Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomocy! szukam zdi?? kuchni


witkacy

Recommended Posts

Chciałam tylko zaproponować zwężenie szafki umywalkowej o 10 cm, a wtedy 10 cm + 2 luki i byłaby sprytna szafeczka cargo 15cm - idealna na buteleczki z przyprawami, ocet, olej itp.

no niestety akurat ta seria mebli nie miała szafki 80 cm

Mają szafki z drziwczkami o szer. 15, 30, 45, 60, 2x30, i 2x45 cm

czyli i tutaj ruchu nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

http://foto.onet.pl/upload/5/6/_412432_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/14/46/_412431_n.jpg

 

Wydaje mi się, że można zaprojektować samodzielnie swoją kuchnię - pod warunkiem, że jest dość prosta. U mnie projektant z "salonu" tylko rozwiązał problem wstawki/blendy (ok.6 cm obok płyty w narożniku). Reszta to nasze rozplanowanie szfek i tyle.

 

Co do formy - zgadzam się z Mieczem - szafki proste, bez frezów itp. Widzę też, że mamy podobne kuchnie w U. Moja jest dodatkowo oddzielona od reszty domu kominem z lodówką, micro i piekarnikiem:

http://foto.onet.pl/upload/25/97/_393484_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec jest naprawdę potrzebny, bo jeśli się robi meble na wymiar, można popełnić sporo błędów, nie znając szczególików. .Mam zmywarkę w rogu i długie stalowe uchwyty - żeby otworzyć zmywarkę, muszę najpierw otworzyć szafkę po lewej stronie, inaczej zachaczam uchwytem i obijam jej drewniany front.

Niestety "fachowcy" tez przegapiaja takie szczególiki" samemu trzeba myśleć czy nie bedzie np własnie kolizjii i obijania sie relingu o szafki itd.itp. Nawet jak Ci ktoś zaprojektuje to trzeba sie z projektem przespać i rozważyć mozliwe problemy. Jak kuchnia nie musi byc "wyrabana w kosmos" to lepiej dopracowac szczególy samemu ale słuchac też propozycji projektanta bo i oni proponuja dobre rozwiązania ale moze akurat nie pasowac do naszej kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewka

mam prośbę :D

Czy mogła byś wkleić tę słodką kuchnię pod moim tematem - prosze :D

Jest po prostu niesamowita!!!Cudowna!!!

Tylko dala bym inne płytki,bez wzorków,żeby nie było tak cukierkowo.Ale zauważ te kute nogi - gdyby było odniesienie tego elementu w postaci kutej balustrady schodów albo "prowansalskiego" kutego regau czy kwietnika - to jest to dla mnie rewelka :D Nie pomyslałam,że pasuje to do blatu - przyda się do moich projektów,bo coraz częściej mam pytania o takie klimaty od osób,które szukają innych klimatów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...