Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

słuchajcie mam propozycję - mogę umieścić wasze zdjęcia z realizacji na serwerze, będzie to materiał pomocny wszystkim którzy budją paprotkę

jezeli ktoś posiada jakieś zdjęcia ze swojej realizacji proszę je przesłać na adres

[email protected]

linka do strony umieszcze w tym temacie

pzdr

kaczorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kupuje go na dniach bo M02 Konkursowy nie wypalił:-(

Paprotkę muszę poszerzyć tak aby wlazły 2 samochody tj o 2 moduły czyli o 180 cm. Myśle również o wydłużeniu domu z tyłu tj gabinet (nr8). Wpłynie to pozytywnie przedewszystkim na poddasze, no i ścianka kolankowa na 120=przestrzeń i funkcjonalność pom na górze. Wszystko wzdłuż kalenicy więc nie powinno być problemu ( koszt min)

Niestety duża wadą tego projektu jest to, że zakupami trzeba przejść przez całą chałupe żeby w końcu trafić do kuchni. I tu jest już gorzej, bo z kibelka ciężko jest zrobić jakieś sensowne przejściedo kuchni (za wąsko), chociaż...liczę na waszą podpwiedź :D Również trochę za mało miejsca na różnego rodzaju schowki i miejsca gospodarcze.

Ale ogólnie to PIĘKNUŚKI i jak go kupię i zaadaptuję to WAM PAPROTKI napiszę co i jak :D

POSZUKUJE PAPROTKI NA ŚLĄSKU DO OBEJRZENIA LUB WYMIANY DOŚWADCZEŃ!!!

 

szcześliwego noergo roku 2006

 

>>>PAPROTKOM MÓWIMY TAK<<<

pozdrawiam Was KOCHANI

ps.

Jesli znacie jakieś jeszcze inne namiary na fan kluby paproci lub jakieś info to błagam o link 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mieszkamy w bloku 50 m2. Korytarz 2m. Wchodząc do domu rzucamy siatki z zakupami w przejściu. I jakoś to nie przeszkadza.

W domu moich rodziców najbardziej lubię kuchnię. Tam zbiera się cała rodzina, tam jest najmilej. A w Paprotce mamy kuchnie, salon, jadalnie w jednym. Cudownie po prostu.

W tych trzech pomieszczeniach mam skupione całe życie mojej rodziny. Już się cieszę jakto będzie. Wszyscy razem, choć w różnych pomieszczeniach.

Nie kombinuj z tym przejściem przez łazienkę. Bo po co.

Przecież salon to miejsce codziennych odwiedzin a nie pokojem otwieranym na klucz na wielką okazję.

Tak będzie dobrze, zobaczysz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Paprotkowiczów po dłuższej przerwie. Postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania w wiadomościach. Niestety mam problemy z internetem. No i przez dłuższy czas tu nie zaglądałam. Wysle również do kaczorka moje zdjęcia. To co na nich jest to nie kompletny stan surowy choć teraz już taki jest bo ja mieszkam na południu też na Ślasku - pozdrawiam Woya, a buduje na północy. Musze też skorygować kwotę stanu surowego , bo pewne rzeczy wyszły mi po podaniu kosztu. Tak więc całkowity koszt stanu surowego to 107713,06 zł. w tym 27500 zł. robocizna brutto. Nie mieliśmy podany w umowie czy koszt w niej zawarty jest netto czy brutto niestety.

Pozdrowienia. Odezwę się i wyśle maile jak tylko wszystko zacznie mi chodzić . Teraz pojawia się informacja. Nie mogę znaleźć serwera- niestety.

Do usłyszenia. Ciesze się że nas coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Paprotkowicze, napiszcie, czy ktos z Was pomyslal o przeprojektowaniu tak domku,aby uzyskac spizarke przy kuchni, domek piekny, tylko brakuje mi w nim spizarki, i kombinuje, ale nie mam w tym wprawy. Jesli by przeniesc kuchnie w miejsce gabinetu i poszerzyc budynek na zewnatrz o metr, poltora to zysskaloby sie spizarke, tylko czy to mozliwe????????

Ciagle wybieram, wertuje projekty i znow wrocilam do paprotki, pomozcie!!!!!!!!!!!!plizzzz, mam wjazd od poludnia i idealnie pasuje na moja dzialke. Z kosztami na drozszy mnie nie stac, tez mysle, ze warto poszerzyc garaz, i zyskac na kotlowni, a czy myslicie o dogrzewaniu calosci kominkiem???

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam problem z umiejscowieniem spiżarki, ale zdecydowałam trzymać gary i inne rzeczy w schowku pod schodami. A część masowych zakupów w garażu. Garaż wcale nie jest za mały, tak jak się to niektórym ludziom wydaje. Byliśmy u znajomych, którzy mają garaż 3,2 i duży samochód. I naprawdę spokojnie można wiechać i wysiąść itd....

Z przerabianiem projektu nie jest wcale tak prosto. Każda zmiana wiąże się z kosekwencjami oraz dużo kosztuje.

Jak przeniesiesz kuchnię do gabinetu, to będziesz miała kuchnię od zachodu. Teraz mam kuchnię od zachodu i nie jest najlepiej.

A także lepiej mieć okna z kuchni skierowane na wejście (na działkę czy do domu).

Jedyny problemz Paprotką to chyba mało ustawny salon. Bo gdzie np. postawić telewizor? może macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

4 lutego minęło nam 5 miesięcy jak czekamy na decyzję o warunkach zabudowy. Ale jeszcze podobno tylko 2 tygodnie i będziemy ją mieli, więc jest szansa, że na wakacje wreszcie ruszymy z budową (co za biurokracja). W związku z tym mamy prośbę. Jest zima, paprotkowicze siedzą (leżą) i rozmyślają o różnych rozwiązaniach swojego domu. Czy możemy liczyć na sugestie co warto zmienić w tym projekcie, a czego się trzymać bez względu na sugestie innych osób?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...