Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie bójta nic... teraz ja się będe posilkował ;) kapustka mnie się kończy :)

jak odpusci snieg i mrozik kończe ogrzewanie potem, tynki i wylewki , jak to wyschnie jade dopiero z ociepleniem + gipskartony na tyle mnie jeszcze chyba wystarczy bo kredyt na końcowce ale i tak narazie jest nieźle

,aha wełne już kupilem... do ocieplenia poddasza

co do tarasu to w planach mam drewniany - co do wielkosci ... to już zobacze jakie będą "nasze" potrzeby

o styropianie do ocieplenia scian narazie nawet nie mysle...

no moze trochę bo termoorganika ... ma siedzibe w tym samym budynku co "moja-nie moja" firma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Jestem tutaj nowa ale własnie ten projekt mnie b.zainteresował .

Mam pytanie jest może ktoś z Warszawy i okolic , gdzie można ten projekt kupic i czy ktoś w tym rejonie już go wybudował ....

 

oraz pytanie do wszystkich paprotkowiczów:

Czy można zlikwidować ten wykusz w jadalni i sciankę wyrównać ???

Czy ktoś to robił ??

Wydaje mi się to zbędne i skomplikowane w budowie ...Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem tutaj nowa ale własnie ten projekt mnie b.zainteresował .

Mam pytanie jest może ktoś z Warszawy i okolic , gdzie można ten projekt kupic i czy ktoś w tym rejonie już go wybudował ....

 

oraz pytanie do wszystkich paprotkowiczów:

Czy można zlikwidować ten wykusz w jadalni i sciankę wyrównać ???

Czy ktoś to robił ??

Wydaje mi się to zbędne i skomplikowane w budowie ...Pozdrawiam !

 

odpowiem tak...

ja bym nie kupił tego projektu gdybym miał likwidować ten wykusz

(dodaje pewnego uroku i odróznia troszke ten projekt od innych "prostych")

jest 1000 projektów podobnych albo nawet takich samych bez takiego wykusza

wiec po co sobie zawracac głowę i zmieniać projekt jak mozna kupic gotowca bez wykusza bardzo podobnego ja bym tak zrobił

 

co do kupna projektu- zamawiasz przez internet albo telefonicznie wyśla go za pobraniem www.domnahoryzoncie.pl

 

to tylko moje zdanie zrobisz jak uwazasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź jednak szukam juz jakiś czas takiego układu i nie znalazłam podobnego do paprotki bez wykusza , z takim metrażem i takim układem ( salon na połud-zach i taras na zach .

Jeśli ktoś z Was zna podobny projekt do paprotki to bardzo prosze o pomoc /////

 

Musimy jeszcze przemyśleć ten wykusz .....no i czy ten dach nad tarasem z boku nie zasłania słońca do salonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mojej ekipy nie stanowilo to problemu a orłami to oni niestety nie byli :(

zdazlo mi sie posilkować zdjęciami "naszych" poprzednikow

 

co do zadaszenia nad tarasem... hmm nie wiem ja go nie mam bo ta scianka jest u mnie równa (nie chowa się ) po wykuszu tylko jest z nim rowna i okno balkomowe mam 2 skrzydła- widac to na zdjeciach które wklejałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie TY masz super te ścianke równo...dzięki temu możesz sobie pięknie rozbudowa taras i słoneczko będzie grzać...

 

Brat jednak mi zwrócił uwagę czy czasem wiatrołap nie jest za mały, bo spotykają się tam 3 drzwi od garażu od kotłowni i od hallu

Mamy też pytanie czy samo Wc na dole nie jest zbyt ciasne i czy tam można zrobic spokojnie prysznic?

 

Czy napotkał ktoś jakiś inny projekt ala-paprotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem na etapie podejmowania decyzji i Paprotka jest moim typem.

Mam dwa pytania, o ile znajdziesz chwilkę czasu:

 

1. Jaką masz szerokość salonu po przesunięciu ściany na równo z wykuszem.

2. Jak rozwiązałeś sprawę wykończenia zewnętrznego? W oryginale jest cegiełka wokół wykuszu. A teraz?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wykusz będzie obkładany cegłą klinkierową - szczelinową. Ponieważ ma ona szerokość 12 cm, to trzeba było na nią zrobić dodatkowy - szerszy fundament. Wewnątrz tego fundamentu umieszczono jeszcze 8 cm. styropianu. Na 100 % podniesie Ci to znacznie koszty. Nie wiem ile dokładnie więcej kosztował mnie fundament ale za każdą cegłę zapłaciłem 2,34, a do tego robocizna z materiałami (w tym fuga) 2 zł za położenie cegły. A wchodzi ich tam 1 500. Wychodzi cholernie dużo, ale dla mnie (i jest to tylko moje zdanie) to co mnie urzekło w tym domu to właśnie wykusz obłożony klinkierem i mały zadaszony teras od zachodu. Reszta to po prostu dom. Jak chcesz wiedzieć jak wygląda ten fundament to daj znać - poszukam jakichś zdjęć.

Nawiasem mówiąc to w mojej okolicy w marcu rusza budowa kolejnej Paprotki. Widać popularna jakaś ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Styropianu daliśmy 2 x 8 cm (na zakładkę) i poszło około 32 m3. Nad wykuszem, też dziury nie będzie - cegła pójdzie do samej kalenicy. Mam nadzieję, że będzie wyglądało OK. Ponieważ u nas tej zimy była tylko wiosna, to jutro kończą Panowie tynki wewnętrzne, a jak się nic nie skisi to w poniedziałek wchodzą na zrobienie wylewek. A później to już tylko wzajemne wykańczanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że wełny na poddaszu jest w sumie 132 m2. Jest, bo już została położona, a do tego przykręcono już profile pod regipsy :lol:

Więc tak jak piszesz, w tańcu się nie ...

fajnie ! widsze ze chcecie zamieszkac w tym roku ;)

 

jak wełny jest 123m2 to fajnie niewiele mi braknie bo kupiłem 255 m2 8)

 

styropian zamowie jutro moze jak bede mial dobry dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widsze ze chcecie zamieszkac w tym roku

 

Kochany, my w czerwcu 2006 sprzedaliśmy mieszkanie, ale możemy w nim jeszcze pomieszkiwać do lipca 2007. Tak więc mamy tylko cztery miesiące, żeby się przeprowadzić. Nawiasem mówiąc polbruk na podjazd też już mamy.

Napisz tylko po cholerę Ci 255m2 wełny. Chyba, że to suma dwóch warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...