nie zadowolonym z jego działania(nie spotkałem się jeszcze z firmą która udziela takiego okresu na przetestowanie swoich produktów).Przy zakupie właściciel firmy bardzo szczegółowo wyjaśnił mi zasadę działania ,montażu i regulacji regulatora. Zastosowałem się do tych wskazówek i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam ten produkt. Fakt możliwości zwrotu w ciągu 3 miesięcy już powinien dać do myślenia innym nie zdecydowanym.

pracownik działu marketingu czy co????

żeby pracować w niedziele od rana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...