Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tylko nie rozpędzaj się regipsami przed tynkami i wylewką, bo mogą się powypaczać lub nawet popękać. Gdyby się okazało, że będę ocieplał poddasze wsześniej, to pozostawię tylko folię na ociepleniu, a regipsy położę później. Na okna mamy czekać około 6 tygodni, dlatego od razu przyjmuję 8. Jak będzie 10 też się nic nie stanie, w końcu w tym roku Święta i tak będą jeszcze na starych śmieciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 498
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

jak bede w domku to wkleje zdjęcia (okien i zrobie dla was te special edition)

 

troche z doswiadczenia

garaz mały-mały a ja go jeszcze zmniejszyłem :)

male pom gospodarcze male małe :(

nie ma gdzie pieca wsadzic :(

mala lazienka na dole mała mała mala :(

problem z drzwiami od sypialni nad salonem za niska scianka kolankowa

(miedzy kominem a sc.kolankowa za nisko jest :(

 

pozatym narazie ok

 

co do drzwi to Gerda Barcelona cośtam...

 

co do twojej adaptacji ciekawa

jak to zrealizujecie bedziecie mieli 200 m 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam właœnie sesję fotograficznš jak będę mieć zdjęcia to spróbuję przesłać, żałuję że nie robiliœmy zdjęć przez kolejne etapy ale- może nie uwierzycie nie mam cyfrówki.U nas już malowanie i wykładanie podłóg.Często wchodzę na stronę i œledzę wasze linki. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku, co miesiąc robię nowy kosztorys, a i tak wszystko się zmienia. Niestety na niekorzyść. Poza tym zależy jakie materiały masz na myśli: bk, ceramika, silka - jedno czy dwuwarstwowe ściany, okna drewno - czy plastik, z czego dach itp. Mogę Ci przedstawić przykład dachu. Ten w paprotce może kosztować (w całości z dodatkami) 35 tysięcy (najtańsze materiały), 42 tysiące (najlepsze materiały, ale najtańsza dachówka) lub 50 tysięcy (najlepsze materiały i dachówka karpiówka). Z Kaczorkiem za okna zapłaciliśmy po 11 tysięcy, ale przy drewnianych Jezierskiego wyszłoby około 20 tysięcy, z kolei zwykłe białe plastiki trzykomorowe będą kosztowały około 8 tysięcy. O np. elewacji nie wspomnę. Tak samo ssystem grzewczy. Możesz postawić piec węglowy za 2 tysiące i co za 5 tysięcy, możesz (tak jak ja) zrobić elektryczne za 12 tysięcy (z wodą), a możesz zrobić olejowe za 25 tysięcy. Przekonałem się, że kosztorys to rzecz bardzo względna. Jedno jest pewne. 250 tysięcy musisz mieć. A i tak pewnie nie starczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...