Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

doprowadzenie powietrza do kominka


aldi

Recommended Posts

witam,

 

mam pytanie bardzo nurtujące mnie od dłuższego czasu na jakim etapie budowy powinnam zaplanować instalację doprowadzającą powietrze do kominka?

czy na etapie fundamentów powinnam wstawić kawałek rury - żeby potem przypadkiem przez nie się nie przebijać ? czy to zależy od modelu kominka który sobie wybiorę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rozprowadznie kanalizacji i odprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz zaplanowałem podczas murowania ścian fundamnetowych, a wykonanie bezposrednio po zakonczeniu ich budowania.

 

Warto zaplanować wcześniej przepusty, by nierozkuwać pochopnie wymurowanych ścian przy prowadzaniu rur.

 

Przekrój rury wystarczający to "110 kanalizacyjna", powodznia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle zależy gdzie masz kominek. ja mam rure od powietrza z piwnicy. Myślałem, że to błąd, że będą niemiłe zapachy ale mam taki ciąg kominowy, że nie ma tego problemu. Dodatkowo mam trójnik do rury wentylacyjnej w piwnicy wiec extremalnie moge sie tam podpiąć. na lato gdy kominek stoi nieużywany moge rure zamknąć :D

Jeżeli to nie oszpeci budynku możesz przekuć sie przez ściane to troche miększe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

zapomiałam dodać - to podobna ma być rura kanalizacyjna -odprowadzająca z kibelka - zapomnieliśmy o ścianie kibelek/ kuchnia w linii prostej a została zrobiona w kuchni do zbiornika - w przyszłości oczyszczalni.

Mój tato wpadł na pomysł żeby tylko lekko podkuć u góry ściany fundamentowej bo przecież chodzi o zachowanie spadku a dziura w zewnętrznej ścianie jest dużo niżej czyli wszustko powinno być jego zdaniem ok - waszym też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wam wiem juz jak to zrobic - rura 110 szara kanalizacyjna wyprowadzona przez sciane fundamentowa ze spadkiem na zew. Tam mam zamiar zrobic kolanko 90stopni w górę i zakończyć je na ziemi jakims grzybkiem. Aha na dole kolanka nawiercę kilka dziurek żeby ew. jakieś skropliny miały którędy wyciec.

 

Ale co od strony kominka? Też podejście 90stopni w górę ale jak daleko od komina? Gdzie te kominki mają właściwie doprowadzenie powietrza? Chciałem jakoś 30-40cm od komina co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te kominki mają właściwie doprowadzenie powietrza?

 

Byłem ostatnio w Leroy Merlin i pytałem o taki kominek. Okazuje się, że żaden z modeli czegoś takiego nie miał. Wygląda na to, że ten wlot będzie tylko po to, żeby powietrze miało blisko do popielnika, którym jest zaciągane pod ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te kominki mają właściwie doprowadzenie powietrza?

 

Byłem ostatnio w Leroy Merlin i pytałem o taki kominek. Okazuje się, że żaden z modeli czegoś takiego nie miał. Wygląda na to, że ten wlot będzie tylko po to, żeby powietrze miało blisko do popielnika, którym jest zaciągane pod ruszt.

 

dokladnie tak samo ale od poczatku wiedzialem ze wkladu nie kupie w takim markecie. A z Forum wiem ze sa wklady przewidziane pod doprowadzenie powietrza - i takiego poszukam. Ale to jeszcze daleko przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...