Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór taniej młotowiertarki


Recommended Posts

Potrzebuję młotowiertarki do wiercenia otworów w cegle, sporadycznie w żelbecie. Zastosowanie amatorskie przy budowie domu, remontach. Sprawa wygląda tak, że mam jakąś starą wiertarkę udarową, niby niemiecka, ale moc słaba, bo coś koło 400 W. Przez tynk udało się przewiercić, dalej już nie. Oczywiście wierciłem z udarem i możliwe, że natrafiłem na zbrojenie w suficie.

 

Zalazłem coś takiego: http://emaks.pl/mlotowiertarka-msw-boh-1800-1-900obr-min-7j.html

 

Czy taka niska ilość obrotów nie będzie przeszkodą? Przyznam, że na młotach nie znam się kompletnie.

Edytowane przez jonasz47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie tego czegoś nie ma najważniejszego parametru: energii udaru. Przyjmuję, że określenie "wiercenie z siłą 7J" to bełkot. To jest 400zł, czyli trochę pieniędzy. Moim zdaniem szkoda tego grosza na coś co nie ma nawet opisanych porządnie parametrów.

 

Już lepiej coś takiego

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/mlotowiertarki/mlotowiertarka-bosch-pbh-2500-re-600-w.html

lub

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/mlotowiertarki/mlotowiertarka-khe-2444-sds-plus.html

 

czy jakiś tam macalister.

 

Przynajmniej uczciwie mówią o energii udaru.

 

Prędkość obrotowa nie ma wielkiego znaczenia przy wierceniu z udarem. Nigdy nie uwierzę, że takie coś z uchwytem sds+ ma 7J udaru. Poza tym nie wiem po co do sporadycznych prac coś co waży prawie 9kilo!!! Kup coś normalnego jakieś metabo, zielonego boscha lub jakąś marketówę, ale z uczciwie opisanymi parametrami.

Edytowane przez domino34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
ale 1,9 j to bardzo mały udar , wiem bo mam do porównania , dewalt 1,6 J fajna dosyć długo ją mam ale słabo wali w mur i wyburzanie czegoś raczej odpada , natomiast druga to kupiona w jula , nazywa się MEEC i ta ma 1500w oraz i teraz mam problem z pamięcią albo 5 J lub 7 J , jak tą przyłożę do muru to cegły latają na wszystkie strony , ja dałem za nią 250 zł bo była ostatnia i przecenili ile kosztowała przedtem nie wiem ale pewnie nie wiele więcej , jak ci zależy aby coś nią rozwalić to szukaj co najmniej 5 J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam ponownie. Od tamtej pory po dziś dzień użytkuję tego Trytona i spisuje się świetnie. Ma najlepsze parametry w tej cenie i jest lepiej wykonany niż niejedna marketówka - oglądałem różne modele w OBI. Trochę się wahałem, bo w internecie mało opinii o produktach tej firmy. Oby mi posłużyła jeszcze. Niebawem dobiję do kwoty, jaką bym wydał za wypożyczanie, ponieważ używam nieregularnie, ale często. Także koszt się zwraca. Głównie działam w cegle, także raczej jej nie zamęczę. Wiertła łudząco podobne do tych z OBI (Lux Tools bodajże), z tej lepszej linii, ale o rzeczywistej średnicy. Kupiłem w OBI 8 mm, a było to coś na pograniczu 9/10 mm, także uwaga. Edytowane przez jonasz47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...