Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koza z kratki pl


woan

Recommended Posts

Cześć

Zaznaczam,że nie jest to reklama. Od lat czytam forum i nadszedł czas skorzystać z rad innych , którzy już zbudowali. Potrzebuję rady odnośnie kozy grzewczej w małym domku. Mam domek 65m dół + góra po podłodze 50m, 36m użytkowej. Mam na oku kozę: http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1844/koza-ab-s-2 moc grzewcza 10kw oraz drugi typ http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1516/koza-ab?gclid=COGs77HVgNACFVW7GwodWqoJxg&gclsrc=aw.ds moc grzewcza 8kw. I mam dylemat jaką wybrać abym nie przesadził z doborem mocy do budynku. Salon ma 30m i jest otwarty na komunikację; koło kominka były by schody tak więc ciepło szłoby na górę. Nie mam rozprowadzenia ciepła po pomieszczeniach. Kozę chciałbym użytkować nie jako główne źródło ciepła,choć znając życie plany mogą się pozmieniać. Podpowiedzcie co wybrać, bo sprzedawca mówi,że jedna i druga się nada....w tej większej regulować dopływ powietrza . Dom nowe budownictwo.

Edytowane przez woan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ten szerszy ma troszkę głębsze palenisko i to wydaje mi się jest zaletą. Prawdopodobnie ma też szczelniejsze drzwi (informacja ze nadaje sie do domu z rekuperacją).

Mniejszy kominek ma wpisane ze polana do 25cm a większy do 50cm. Wiadomo ze polan 50cm wsadzać nie bedziesz ale 30cm moze tak.

NIe wiem co doradzić. Węższe palenisko to lepsze panowanie nad mocą i to przewaga. Poza tym ten większy może być troche lepszy;)

 

Producent kratki.pl jest w porzadku

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet sprzedawca nie wie jak doradzić. Ten większy z przodu ma dużą szybę i przypomina mi kominek...ten mniejszy jest bo jest, polana 25cm to max i palenisko jest w porównaniu do tego drugiego dużo mniejsze . Z drugiej strony nie chce aby moc tego większego powodowała to,że w tym małym domku będziemy się dusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w domu dobrze ocieplonym (nazwijmy to "w miarę energooszczędnym"), jedna i druga będzie za duża. Palenie powinno się regulować ilością opału, a przymykanie powietrza tylko gdy nie można inaczej....Kratki, jak to kratki...Cena blokuje jakiekolwiek myślenie o jakości....Podobne modele w firmach uznawanych za markowe, kosztuje x 2 i więcej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza AB ;

a) pobór powietrza " po szybie" z pomieszczenia , czyli sama pożera swoje ciepło a gdy nie palisz może "śmierdzieć kominem"

b) pobór powietrza " z zewnątrz pod popielnik" także nieszczelne , dodatkowy suwak [ !!!] do dopuszczania powietrza z pomieszczenia pod popielnik..

 

a) + b) ...........

Durszlak.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w domu dobrze ocieplonym (nazwijmy to "w miarę energooszczędnym"), jedna i druga będzie za duża. Palenie powinno się regulować ilością opału, a przymykanie powietrza tylko gdy nie można inaczej....Kratki, jak to kratki...Cena blokuje jakiekolwiek myślenie o jakości....Podobne modele w firmach uznawanych za markowe, kosztuje x 2 i więcej....

 

Czemu cena x 2 ?

Romotop EVORA w wersji CERAMIKA 92360 ze szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnatrz budynku cena 712 euro czyli 3100,- zł brutto [ zawiera 23 % vat ]

EVORA_01-int.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu cena x 2 ?

Romotop EVORA w wersji CERAMIKA 92360 ze szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnatrz budynku cena 712 euro czyli 3100,- zł brutto [ zawiera 23 % vat ]

 

Podałem średnią. Ty jak zwykle socjotechnika...podałeś cenę promo. Kratki tez mają promo, z którym nie pogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza AB ;

a) pobór powietrza " po szybie" z pomieszczenia , czyli sama pożera swoje ciepło a gdy nie palisz może "śmierdzieć kominem"

b) pobór powietrza " z zewnątrz pod popielnik" także nieszczelne , dodatkowy suwak [ !!!] do dopuszczania powietrza z pomieszczenia pod popielnik..

 

a) + b) ...........

Mądrze piszesz,ale ja jestem zielony w tym temacie:). Wnioskuję,że koza ta mniejsza jest gorsza od tej większej kozy? Doprowadzenie powietrza mam od zewnątrz. Jako monter (tak się domyślam) jaką byś polecił? nie mam za dużo miejsca w salonie,ale chcę mieć możliwość zapalenia od czasu do czasu dla fanu. Celuję w ten kształt,bo będzie pasowało do całości no i cena mała i nie będzie szkoda w razie ,,w" wypierdzielić z domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Norweskie, Duńskie, Czeskie, Niemieckie....Indywidualnie też mogę, ale może na priv, coby jeszcze bardziej nie drażnić już podrażnionych....;)

 

Z Norweskimi trzeba uważać, bo mogą być...Belgijskie (montowane w Gnieźnie), albo z Trzcianki. Niemieckie z kolei w dużej masie pochodzą z Czech...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co specjaliści myślą o tym produkcie polskim: http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1386/blanka-8-kafel-krem ? Albo alternatywne modele innych producentów? Zależy mi na dopływie powietrza z zewnątrz i zbliżonej stylistyce (jasne kafle). Podobają mi się też modele "tradycyjne" - np. w stylu Dovre 425 GM, tylko nie znalazłem niczego z możliwością podłączenia do powietrza z zewnątrz. Moc w granicach 5-10 KW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blanka jest bardzo fajna. To jeden z bardziej udanych piecyków Kratek. Palenisko piecyka (wkład Blanka) nie rzuca na kolana, bo to jeden z pierwszych produktów przygody Kratek z wkładami stalowymi, ale z tą cenę nie można oczekiwać cudów. Ja montuję same wkłady z tą kwotę...;)

 

525 CB Dovre ma dolot z zewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...