Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

Ewelina_MArek jak możecie to dorzućcie coś do swoich 78 zdjęć na fotosiku. Jakieś wnętrza..? Jak się wam mieszka? Jak pokoiki? Jeżeli oczywiście macie taką ochotę.

Ja wciąż do Was tam zaglądam. :-))

 

Właśnie przydały by się nowe fotki, cosik ostatnio mało fotek już po wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej

trzymajcie kciuki.... jutro może coś wytyczymy....

O ile nie będzie padać.

Ewelina_MArek jak możecie to dorzućcie coś do swoich 78 zdjęć na fotosiku. Jakieś wnętrza..? Jak się wam mieszka? Jak pokoiki? Jeżeli oczywiście macie taką ochotę.

Ja wciąż do Was tam zaglądam. :-))

 

Mieszka nam się bardzo dobrze. Wprawdzie garaż nam się skurczył i motor już się nie mieści, w wiatrołapie mieści się co najwyżej 1,5 człowieka, a w spiżarni pod schodami przydałoby się wywietrznik - jednak to są pierdoły, któy nie rzutują na całość. Garaż wybuduję jeszcze jeden (kiedyś - bo na samą myśl o budowie dostaję gęsiej skórki), ubieramy się w turach (ja z córą i żona z synem), a drzwi od spiżarni są często uchylone.

 

Jedyne chyba co żonka by zmieniła, to tak rozplanowała wyjście na taras tak jak kaczorek. To znaczy bez okna, a za to z większymi drzwiami tarasowymi. Ale to też pierdoła, która nie rzutuje na wrażenia z mieszkania.

Zasadniczo zawsze można myśleć, że coś wypadałoby zmienić. Ale czy te zmiany nie okazałyby się chybione? Trudno wyrokować. Dla mnie dom był, jest i będzie miejscem w którym śpię i upajam się chwilą ciszy w wannie z książką w ręku, więc nie podchodzę tak emocjonalnie do niego. Tym bardziej, że za sprawą naszych dwóch pociech i kota, ściany kwalifikują się już do przemalowania, parkiet do cyklinowania. Ale to też pierdoły.

Cieszę się, że prace posuwają się Wam do przodu, przed nami zima, która jak się okaże łaskawa nie wstrzyma robót więc wiosna będzie piękna.

 

Kaczorku pozdrawiam cię gorąco i szczerze gratuluję. Zarówno konsekwencji w działaniu, trafnych decyzji jak i bardzo ładnego projektu domu :-)

 

 

 

 

http://images47.fotosik.pl/17/9870eb4e9d66a1f0.jpg

http://images32.fotosik.pl/375/7dcae62d12a49429.jpg

http://images34.fotosik.pl/375/2af14a9d429a0b7e.jpg

http://images24.fotosik.pl/282/e896d3819fd9284d.jpg

 

Przepraszam za pewną monotematyczność zdjęć, ale w domu praktycznie nic nam się nie zmieniło, a żonka odnajduje siebie w zagospodarowywaniu terenu wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się!!!!!

Zaświeciło dziś słońce i Umówione spotkanie z geodetą doszło do skutku.

 

ewelina_i_marek dzięki za odzew i zdjęcia.

My powiększyliśmy przedsionek znacznie. Szczegóły na zamieszczonych we wcześniejszych postach planach ale już mamy pomysł jak jeszcze powiększyć o jakieś 30 cm. I będziemy mieć podwójne drzwi z balkonu (u większości tarasu) jak u kaczorka.

 

 

szczegóły naszych postępów na:

 

http://zuzolka.fotosik.pl/albumy/334479.html

 

Pozdrawiamy!!!

PS. Dla mnie dom to też miejsce gdzie się, czyta w wannie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och!

Chcielibyśmy bardzo, ale.... wszystko zależy od pogody.

Finansów itd. Czyli jak Pan Bóg pozwoli, a dobrzy ludzie pomogą ;-).

Albo, jak to często w życiu, na odwrót. Bo natura ludzka bardziej przekorna!

 

Maż właśnie tak chciałby- jakiś surowy otwarty do wiosny, ale dla mnie (od kiedy to jaj jestem realistką w tym tandemie?) dla mnie super wyglądałaby zalana nad przyziemiem płyta! I potem już murowanie parteru wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo zależy od pogody.

 

ewelina_marek -> widać już wokół teren zagospodarowany. Choinki rosną

 

:p

 

Znać jeszcze amatora :D Toć gołym okiem widać, że to jodły :D :D :D

 

Zuzolka muszę przyznać, że projekt przerobiony mocno i do tego w swym wyglądzie szalenie ładny. Gratuluje pomysłu. Z tą pogodą w Waszych stronach to faktycznie może być różnie. Na Dolnym Śląsku i Pomorzu klimat jednak łagodniejszy, stąd i szanse na prace jesienno - zimowe są większe. Ale głowa do góry, pogoda jaka będzie, taka będzie, najważniejsze żeby zdrowie dopiywało, humory kwitły, morale było wysokie i kabza pełna.

Trzymam za Was kciuki.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zuzolka muszę przyznać, że projekt przerobiony mocno i do tego w swym wyglądzie szalenie ładny. Gratuluje pomysłu.

 

Marek

Dzięki.

Zmiany były podyktowane ukształtowaniem terenu naszej okolicy i działki w szczególności. Jako architekci krajobrazu chcieliśmy koniecznie dopasować dom do terenu. Dlatego też plan "L" bardzo nam odpowiadał.

Druga sprawa to chęć powiększenia i zaakcentowania wejścia.

Reszta to kosmetyka, która wynikała głównie z oglądania zdjęć forumowiczów. Mimo wyobraźni niektórych rzeczy nie przewidzielibyśmy a zobaczone na zdjęciach dadzą, się teraz wyeliminować.

Np.: okna w wykuszu są dwa różne. Z zewnątrz na wykuszu półokrągłe wygląda super ale z wewnątrz strasznie nam się to nie spodobało, że każde inne i kończą się na różnych wysokościach. Więc zrezygnowaliśmy z półokrągłego. Chyba, że w ostateczności oba koliste. Ale na pewno TAKIE SAME.

Np.: doświetlenie klatki schodowej- po obejrzeniu zdjęć zdecydowaliśmy się na wybór okna dachowego nad spocznikiem, jako rozwiązania najlepszego dla estetyki tylnej elewacji.

 

itd. itd. itd.

 

Dlatego bardzo nam się podoba ten wątek i sami postaramy się też pokazywać zdjęcia, żeby inni przyszli Paprotkowicze mogli zachęcic się do projektu i adaptować wg swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.: doświetlenie klatki schodowej- po obejrzeniu zdjęć zdecydowaliśmy się na wybór okna dachowego nad spocznikiem, jako rozwiązania najlepszego dla estetyki tylnej elewacji.

 

itd. itd. itd.

 

Dlatego bardzo nam się podoba ten wątek i sami postaramy się też pokazywać zdjęcia, żeby inni przyszli Paprotkowicze mogli zachęcic się do projektu i adaptować wg swoich potrzeb.

 

U nas na klatce daliśmy takie okno. Na początku w projekcie co niezauważylismy zaczynało sie odrazu od spocznika :lol:. Po zmianie jest nad wieńcem i jest ok.

 

http://images34.fotosik.pl/376/76f79ebe3cb402ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że wełny na poddaszu jest w sumie 132 m2. Jest, bo już została położona, a do tego przykręcono już profile pod regipsy :lol:

 

Ewelina_i_Marek tyle metrów tej wełny to przy grubości 15cm?

Czy dawaliście też ocieplenia aż pod sufit czy tylko do jętek.

 

Powoli robię koszty zrobienia poddasza.

 

Może pamiętacie też ile regipsów Wam wyszło pod zabudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dach chcielibyśmy zrobić tak:

patrząc od poddasza -deska ("poddaszowa" będąca widoczna od poddasza) i na to dopiero ocieplenie i folia itd. i gont papowy. Bo drewniany drogi. :(

tak jak w domu na stronie:

 

http://www.bemiks.eu/niel/pages/Dscn3402CopyCopy.html

 

zerknijcie.

 

Ciekawe rozwiązanie

 

u nas stosuje się najczęściej deskowanie z papą a potem już tradycyjnie ocieplenie od środka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść KAczorek gratuluje domu , na jednym zdjęciu zauwazyłam że ocieplałeś dach pod sam szczyt wełna a na stryszku leża dechy , ja zastanawiam sie własnie czy kłaść wełnę do samego szczytu czy tak jak mam w projekcie odcięcie na jętkach i wtedy wełna na stryszku poziomo ...mam pytanie czy nie cieka ci ciepło w ten stryszkek jak nie masz ocieplenia tego poziomego poddasza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohohohoooo!!!!!!!!!!!!!!!!!

Się dzieje.

Jaki daszek?

Kiedy okna?

 

Okna dopiero na wiosnę. Obecnie trwa porządkowanie terenu. Okna pozabijane, niech sie wietrzy :lol:

 

Na wiosnę oprócz okien zaczniemy robić dach. Zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową Brassa Celtycką o kolorze czarnym.

 

A potem elektryka, hydraulika ...

 

Ohohohoooo!!!!!!!!!!!!!!!!!

jankes77, nie masz wrażenia że tanieją materiały? My jeszcze nie zaczęliśmy ale sprawdzamy ceny w internecie i zdaje nam się że coś drgnęło w dół. Napisz proszę czy też to czujesz czy nam się wydaje tylko.

 

Materiały - styropian, wełna chcemy zacząć kupować zimą. Narazie robię wyceny poszczególnych etapów robót i zestawienie materiałów.

 

A czy tanieją hmmm trudno mi powiedzieć ale oby to była prawda :wink:

 

http://images24.fotosik.pl/285/458f0017ab4a8150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...