Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Kansas -na przekór wszystkim spróbuje wybudować za 200 tys.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 652
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w sprawie psk radziłabym spróbować na żywo, jak to chodzi w takim rozmiarze. my mamy 3m szerokości i przy zamówieniu zapewniali nas, że nie będzie żadnych problemów, będzie jakieś wspomaganie, żeby lżej chodziło. okno wygląda super, ale w użytkowaniu jest fatalne. ciężkie, dzieciak sam nie otworzy i nie każdy dorosły potrafi zamknąć. jak często się wychodzi na zewnątrz, to najczęściej jest otwarte non stop. z zewnątrz nie domkniesz. dziś na pewno robiłabym zwykłe drzwi. niestety nie byłoby ładnie podzielone na pół tylko w 1/3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie psk radziłabym spróbować na żywo, jak to chodzi w takim rozmiarze. my mamy 3m szerokości i przy zamówieniu zapewniali nas, że nie będzie żadnych problemów, będzie jakieś wspomaganie, żeby lżej chodziło. okno wygląda super, ale w użytkowaniu jest fatalne. ciężkie, dzieciak sam nie otworzy i nie każdy dorosły potrafi zamknąć. jak często się wychodzi na zewnątrz, to najczęściej jest otwarte non stop. z zewnątrz nie domkniesz. dziś na pewno robiłabym zwykłe drzwi. niestety nie byłoby ładnie podzielone na pół tylko w 1/3.

 

U nas jest 2,7 szerokości. Mamy psk. Działa dobrze, każdy sobie radzi, ośmiolatek otwiera i zamyka. U nas tego problemu nie ma jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że przez zimę potanieje styropian a tu szykują się podwyżki, jedna za nami w styczniu nastepna, Termoorganika i Polstyr podniosły już ceny.

W zwiazku z tym chyba zamówiłem styropian pod wylewki, oczywiscie grafit 0,031, mam lekkie obawy bo to eps60 ale producenci mnie uspokajają że 1800 kg/m2 to naprawdę dużo i w domu wystarczy.Obym nie żałował bo będę miał na stanie 14 m3 styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na budowie ...oczywiście mało co zrobione...robota idzie jak krew z nosa...

majster się tłumaczył że dopiero wczoraj zaczeli robić i to we dwóch bo od poniedziałku wiało i był mróz.

W sumie to więźba całkowicie skończona wczoraj chodziłem po strychu po jętkach i przyznam że trochę nisko, ja wyprostowany nie stanę na środku.

Wczoraj też dowiedziałem się ze dach będzie większy niż w projekcie bo przedłużyli go tak żeby nie było docinania dachówki tylko wejdą wszystkie całe. Z jednej strony dobrze bo będzie ładnie wyglądało, z drugiej dobrze że to przewidziałem i zamówiłem dachówki z dużym zapasem więc wystarczy(a bałem się ze sporo zostanie)

Stan na wczoraj...

IMG_20171207_153306_resized_20171208_054256543.jpg

IMG_20171207_153625_resized_20171208_054257453.jpg

IMG_20171207_153932_resized_20171208_054257085.jpg

IMG_20171207_161014_resized_20171208_054257849.jpg

 

Dziś mają ocieplać skosy styropianem oraz wełną i sukcesywnie przykrywać membraną.

Co widzę się z ekipą to się śmieją że każda robota u mnie to coś nietypowego, wczoraj pierwszy raz widzieli membranę dachową z paskami klejącymi.

Zawsze im powtarzam, to korzystajcie i uczcie się u mnie trochę nowości zobaczycie.

Na skosy pójdzie 20 cm grafitu oraz 15 cm wełny ale na stryszek wejdzie tylko 10 cm styropianu pod jętki, 10 cm między jętki i jeszcze wepchnę 5 cm wełny pod płytę osb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam również zdjęcia ocieplenia stropu i dachu.Kilka osób z forum czeka na te zdjecia. Wykonawcy nie sprawiło to problemu choć stwierdził ze tak grubo izolacji to jeszcze nie dawał.

IMG_20171211_160218_resized_20171211_061218021.jpg

IMG_20171211_160225_resized_20171211_061218775.jpg

IMG_20171211_160232_resized_20171211_061219485.jpg

Jest grubo..bardzo grubo, i tak ma być na podłodze drugiego stropu pójdzie 25 cm ocieplenia, oraz jeszcze między krokwie 15 cm wełny.Tu nie będę oszczędzał.

Napiszę tylko że wełna Rockwoola Toprock warta jest każdej złotówki, jest bardzo gęsta i od patrzenia na nią jest ciepło.To jeden z lepszych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, dachówki jeszcze nie ma na dachu a styropian na podłogę już kupione, zapowiadają podwyżki( no już jedna była a w styczniu następna) więc zaopatrzyłem się w styropian grafit 0,031 podłoga dach EPS70.Dziś wjechało 48 paczek i przyjechało......ogromnym ciągnikiem siodłowym, a ja nie mam miejsca na takie auto.Gość pełen szacun prawie kilometr jechał na wstecznym, wyczyścił wszystkie okoliczne drzewa z obeschniętych gałęzi i wjechał pod same drzwi.Zawsze styropian woziły małe ciężarówki na niskim podwoziu i małych kołach a tu z Polstyru przyjechała funkiel nówka Mercedes Actros z ogromną paką.Ale to było bydle, majstry wybiegły na drogę i za głowe się chwytały jak on tu wjechał:-)

IMG_20171211_150311_resized_20171211_061216333.jpg

IMG_20171211_150317_resized_20171211_061218414.jpg

IMG_20171211_150431_resized_20171211_061219861.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam również zdjęcia ocieplenia stropu i dachu.Kilka osób z forum czeka na te zdjecia. Wykonawcy nie sprawiło to problemu choć stwierdził ze tak grubo izolacji to jeszcze nie dawał.

[ATTACH=CONFIG]402877[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]402878[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]402879[/ATTACH]

Jest grubo..bardzo grubo, i tak ma być na podłodze drugiego stropu pójdzie 25 cm ocieplenia, oraz jeszcze między krokwie 15 cm wełny.Tu nie będę oszczędzał.

Napiszę tylko że wełna Rockwoola Toprock warta jest każdej złotówki, jest bardzo gęsta i od patrzenia na nią jest ciepło.To jeden z lepszych wyborów.

To są zdjęcia poglądowe warstw? Czy taki się "przyłożyli" do ułożenie na całych skosach? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zrobione całość na skosach, na samej górze wychodzi styropian pod kantowke 16x16 i tam aby była ciągłość izolacji wykonawca wyjaśnił mi jak połączyć z podłogą na strychu.Wykonawca nie żałował ani materialu ani roboty.Styropian klejony do stropu klejem w piance a także płyta z płytą też dał klej, wszystkie polaczenia oraz zakonczenia uszczelnione pianką ppoż, różowa o dużej gęstości.Przyznam iż robota robi wrażenie, ja jestem zachwycony.Wykonawca stwierdził że skoro jestem nawiedzony to zaproponował gdzie jeszcze dać styropian i wełnę aby nie było mostków termicznych ale to dopiero po elewacji.I na koniec stwierdził że mi nie bedzie potrzebne ogrzewanie tylko klimatyzacja bo się w tym domu ugotuje.

Wiem patrzą na mnie jak na wariata ale cóż ja płacę oni robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 cm weszło bo ekipa wg wytycznych kierownika podniosła murlatę, styropian klejony ibdo stropu i ze sobą, kierownik stwierdził że skoro daje wełnę to nie trzeba siatki i kleju, miejsca bylo 21 cm na styropian i 16 cm na wełnę ale Toprock 15 cm bardzo mocno się rozprężył i luki są prawie nie widoczne.Styropian na szczycie czeka na polaczenie ze styropianem na podłodze, bedzie tam ciągłość a przy murlacie nie zwróciłem uwagi jak to wyglada.Oczywiście kupię jeszcze kilka rolek wełny 5 cm i będę wpychał wszędzie gdzie jest miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...