Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomocy! szukam zdi?? kuchni


witkacy

Recommended Posts

przejrzyj katalog firmy Atlas, ale najlepiej zwrócić się do studia kuchni dobrych firm - kupić nie musisz, a podpatrzeć można. Fajne są też meble w IKEA - jest już nowy katalog w internecie - http://WWW.IKEA.pl Nie radzę jednak projektować kuchnię samemu. Ja zaprojektowałam już wiele wnętrz, ale jeśli chodzi o kuchnę, zwróciłam się do sprawdzonego, zaprzyjażnionego fachowca. To zbyt duży wydatek, żeby pozwolić sobie na błedy.Ale na pewno katalogi przejrzeć trzeba, żeby zobaczyć, co wogóle jest na rynku i jaki styl się podoba.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę jednak projektować kuchnię samemu. Ja zaprojektowałam już wiele wnętrz, ale jeśli chodzi o kuchnę, zwróciłam się do sprawdzonego, zaprzyjażnionego fachowca. To zbyt duży wydatek, żeby pozwolić sobie na błedy.

Nie rozumiem. Co to za filozofia rozrysować sobie gdzie ma stać zmywarka, kuchenka i lodówka i jakie szafki dać pomiędzy nie?

Zupełnie nie rozumiem po co do tego fachowiec. No i jakie błędy można popełnić?

Proszę mnie oświecić, bo właśnie zaprojektowałem sobie kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec jest naprawdę potrzebny, bo jeśli się robi meble na wymiar, można popełnić sporo błędów, nie znając szczególików. U mnie np. blat wystaje za róg ściany, bo nie pomyślano,że trzeba nie tylko zmieścić się z wymiarem szafek, ale trzeba dodać 4 cm - tyle wystaje blat nad szafkami.Dalej...Mam zmywarkę w rogu i długie stalowe uchwyty - żeby otworzyć zmywarkę, muszę najpierw otworzyć szafkę po lewej stronie, inaczej zachaczam uchwytem i obijam jej drewniany front.Dalej...Lodówka jest na końcu ciągu, ale nie pomyślałam, że jej drzwi będę mogła otwierać tylko do kąta 90 stopni, bo inaczej uderzam o parapet - no i teraz mam kłopot z wyjmowaniem skrzynek z lodówki przy jej myciu. Nie mogę też włożyć do niej żadnej szerokiej rzeczy, a zmiana sposobu otwierania drzwi też nie wchodzi w rachubę.A poza tym, czy kuchnia mała, czy duża, jest tyle wariantów jej zagospodarowania, że trzeba mieć naprawdę talent, aby efekt był super, a końcu jest to (ze sprzętem)największy wydatek. No i jeszcze jedna sprawa - trzeba się dokładnie dowiedzieć, jak i gdzie rozmieścić instalacje, ale w tym może pomóc ktoś, kto kuchnię na wymiar zamontował, bo zasady są te same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://strony.aster.pl/mieczotronix/dum/kuchnia.gif

U mnie to nie było jakąś straszną filozofią. Pomimo, że kuchnię mam dużą, jak się zabrałem do projektowania, to okazało się, że wcale znowu aż tylu kombinacji i możliwości ruchu w niej nie mam.

Narysowałem sobie rzut kuchni w skali i wydrukowałem na kartce z bloku technicznego szafki w skali, wyciąłem je i dałem żonie do zaplanowania kuchni. Okazało się, że pole do manewru było niewielkie.

No bo tak. Najpierw wstawiliśmy narożniki. Muszą tam być i zajmują sporo. Potem kuchenka - musiała być na tej ścianie, na której jest na planie, bo tam jest kanał wentylacyjny. Musiała być mniej więcej na środku tej ściany, żeby okap ładnie wyglądał. Zlew miał być pod oknem, więc automatycznie obok zlewu zmywarka. Pozostało wstawić gdzieś lodówkę (małą podblatową, bo duża będzie w spiżarni), a wolne miejsca wypełnić szafkami. Jedyny nad czym się jeszcze zastanawiam, to to czy zamienić miejscami lodówkę ze zmywarką.

Pozatym napisłaś już wszystko na co trzeba uważać w swoimi poście (te strony owierania się lodówki, to ważna rzecz, na przykład) więc już projektantowi nic do roboty by nie zostało. Ale może moja kuchnia jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci doradzić, to postaw lodówkę z lewej strony.Tak jest wygodniej, chyba że jesteś leworęczny. Poza tym to zgodnie ze starą zasadą poruszania się w kuchni - lodówka, blat, zlew, blat, kuchenka.Tak jest najwygodniej i akurat u Was da się zastosować.Szafkę po prawej stronie dałabym ściętą, aby nie wystawał róg i by ładnie zakończyć ciąg.No i do końca ściany, chyba że musisz korzystać z typowych frontów.Co do zlewu pod oknem - pamiętaj o odpowiedniej wysokości okna, abyś mógł je swobodnie otwierać, nie zahaczając o baterię, chyba że zamontujesz taką ze składaną wylewką, ale takie są drogie, podobno niepraktyczne i niewygodne. Ja np. w tej sytuacji chcę zrobić stałe okno, ale u mnie to nie problem, bo mam z drugiej strony dookoła werandę(albo zadaszone tarasy).A szafki górne? Kuchnia jest dosyć prosta, bo wybrałeś tradycyjne ustawienie, w ciągu ułożonym w literę U.Mówiąc o projektowaniu mam na myśli wszystkie niuanse - rodzaj frontu, do tego blatu, sprzętu - samych zlewów są setki rodzajów, uchwyty, sposób zakrycia nóżek - listwa czy może stalowe nóżki itp.itd.W mojej kuchni mam np. blaty połączone w rogu na styk, bez listew maskujących.Pięknie to wygląda, a nie wiedziałam wcześniej, że tak wogóle mażna zrobić. Na pewno wyjdzie Ci piękna kuchnia, powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę jednak projektować kuchnię samemu. Ja zaprojektowałam już wiele wnętrz, ale jeśli chodzi o kuchnę, zwróciłam się do sprawdzonego, zaprzyjażnionego fachowca. To zbyt duży wydatek, żeby pozwolić sobie na błedy.

Nie rozumiem. Co to za filozofia rozrysować sobie gdzie ma stać zmywarka, kuchenka i lodówka i jakie szafki dać pomiędzy nie?

Zupełnie nie rozumiem po co do tego fachowiec. No i jakie błędy można popełnić?

Proszę mnie oświecić, bo właśnie zaprojektowałem sobie kuchnię.

 

ostatnio dowiedziałam sie np, że jak mam piekarnik elektryczny i mikrofalówkę w za budowie to kontakty muszą byc na wysokosci do ok 80cm(tj pod piekarnikiem) oraz nad lodówką trzeba zrobić wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę jednak projektować kuchnię samemu. Ja zaprojektowałam już wiele wnętrz, ale jeśli chodzi o kuchnę, zwróciłam się do sprawdzonego, zaprzyjażnionego fachowca. To zbyt duży wydatek, żeby pozwolić sobie na błedy.

Nie rozumiem. Co to za filozofia rozrysować sobie gdzie ma stać zmywarka, kuchenka i lodówka i jakie szafki dać pomiędzy nie?

Zupełnie nie rozumiem po co do tego fachowiec. No i jakie błędy można popełnić?

Proszę mnie oświecić, bo właśnie zaprojektowałem sobie kuchnię.

 

ostatnio dowiedziałam sie np, że jak mam piekarnik elektryczny i mikrofalówkę w za budowie to kontakty muszą byc na wysokosci do ok 80cm(tj pod piekarnikiem) oraz nad lodówką trzeba zrobić wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiam tam tzw. "formatki" czyli przycięte fronty szafek na szer 4 cm.

Wynikło to z tego, że po otykonowaniu kuchnia ma 398 cm szerokości. W sumie mogłem zamówić nietypowe, szafki, czyli szersze, ale chyba te 4 cm paski nie będą źle wyglądały?

o matko! a może będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to mój półroczny syn

trzeba przyznać że rozkład oczek, noska i ustek ma nieźle rozplanowany

 

kuchnia w kolorze drewno-czereśnia

fronty maksymalnie proste - zero zaokrągleń, przetłoczeń, nic - proste jak drut

 

zadzwonię jutro do handlowca i zapyam sie, czy nie dałoby rady przerobić szafki umywalkowej - na 98 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...