Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jezeli chodzi o tą paprotkę

http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/thumbnails/DOM/s1.jpg

 

to zapraszam do nasdzego wątku (PAPROTKOWICZÓW) na forum

http://forum.muratordom.pl/ale-ja-nudze-co-sadzicie-o-tej-chalpce-prosze,t25395.htm?highlight=paprotki

 

jest nas troszkę ;)

 

pzdr i zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczorek,

 

super, super chata - w jakim rejonie polski ona stoi - ja buduję na podkarpaciu

 

:oops: miło mi dzięki zapraszam do naszego wątku linka już znasz - a

chałpka wybudowana "pod" krakowem jakieś 26km od rynku

w watku o paprotce masz informacje co zmienialem itd. jak cos pytaj...

udziele wszelkich informacji jezeli bede wstanie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za linka do tego tematu

fajnie poczytac co juz inni zrobili i zobaczyc jak fajnie to wyszło :)

 

tez rozwarzam rózne zmiany do projektu, np na 100% zmieniam wejście do kuchni, ta cała łazienka to i tak klita, więc o min. metra przesuwam garaz, dzieki temu i hall robi sie wiekszy i w kotłowni miejsce na lazienkę bedzie, piec i tak bedzie gazowy wiec chyba sie pomiesci. jeszcze sie zastanawiam, czy garazu też nie poszerzyc albo i przedluzyc, bo moze rzeczywiscie jast za maly..

 

tak sobie jeszcze mysle...

 

powiedzcie, jaki wybrac fundament - stary dobry wylewany z gruchy beton, czy moze bardzej nowoczesny i subtelny fundament z blocztów betonowych ?

wiem, ze dla wytrawnych forumowiczów to głupie pytanie, ale ja dopiero projekt mam wybrany i nie wiem co mam zrobić. jak macie czas czy ochote - cos podpowiedzcie

 

przy okazji moze ktoś się pochwali zdjeciami wykończonego poddasza, nie za duze te skosy ?

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzamy się do wybudowania Paprotki. Pewnie jeszcze w tym roku zamówimy dokumentacje.

Dzięki Wam mogliśmy jeszcze raz rozważyć za i przeciw, szczególnie zdjęcia dały nam obraz, że: Paprotka tak choć z wieloma zmianami. Czeka nas jeszcze więc rozmowa z architektem "adaptującym".

Wykusz oczywiście zostaje!!!! To on decyduje o jej oryginalności. Pozdrawiam i postaram się również dzielić uwagami z przygotowań zmian no i z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w garażu wydłużonym o 0,9 m będzie sypialnia.

Wejście bardziej zaakcentowane przesunięte w prawo.

Łazienka w Co

Do kuchni przejście przez kibelek którego nie będzie po prostu

całość podpiwniczona bo na stoku

 

pytanie: skąd ta wielgachna belka w salonie czy można jej jakoś uniknąć i nie zawalić domu?

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za możliwość obejrzenia zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich PAPROTKOWICZÓW!

Polecam wszyskim nowym czytać temat uważnie i wprowadzać zmiany, póki jeszcze można.

Jednym z błędów w naszym domu jest brak kaloryferów pod oknami dachowymi (Brawo Kaczorek). Jeżeli okno ma swój własny wywietrznik (takie okno było droższe-mamy takie tylko 2) to pół biedy. Pod pozostałymi oknami skrapla się woda. Od okien z wywietrznikami jest za to zimno.

Pokój nad salonem ma za mały kaloryfer (U nas jest to sypialnia, to bardzo nie przeszkadza).

Palę w piecu miałem i drewnem. Jeżeli jest brzydka pogoda i jest słaby ciąg potrafi się solidnie zadymić. I tu przeszkadza bliskość kotłowni do domu. Oczywiście trzeba się tęgo nagłowić aby to zmienić. Bo kotłownia jest tycia, ale gdybym budował drugi raz, zrobiłbym drzwi do kotłowni z zewnątrz, a wejście do kotłowni przez garaż. Oczywiście jeżeli palicie gazem czy innymi pachnącymi paliwami, nie ma problemu.

Dla palących drewnwm: pamiętajcie, ze od drewna rozchodzą się po domu robaki. Dla palących drewnem w kominku: jeszcze więcej robaków.

Żartuję trochę sobie, ale o takich niedogodnościach się w trakcie planowania nie pamięta.

A tak naprawdę to bardzo wygodny dom i bardzo przestronny, i salon wcale nie jest za wąski. Tv mam na ścianie z małym pokojem na dole.

Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w garażu wydłużonym o 0,9 m będzie sypialnia.

Wejście bardziej zaakcentowane przesunięte w prawo.

Łazienka w Co

Do kuchni przejście przez kibelek którego nie będzie po prostu

całość podpiwniczona bo na stoku

 

pytanie: skąd ta wielgachna belka w salonie czy można jej jakoś uniknąć i nie zawalić domu?

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za możliwość obejrzenia zdjęć.

 

Bez belki się nia da zbudować, chyba, że na słupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...