Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

nie wiem co sie stalo z serwerem bo zdjeć nie widac sprawdze w poniedzialek...

co do zmian w projekcie mam scianę w salonie rowno z wykuszem

salon mam nadzieję zrobi sie bardziej ustawny zamiast okna balkonowego bedzie 2 segmentowe a to na srodku bedzie zlikwidowane tam bedzie czesc "audio video schadzkowa" czesc nad garazem podniose po wgladzie w zdjecia innych forumowiczow, niestety ten pokojik na poddaszu jest mały i nieustawny. next- likwidacja przedniego tarasu zamiast tego 2 identyczne okna obok siebie. spiszczarka ;) pod schodami,

co do ogrzewania kominkiem .. w 1 wszej fazie myslalem o kominku z plaszczem wodnym,+ kociol gazowy dla wsparcia, niestety podłacz gazu okazal sie bardzo kosztowny i bedzie piec na groszek eko( umiejscowiony w garazu) kotlownia bedzie dla prania i moze sauna tam wejdzie ACHH ;)

 

ogrzewanie domu kominkiem jest ...upierdliwe ale ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też chcemy podnieść ścianę kolankową ze względu na pokoik nad garażem, zrezygnujemy z przedniego tarasu (za blisko drogi), okna postaramy się prawie wszędzie wcisnąć większe, w pokoiku na parterze zostanie tylko jedno - od zachodu i do tego wejście do garażu z pralni. Kominek oczywiście też, ale tylko z rozprowadzeniem ciepła na górę. Ogrzewanie będzie elektryczne (akumulacyjne). Jak podniesiemy ścianę kolankową, to może uda się wygospodarować jakąś graciarnię na strychu. No i pod schodami spiżarenka. Tylko kiedy my wreszcie zaczniemy to robić... W tym tempie jak dobrze pójdzie to ekipa wejdzie dopiero we wrześniu. A tu za oknami zima...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Schowek pod schodamy wychodzi fajny, jak zamierzacie mieć schody betonowe (my tak mamy) i trochę go obniżyliśmy. my po podniesieniu pokoju nad garażem o dwa pustaki i przesunięciu ściany kolankowej tam (a właściewie jej likwidacji, jak to dobrze rozumiem) mamy mini stryszek na np choinke i inne pierdoły których w domu jest dużo. Salon rzeczywiście jest mały i mało ustawny, chyba ze ktoś myśli o likwidacji jadalni . W przyszłym tygodniu przychodzi gość montować kominek i miejsca zrobi sie całkiem mało. Z telewizorem to rzeczywiście jest problem , nie ma gdzie go postawić. Wazna sprawa grzejniki, jak przymierzycie sie do zmian jak u nas (czyli zdjecie powyżej dzięki kaczorkowi) z oknami to jest problem. Zaczelismy rozmyślać o grzejniku w podłoce przy wejściu na taras bo nie ma gdzie, tylko że taki jest podobno drogi. Jednak gdy da sie je pod oknem w głebi salonu to gdzie jakieś meble. Kominek z rozprowadzeniem ciepła to dobry pomysł i nie tak drogi bo odległości nie tak duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki zostawimy tak jak w projekcie. W salonie zamierzamy wstawić tylko narożnik, stolik i telewizor. Narożnik chcemy postawić tak aby jednym bokiem oddzielał jadalnię, i tym właśnie bokiem skierowany był na telewizor, który będzie przed albo na ścianie gabinetu. Druga część narożnika skierowana na kominek.

W jadalni stół i krzesełka. Na ścianach obrazki. Na oknach lekkie firanki (trochę ich będzie: 4 okna i drzwi balkonowe).

Nie mam innego pomysłu, mimo takiego nieustawnego salonu, i tak mi się Paprotka podoba.

Na dole w łazience zrobimy pralnię, zostawiamy czywiście kibelek i umywalkę. Łazienka do mycia będzie na górze, przy sypialniach.

Właśnie dzisiaj ruszamy z budową.

Jak "To Coś" będzie już w miarę podobne do domu, to zamieszczę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już przy CO. Dopiero dzisiaj trafiłam na stronę paprotkowiczów. Fajnie jest poczytać o waszych pomysłach. My też zrezygnowaliśmy z tarasu od strony wejścia i podnieśliśmy ściany kolankowe, mamy też stryszek.proszę Ewelinę i Marka aby się skontaktowali bo mieszkamy niedaleko siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam paprotkowiczów

tak jak wspominalem pare postów wcześniej, umieszczam link z dostepnymi zdjęciami "paprotek"

 

http://83.18.106.106/paprotka.html

narazie jest tego niewiele :( ale bedzimy to rozwijać mam nadzieję wszyscy razem

http://83.18.106.106/paprotka/p3.jpg

Nie otwiera się strona z Paprotkami :-? :-? :-?

Kilka razy już próbowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła. Wczoraj wreszcie zamówiliśmy projekt Paprotki. Przy okazji dziękujemy Eli za zaproszenie do siebie i za to, że przed podjęciem ostatecznej decyzji mogliśmy zobaczyć dom w realu. Dzięki temu jesteśmy teraz o wiele spokojniejsi.

A jak już jesteśmy przy spokoju to życzymy wszystkim spokojnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne zakupy zrobione - stal na całość (strop będzie monolityczny)

40 szt 0,8 O//, 150 szt 0,12 O// 100 kg 0,6 O/

więzba dachowa + deski 30mm, cieśla na moją prośbę zmienił rozstaw krokwi tak że wychodzą róne odległości jedna od 2 giej 90 cm (krokwie będa widoczne) oczywiście są grubsze 8/18 z poważnych zakupow pozostała mi dachowka i nie wiem co robić :( tj. co kupić w miarę dobrego za przystępną cenę POMOCY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem dachówki cementowej. Ale to tylko moje zapatrywanie się na towar o rozsądnie skalkulowanej cenie za zadawalającą jakość. W tej chwili BRAAS-a można kupić za około 20 zł. m2. U mnie na 99% taka będzie. A zdradź, jeśli możesz, ile Cię kosztowała więźba. Mi dekarze powiedzieli 45 zł. za m2 dachu (robocizna), ale nie wiem jeszcze ile zapłacę za więźbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z tego co pamietam moge sie pomylić - 4m3 deski30 mm po 440 zł za m3 a więźba po 580 za m3 całosć (więzba+ deski) 5300 pln

do tego musze dokupić jeszcze obiciowke po 18 zl za m2

 

co do robocizny to mam dogadane poszczegolne etapy budowy - ekipa buduje caly dom od podstaw, z moich wywiadow wynika ze maja b.dobrego cieślę zreszta z nim ustalalem wsz. tematy

 

co do dachowek - na poczatku tez mila być dachowka cementowa a jeszcze wcześniej blacha :)

wczoraj oglądałem dachówki- co do brasa to wygląda w miarę dobrze ale tylko ta najnowsza z powłoką lumino reszta wyglada szajsowato :(

ze wszystkich ktore wczoraj "oblukałem" najładniejsza jest dachowka Creatona dobrze zrobiona, dobrze lezy itp. tylko cena mnie powala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie będzie Lumino - prawdopodobnie podwójne S - brązowa. Ale akurat do dachówki nie przywiązujemy takiej dużej uwagi. Za to na pewno będziemy robić pełne deskowanie. Nie mamy ekipy na całość. W tym roku jedna ekipa postawi mury ze stropami, a druga zrobi dach. Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ dekarze mają bardzo dobrą opinię. Czekam tylko na wycenę etapu murarskiego. Mam nadzieję, że całość murarki (robocizna+materiał) zamknie się kwotą 70 000, a dach (więźba, dachówka + robocizna) 30 000,00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie przywiązywałem wagi do wyboru dachówki :) ale szybko okazało się że dachówki betonowe nie wygladają tak dobrze jak bym chciał żeby wyglądały. Zaletą jest jedynie cena która jest nieporównywalnie nizsza w stosunku do ceny ceramiki.

Na początku teksy w stylu że cementówka jest rownie dobra a tańsza troszkę mnie "budowały" ale po zapoznaniu się z tematem już tak nie jest

 

Dzisiaj będę miał wycenę dachu dla dachowek - Creaton, Rupp, Roben

napisze wam co i jak

oczywiscie klamka nie zapadła i może się okazac ze ze względów na finanse sprawa oprze sie o jakiś betan wtedy też zastanowie sie nab braasem romanska w technologii cisar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

widzę że jak narazie tylko ja ciągne jeszcze ten temat :(

no trudno, tak jak obiecywałem

wycena dachu dla dachówek creaton , roben i koramik (bez rynien i okien połaciowych)

w wycene wchodzą wszystkie elementy do gotowego pokrycia ( folie, gasiory, dachowki, prawe, lewe, wentylacje, szczotki itp)

 

wycena jest dla koloru antracyt (grafitowa) -

 

creaton kera-pfane koszt 16293 PLN

roben plus - 14440 PLN

koramic - 13404 PLN

 

do tego dodatkowo rynny plastik gamrat 1277 PLN lub metal lindab 1747 PLN

 

ceny wg mnie troszkę przesadzone :(

za ok 1000 pln mniej mozna miec te same dachowki w kolorze miedzianym a jeszcze miesiac temu za dach 220 m 2 moj dobry znajomy zapłacil 13000 pln (dachowka creatona w kolorze miedzianym z rynnami :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny rzeczywiście nie małe. Do tego jeszcze jak doliczy sie więźbę i robociznę, to się okaże, że ten dach wcale taki tani nie będzie. A gdybyś go deskował musiałbyś jeszcze ze 3 000 dołożyć. Dlatego mimo wszystko zostaniemy przy dachówce cementowej. Ja ten problem będę miał za jakieś dwa miesiące, jak już się wreszcie przewalę przez wszystkie papiery. Póki co masujemy się z wykonawcą murarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kaczorek dlaczego weszło Ci tyle betonu w ławy.

U mnie w ławę poszło prawie 18 ton betonu (cena betonu umówmy się, jest podobna bo 189zł. (Udało mi się bez vatu, więc wyszło jeszcze taniej 155zł :D :D :D :D ))

Robocizna droga 6000tys.(ale z ociepleniem i izolacją fundamentów).

Na górę bloczki 1360 x 2,2 ok 3 tys.

Stal cement, dysperbit, papa, lepik, styropian.

Materiały 10 000 + robocizna 6 tys.(nawet kilka groszy mniej)

 

A tak na marginesie, to w trakcie budowy zdecydowaliśmy się na zmiany:

Okno balkonowe podwójne, a za to likwidacja tego okna obok,

okno w kuchni od strony drzwi bliżej rogu domu ( bo nie było widać drogi dojazdowej do działki. Kuchnia otwarta i okno od kuchni od strony wykuszu na środku (wyszło na środku głównego podciągu, ale dobrze zabezpieczone nadproża to zniwelowały- kierownik się zgodził, dzięki temu jest ładniej)

Dach pociągnięty do końca domu, szerszy taras 3m, i dłuższy - do końca domu, dodatkowo drugi słupek podpierający,

(jeden słupek trzeba było przesunąć, bo wyszedł w drzwiach)

Chcę jeszcze dodać małe okienko na klatce schodowej 30 cm nad stojnikiem, o wysokości też ok. 30cm. Widziałam tak u innych i pięknie doświetla korytarz.

A mieliśmy nic nie zmieniać. :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...