Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ładny dom.

Wiatrołap ma trochę za mały i do tego pełno w nim drzwi, ale jakąś garderobę na kurtki i buty można zrobić pod schodami.

Żeby wejść do kuchni, trzeba przedefilować przez cały pokój dzeinny - niefajnie, zwłaszcza gdy wracasz z zakupami.

Brak mi (ale to moje osobste widzimisię) dużych drzwi na taras.

Układ parteru w tym projekcie jest najlepszy dla działki która ma z boku południe. Nie wiem jaką masz orientację względem stron świata na swojej działce - napisz może coś o tym?

Góra jest bardzo sensowna, duże pokoje, łazienka też wystarczająca, no i schody ze spocznikiem - o ile pamiętam dobrze, masz małe dzieci - takie schodzy są najbezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak : okno tarasowe z przodu zeczywiscie do likwidacji a wzamian takie samo okno jak tam jest (beda dwa identyczne) SkyWojtas myslisz bardzo podobniejsk ja :)

 

Magmi: co do ustawienia to u mnie słonce bedzie zachodzic dokładnie na lewym przednim rogu budynku. takie mam ustawienie dzialki wyglada na to ze ok.

 

Magmi :"brak mi dużych drzwi na taras" cos pomyślimy moze poprostu wstawie wieksze, kuchnia no masz racje bede podawal zakupy przez okno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę powierzchnię domu (123,3 m2), projekt jest naprawdę udany. Moim skromnym zdaniem brakuje w nim miejsca na garderobę (szafy i szafki), a tego w domu nigdy dość. Bardzo podoba mi się poddasze domu, które jest przemyślane i praktyczne. Jeżeli zaś chodzi o propozycję elewacji domu to osobiście wybrałbym ciepłe kolory, ale to oczywiście kwestia gustu.

Gratuluję wyboru projektu i życzę, aby stał się rzeczywistością i przyniósł wiele radości i satysfakcji jego mieszkańcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do noszenia zakupow to proponuje zrobic skrot do kuchni przez kibelek ... :)

 

Powaznie:

 

1. Czy nie mozna zrobic przejscia z garazu do domu przez pomieszczenie gospodarcze - czyli przesunac drzwi - wtedy w wiatrolapie dostajesz sciane po prawej stronie na wieszak / szafe ... a pomieszczenie gospodarcze masz przelotowe ...

 

2. Dodatkowo mozna poszerzyc troszke domek (0,5 - 1 m ) - odsunac garaz bardziej w bok tak zeby poszerzyc pom. gopodarcze i wiatrolap - beda wygodniejsze.

 

3. Salon, kuchnia i gabinet na dole super - oczywiscie jesli ci pasuje do stron swiata bo ulozony jest troche nietypowo ... Gora super jesli przesunelo by sie garaz to sypialnia nad nim sie powiekszy jeszcze ...

 

 

PS. pamietaj aby zrobic elewacje dokladnie takie jak na obrazku - SA SUPER!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż za mały. Garaz za mały. Garaż za mały. Bede powtarzać do znudzenia. Przy wspolczesnych rozmiarach samochodu (ok. 4,0x 1,9) trzeba dodać po 0,75 metra z każdej strony pojazdu. Tak jest wygodnie, bez tego jest ciasno. Jak zaniechasz, będziesz kląć a to żadna komplikacja dla projektanta - zrobi to w 1 godzine.

Poza tym - rozszerzając parter o jakieś 0,5 do 1 metra, zyskujesz większą sypialnie na parterze, czy co to tam jest w tym pokoju przyleglym do salonu - no i sam salon minimalnie wiekszy. No i sypialnie na poddaszy sie powiększą.Warto.

Po trzecie - zadbaj o wysokość ścian kolankowych na poddaszu - nie mniej niż 1,20 m. Bez tego pomieszczenia są BAAARDZO nieustawne, niewykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Cześć Kaczorek !

 

PRojekt świetny bo właśnie kupiliśmy taki sam , jest już u architejkta w celu adaptacji , przeczytaliśmy wszystkie cenne uwagi z Twoich zapytań ale czy możesz nam już coś powiedziec o twoich uwagach i doświadczeniach z realizacji??? na jakim jesteś etapie ???? jak tam koszty ???????? co zmieniłeś w projekcie ??????

Proszę o odpowiedź :lol: POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niestety rozpoczecie budowy planuje dopiero na kwiecien przyszlego roku .. problem z pozwoleniem na budowe dostane je najprawdopodobniej pod koniec pazdziernika

planuje pewnie jak wy pewne zmiany troche szerszy salon na rowno z wykuszem oraz 1 metr szersza czesc garazowa po 50 cm na garaz przedsionek reszta bez zmian (przynajmniej na etapie planowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że się odezwałeś dzięki

 

My oddając projekt do adaptacji chcieliśmy zmienić tylko:

- przesunięcie komina CO (za radą architekta) uważa on bowiem że takie umiejscowienie komina spowoduje dużą utrate ciepła

- likwidację drzwi na taras w salonie oraz przerobienie okna w salonie na duże drzwi (trzy lub cztero segmentowe)

LECZ po przeczytaniu wszystkich treści z Twojego forum (często całkiem słusznych uwag- za które też dziękujemy forumowiczom) zastanawiamy sie nad podobnymi zmianami

My też mamy zamiar zacząć dopiero wiosną ale nie wiemy jak długo zajma nam sprawy formalne (czyli pozwolenie na budowę, bo mamy problem z kanalizacją)

 

---------------

pozdrowienia

Oczyma duszy już widzę ten piękny domek

 

CZEŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA SPRAWY BEDZIEMY UTRZYMYWAC KONTAKT ;)

co do drzwi balkonowych zamierzam 1 segmentowe zamienic na 2 seg. natomiast najprawdopodobniej :-? zlikwidowac zupelnie okno na srodku ze wzgledu na slaba ustawnosc salonu, w tym miejscu bedzie telewizor a nie kolo kominka oczywiscie salon szerszy jak napisalem wczesniej bo jest jednak za wazki troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Pozwolcie ze sie dolacze- myslalem o podpiwnieczeniu pokoju na dole (nawet bylem dzis w Horyzoncie) ze wzgledu na koniecznosc skladowania groszku do kotla ale po przeczytaniu waszych posto przekonuje sie do poszerzenia o metr garazu (co da mi 50cm w kotlowni) i mysle aby schody odwrocic tak aby dostac sie pod nie z kotlowni i dodatkowo to pomieszczenie pod schodami poglebic o jakies 50 cm co usunie problem miejsca do trzymania wegla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...