Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc, od jakiegos czsu sledze to forum i - co tu duzo pisac - zazdrosc mnie zzera. Ale mam nadzieje ze juz niedlugo - dzialka jest biurokracja sie rozkreca. Dlugo chorowalem na paprotke i caly czas o niej mysle, ale ostatnio trafilem na inny projekt. Czy moglibyscie rzucic fachowym okiem na niego i wskazac jego braki w stosunku do Paprotki ? z gory dziekuje za uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek bardzo ładny, ale styl całkiem inny niż Paprotka. U mnie taki układ pomieszczeń by się nie sprawdził, ponieważ mam wjazd na działkę od południa i ten fakt był dominujący przy selekcji projektów. Jedyne tylko co mogę Ci poradzić to to, żebyś za bardzo nie pytał się innych o to czy im się dom podoba czy nie. To ty będziesz w nim mieszkał i najważniejsze, żeby Tobie się podobał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgodzę z eweliną i markiem ;)

 

"musisz sobie zadać zajebiście ważne pytanie - co lubę w życiu robić, i zacząć to robić" :lol:

 

tak samo jest z domem jak Tobie odpowiada nie pytaj innych o zdanie bo nie uslyszysz tego co chcesz

 

przklad

 

pokoje fajne ale dla mnie ten dom ma ich zbyt wiele :wink:

chyba ze macie sproa rodzinke

ale ogl jest b ladny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiększylem swoją paprotkę automatycznie wszystkie pokoje bez wyjątku mam większe (ogromne nawet - a salon to lotnisko :) )

garaż jest maly ! jezeli go powiekszycie o 1 stanowisko domek bedzie niesymetryczny przez co moze wyglądać nieciekawie :(

u mnie ogrzewanie na węgiel (eko groszek) piec w garażu

pare zdjęć których nie ma w temacie znajdziecie na http://www.marcin.pinnex.pl

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kuchni jest tak jak w projekcie 0 zmian wg. mnie i "mojej piękniejszej i madrzejszej polowy" jest wystarczająca a co do złudzenia masz racje na zdjęciu wygląda na malą bo zdjęcie jest zrobione pod kątem i scianka jest tam wysunieta o jakiś 1 metr dalej czego na zdjęciu nie widać (za tą scianką jest jeszcze metr kuchni i okno KUPA MIEJSCA ;)

 

jedyny minus co do wielkosci to łazienka na dole :( klitka :(

 

gdzie powiększyłem dom ? widać na zdjeciach sciana równa z wykuszem

nie ma tego śmiesznego załamania (ta sciana z wielkim oknem balkonowym w orgianle jest o ok. 1 metra w głab budynku.

automatycznie salon , sypialnia na dole i 2 sypialnie góra i lazianka sa większe.

podniosłem równiez o 2 maxy sciane kolankową nad garażem i wyszedł tam najwiekszy pokój zaraz po salonie

 

 

co do skladu opału to eko groszek mozna kupic w workach po 50 kg worki papierowe -czyste można w garniaku przenosić i beda skladowane rowniez w garażu na palecie wszystko łącznie z piecem nie powinno zająć więcej niż ok 3 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz dziennik - nawet mi nie mów - musielismy przerwac wszystko na pół roku, nawet mi sie wracac do niego nie chciało, na szczęście wracamy do tematu domku, ech, życie :)

 

i ta paprota do nas powraca, jak bumerang. ale teraz szukam już opinii kogoś, kto buduje, więc najbardziej cenne są dla mnie spostrzeżenia takie na gorąco.

 

 

no tak, komin. fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem sobie mały "foto montage" z tym poszerzonym garazem

moje zdanie - :( fuj

 

co do waszych zmian ktore planujecie, ciezko o obiektywną opinię jak się buduje ten dom i ma się własną wizje, kurcze najlepiej oblukać na żywca i wtedy wiecie czy warto coś zmieniać, jak coś zapraszam na wizje lokalną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

My niestety ze względów finansowych automatykę w garażu musimy sobie odpuścić, ale drzwi wejściowe będziemy mieli bardzo podobne (dobrze że chociaż kolor dachówki będziemy mieli różny :D ).

Najbardziej się cieszymy z tego, że mamy już prawie wszystko poustawiane. Teraz czekamy na dach, zamawiamy okna, drzwi i bramę, jutro wysyłam umowę na ogrzewanie i CWU, styczeń - luty instalatorzy. I wiosna. Nie mamy jeszcze dogadanych tynkarzy i wylewkarzy. Bylibyśmy wdzięczni jakbyś się zwierzył ile to kosztuje u Ciebie, póki co nie wiemy na jakie ceny się szykować. Od maja wchodzi płytkarz, ekipa od ocieplenia poddasza i elewacji zewnętrznej, na czerwiec mamy umówionego kominkarza i stolarza na montaż schodów, a na lipiec parkieciarza i gościa od kuchni. Chyba nic nam nie umknęło. No i najważniejsze - posadziliśmy dzisiaj 5 drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bedzie tak szybko, nie wybiegam w przyszłosć aż tak daleko jak wy ;)

zamykam całość może uda się jutro 8) maja przyjechac okna (daj Boże) bo maja już 3 tygodnie poślizgu, w zimie instalacje + docieplenie poddasza na wiosnę wylewki + tynki

tynkarz mnie trochę ostudził 10zł za m2 za robote za wytynkowanie garazu przed instalacją bramy zaplacilem 600 złotych :( .

a co potem zależy od finansów może bedzie jakiś doplyw gotówki moze nie :) zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...