Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie "Paprotkowicze" ! Dopiero się zalogowałem ,jestem zielony, ale obserwuję forum dotyczące Paprotki.Mamy zamiar kupć ten projekt-jest po prostu świetny.Chcemy wprowadzić parę zmian w projekcie -między innymi lazienka na parterze w miejscu pom.c.o. Rezygnujemy z garażu-adaptacja na kotłownię i druga połowa na pralnię .W miejscu Lazienki planujemy garderobę.

Czy ktoś buduje paprotkę w czasie terażniejszym i może podzielić się informacjami na temat kosztów ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zuzolka oglądałem wasze fotki z działki.Piękna okolica !Już widzę waszą paprotkę wtopioną w ten uroczy krajobraz !My mamy nadzieję,że do końca roku geodeci wytyczą naszą działeczkę.sprawy spadkowe toczyły się ok.6 lat.Towar na budowę domu składujmy już 4 lata ! Nieźle co ? Na początku myśleliśmy o ŁUCJI też z horyzontu nawet kupiliśmy już projekt . towar też kupowaliśmy pod ŁUCJĘ,ale budowa tego domu wystrzeliłaby nas w kosmos finansowo.Dużo niespodzianek w projekcie.Paprotka jest tańsza w budowie chociażby biorąc pod uwagę dach(w porównaniu z ŁUCJĄ) No ale koniec już tej wzruszającej historii-sprawy ruszyły z kopyta i nasza budowa coraz bardziej się urealnia !

Pytałaś Jankesa o wrażenie spadku cen-materiały budowlane muszą iść w dół,ponieważ budowlanka stanęła.Powodem są oczywiście droższe kredyty.Biorąc pod uwagę ostatnie okresy i ceny nieruchomości ,kiedyś to wszystko musiało stanąć,bo ile można windować ceny za m2 ziemi,mieszkania itd.

 

Bądźmy dobrej myśli,że jak rozpoczniemy nasze budowy,to ceny polecą w dół na łeb-na szyję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam serdecznie - do usłyszenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum! We wrześniu zaczęliśmy budowę PAPROTKI. Z głównych zmian jakie wprowadziliśmy w projekcie to podpiwniczenie garażu, powiększenie garażu, przedpokoju, a tym samym pokoju nad garażem, zamaina pokoiku na dole z kuchnią. Ponadto mała kosmetyka typu okna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Betinka ! Też zastanawiamy się nad podpiwniczeniem garażu.Zejście do piwnicy w głównej klatce schodowej. Cały czas bijemy się z myślami jaki wzrosną koszty w związku z podpiwniczeniem.

Gdybyś mogła podzielić się informacjami na temat kosztów związanych z podpiwniczeniem , będziemy bardzo zobowiązani !

 

A może macie jakieś fotki? Chętnie obejrzymy ! Pozdrowionka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jankesa 77.

 

Cześć !Tak to sobie wymyśliliśmy,żeby zejście do piwnicy zrobić pod ciągiem schodów na poddasze.Myślę że jest to mozliwe,pomimo tego że jeszcze nie mam projektu.Powiedz co sądzisz o takim rozwiązaniu ? Może jestem w błędzie,może jest jakieś rozsądniejsze rozwiązanie?

 

oczywiście zdaje sobie sprawę z tego że musiałbym poprowadzić jakiś korytarzyk do piwnicy pod garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest zejście do piwnicy właśnie z holu. Jeżeli chcesz mieć piwnice pod garażem to albo zrobisz korytarz do tego miejsca pod wiatrołapem, albo zamiast korytarza dodatkowe pomieszczenie tak jak jest unas.

 

Zejście do piwnicy. Dodatkowo wstawione okno.

 

http://images44.fotosik.pl/16/a3b04b1f47c39c14.jpg

 

A tu widać pomieszczenie pod wiatrołapem i pom .gosp. Jest szersze bo poszerzaliśmy wiatrołap.

Widać też wejście do kotłowni ("pod garażem")

http://images49.fotosik.pl/16/f9cfaa95eca75f04.jpg

 

Widok na schody od środka :)

http://images30.fotosik.pl/280/0fb27c0c887621d9.jpg

 

Acha jeszcze jedno.

To jest oczywiście odbicie lustrzane. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jankesa 77

 

Wielkie dzięki za fotki piwnic.zupełnie inne wyobrażenie.Myśl z podpiwniczeniem to oczywiście reakcja na brak pomieszczeń typu "graciarnia".

 

Właśnie przelatuję całe 6 stron forum i wypisuję sobie ciekawsze punkty dotyczące adaptacji projektu,ciekawe rady itp.

Podniesienie ścianek kolankowych to duży plus.

poszerzenie salonu do szerokości wykuszu też mi się podoba.(Kaczorek)

Dodanie 0,5 m szerokości wiatrołapu też brzmi nieźle.

 

Jankes gdybyś mógł podawać na bieżąco informacje ilościowe odnośnie towaru-

np. ilość i grubość styropianu, wełny na poddasze itp.będę baaaaaaaaardzo zobowiązany i dzwięczny !!!!!!!!!!

 

Pozdrowionka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ! Rozumiem że na schodach do piwnicy jest spocznik.podest czy jak tam go zwą !? To pomieszczenie pod wiatrołapem też smacznie wygląda !

Czy masz wyjście z piwnicy na zewnątrz ?

 

Tak to jest spocznik

 

Wyjście z piwnicy jest na zewnątrz, z tego pomieszczenia obok kotłownii.

 

http://images40.fotosik.pl/34/055ae8c03b036c5amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jankesa 77

 

Jeszcze jedno : gdybyś pokazał parę fotek rzutu tylnej elewacji-chodzi mi o umiejscowienie okien na klatce i tego piwnicznego i oczywiście wyjścia z piwnicy na ogród ! Próbowałem to sobie rozrysować ale jakoś mi nie idzie !

 

Wrzucam parę fotek

 

Ogólny widok na tylną cześć budynku

http://images31.fotosik.pl/408/f1f35f8a1667fd3fmed.jpg

 

 

Okno po lewej - zejście do piwnicy. Takie samo okno jest powyżej przy wejściu na poddasze.

http://images36.fotosik.pl/34/85343cde03f4b499med.jpg

 

Schody będziemy robić na wiosnę jak ziemia już osiądzie

http://images40.fotosik.pl/34/2f883629f2b6fef2med.jpg

 

Jak coś jeszcze zamieścić to śmiało pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jankesa 77

 

Bardzo dziękuję za plany piwnicy i zamieszczone fotki !

Coraz bardziej przekonuję się do podpiwniczenia chocby garażu,zwłaszcza,że mam nadplanową ilość pustaków stropowych i belek teriva.

Pozostaje kwestia bloczków M-6... Betinka z forum pisała,że na podpiwniczenie garażu potrzeba dodatkowo ok. 750 szt bloczków.To już nie tragedia,a uzyskuje się sporo przestrzeni dzięki tym piwnicom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jankesa 77

 

Mam pytanie odnośnie kosztów związanych z adaptacją projektu - konkretnie podpiwniczenie ,poszerzenie wiatrołapu.Jakiego rzędu są to koszty ?

 

U nas to wyszło ok 2 tyś za adaptacje. Musieliśmy rysunki od nowa robić, cała piwnica była dorobiona no i parę jeszcze mniejszych zmian.

 

No i poza tym osobo za przyłącze wod-kan - 450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jankesa 77

 

Przeglądamy z żoną forum i trafiłem twoje pytanie z 18 sierpnia dotyczące umiejscowienia garderoby.

My chcemy zrobić garderobę z łazienki na parterze,a z pom.c.o. łazienkę.

Może skorzystasz ?

U ciebie tym bardziej nie powinno być problemu ponieważ masz piwnice.

Łazienka w projekcie jest strasznie mała i nieustawna,natomiast pomieszczenie to z powodzeniem zda egzamin jako garderoba.

Można zastosować drzwi suwane ,co na pewno ułatwi wszystkim życie.

W związku z tego typu zamianą ,chcemy zrezygnować z drzwi pomiędzy wiatrołapem a holem( jedne drzwi mniej !) Może wystąpić konieczność zamontowania dodatkowego grzejnika na holu i zakup porządnych.dobrze izolowanych drzwi wejściowych.

 

Najprawdopodobniej podpiwniczymy garaż i wiatrołap.Za Twoim przykładem poszerzymy wiatrołap i garaż- za sprawą Kaczorka wyrównamy ścianę z wykuszem.

Zastanawiamy się nad garażem w piwnicy.Jak twoim zdaniem będzie wyglądał wjazd do garazu? Czy wejście do domu nie będzie przypominało wąskiego trapu na statek ?

 

Pozdrawiamy serdecznie !!!!

Marcin i Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...