Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Generalny wykonawca-zysk czy strata?


Recommended Posts

Ja zbudowałem z firmą. Może nie z generalnym wykonawcą ale jedna firma zrobiła prawie 80-90% prac. Firma z Radomia - budowa w Warszawie. Materiały wybierałem ja. Nie udało mi się znaleźć lepszej oferty. Firmy miejscowe chciały prawie 50% więcej.

No i miałem komfort braku komentarzy - kto Panu to robił? Pański kolega z firmy - zawsze padała odpowiedź.

 

Ale nie o tym. Wszystko zależey również od tego na czym zyskujemy. Ja nie mogłem sobie pozwolić na nadzór i zaopatrzenie budowy. Ale w tym samym czasie zarabiałem na ten komfort. Nawet jeśli się to zbilansowało na "0" to i tak wyszło na moją korzyść. Jedna firma, mniej problemów, coraz lepsze upusty, odraczanie płatności itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja również postawiłem na generalnego wykonawcę - rzecz oczywista, że trzeba się liczyć z podrożeniem.

 

jednak generalny wykonawca nie zwali potem winy, że to nie on tylko ten drugi, mogę z nim trochę ponegocjować, nie martwię się o załatwianie materiałów - aczkolwiek mam nad tym kontrolę i widzę, że wcale nie wychodzi drożej jakbym sam kupował

 

mam nadzieję, że trafiliśmy ze swoim - odpukać póki co jesteśmy zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...

Witam

Jestem obecnie na etapie szukania generalnego wykonawcy. Myślę że po zmianach podatkowych i braku zwrotu VAT za materiały budowlane opłaca się podpisać umowę z jednym wykonawcą i płacić za całość 8% VAT. Poza tym wygodniej jest wynająć jedna firmę do postawienia domu. Oczywiście trzeba bardzo starannie wybrać wykonawcę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...