Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koza z kratki pl


woan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To są konkretne modele duńskich Aduro, Heta, Morso czy wybór przypadkowy?

Pojawił się nowy producent piecyków wolnostojących - Defro - Defro Home, np. piecyk ORBIS.

Wyglądają całkiem nieźle.

Są droższe niż Kratki ale nie wiem czy są lepsze od Kratki KOZA AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
To są konkretne modele duńskich Aduro, Heta, Morso czy wybór przypadkowy?

Pojawił się nowy producent piecyków wolnostojących - Defro - Defro Home, np. piecyk ORBIS.

Wyglądają całkiem nieźle.

Są droższe niż Kratki ale nie wiem czy są lepsze od Kratki KOZA AB.

 

Kupiliśmy właśnie Defro Home Solum. Generalnie jesteśmy zadowoleni - jakość bdb, solidne, ciężkie, dokładnie wykonane urządzenie z zamontowaną przepustnicą przy dolocie powietrza. Grzeje doskonale i wygląd też nam odpowiada.

Są też wady. Otóż aby dobrze (szczelnie) doprowadzić powietrze z zewnątrz, przy doprowadzeniu kanału dołem (bo można też tyłem), trzeba kozę zdemontować na czynniki pierwsze. W innym wypadku dostęp do dolnego wlotu powietrza w kozie jest niemożliwy - znajduje się on 3 cm nad poziomem podłogi.

W praktyce zdemontowałem boki, górę i tył obudowy, drzwiczki, szamot, palenisko etc i najpierw ustawiłem na wylocie rury z doprowadzeniem powietrza samą podstawę kozy. Podstawę połączyłem szczelnie z doprowadzeniem powietrza taśmą aluminiową i zacząłem składać wszystko z powrotem. W tym miejscu sugestia dla potomnych - przed skręceniem paleniska z podstawą warto od razu zamocować rurę do komina. wkładając ją w górną część obudowy (którą ktoś musi w tym czasie trzymać). A następnie dopiero skręcić palenisko z podstawą i zamocować elementy obudowy i drzwiczki. W innym wypadku montaż rury może być utrudniony bowiem koza jest sklejona z dolotem powietrza i ani drgnie.

 

Ogólnie dodatkowej zabawy jest na 2 godziny ale efekty bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Użytkuje ktoś tego thora 8? Cena oczywiście gra rolę i dlatego zwróciłem uwagę na ten piec. Szukam czegoś do okazjonalnego palenia, coś niedrogiego i w miarę możliwości bezproblemowego w użytkowaniu. Ceny ponad 5 tys w zasadzie mnie nie interesują. Design w stylu thora

 

Coś z bocznymi przeszkleniami - niekoniecznie takim samym, ale może przypadnie Ci do gustu - Invicta Iwaki z dodatkową szybą po lewej i prawej stronie piecyka - mieści się w Twoim budżecie.

 

iwaki_3sz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam, mam sytuację podobną do założyciela wątku parę lat temu. Mianowicie też chciałbym zakładać kozę do domku, a mówiąc zupełnie szczerze, ze względu na młody wiek i niedużą wiedzę, nieszczególnie się na tym znam. Czy produkty od Kratki pl to jest rozsądna marka i warto w to dziś zainwestować, a jeśli tak, to czym się kierować? Słyszałem dobre opinie od kilku znajomych, którzy są użytkownikami, ale to było dobrych parę lat temu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...