Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Kansas -na przekór wszystkim spróbuje wybudować za 200 tys.


Recommended Posts

Na wełnę nic już nie dawałeś? Jak się rozpręży to dojdzie do membrany i nie będzie wentylacji i może powstać wilgoć... O ile na styro, tak jak pisałeś, nie trzeba siatki i kleju, to wg mnie w jakiś sposób pasowało zabezpieczyć wełnę.

PS. Super, że już zamykasz przed zimą. Chciałby mieć to samo za rok u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 652
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro jest 37 cm miejsca a styropian i welna zajmuje 35 cm to coś tam miejsca jest.Niby czym wełnę zabezpieczyc?Jak robi się poddasza w GK to też w krokwie 16 cm wklada się 15cm welny aby był luz 1cm, więc u mnie powinno być też ok.

Strasznie cieszy budowa i zauważyłem iż zaczynam.rozglądać się za nastepnymi etapami.Byłem w kilku sklepach z płytkami wybór ogromny ale nic mi nie podeszlo.Szukając tanich plytek do kotlowni znalazłem plytki które podobały by mi się w łazience ....Doppio brown w cenie ok 26 zł.....kurcze jak się zdecyduje to będę miał wypasioną kotlownie :-)

W jednym ze swoich oddziałów wypatrzylem piękne gresy na podłogę niestety zastanawia mnie cena, w detalu gres 50x50 cena 59 zl, to chińskie plytki i mam pewne obawy choć wyglądały by na podłodze cudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że przy zabudowie KG wykonawcy rozciągają sznurek pomiędzy krokwiami (powstaje taki zygzak) 2-3 centymetry od górnej krawędzi krokwi, tylko że tam wełna jest kładziona od spodu, więc łatwiej to wykonać.

A powiedz mi jeszcze jak masz umiejscowiona murłatę- na środku wieńca czy zlicowaną ze ścianą?

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz trudne pytania:-)

Nie mam pojecia jak jest położona murlata ale oczywiście jutro sprawdzę, raczej wielkiego pola manewru nie ma bo scianka 18 cm a murlata 14 cm.

Dziś byłem z żoną złożyć podanie o przyłącz pradu docelowego, za miesiąc ma przyjść umowa z datą przyłączenia, tak nie oficjalnie to ok 9 miesięcy ale wpisalismy w podaniu I kwartał 2018 choć to nie wiele zmieni.Zresztą wrzesień/październik jest ok.

Koszt niecałe 1100-zł platne po podlaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam zdjecia sprzed ocieplenia i ze stanowczością stwierdzam iż murłata jest zlicowana ze skosem czyli od elewacji jest ok 4cm jeszcze miejsca.

Nie wnikalem w takie szczegóły z uwagi na wykonawce który w ostatnich latach 50% budów robi w taki sposób, a w dodatku kierownik budowy na etapie dachu był 3razy i nie miał żadnych zastrzeżeń zwłaszcza że wie jak mi zależy na szczelności i energooszczędności.W późniejszym czasie polecił tylko dokladne ocieplenie wieńca na strychu wełną oraz dodatkowe ocieplenie ściany szczytowej na stryszku od środka(czyli styropian od zewnątrz 20-25 cm oraz tak samo od środka minimim 5 cm choć stwierdził że pewnie przykleje więcej:-)

Jutro jadę sprzątać budowę i jak ktoś potrzebuje więcej zdjęć to mogę zrobić ale najlepiej wysłać na maila bo tu wiele zdjęć nie da się wrzucać.

Więc ogólnie z wykonawcy jestem bardzo zadowolony w odpowiednim momencie wpiszę go.w białą listę choć wczoraj mi powiedział że na przyszły rok odmówił już 4 domy w najbliższy możliwy termin to 2019.Jak się umie robić i nie szaleje z cenami to roboty nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że się tak wypytuje, ale zależy mi na dobrym wykonaniu analogicznej roboty u mnie, a skoro Twoja ekipa w lanych skosach jest obeznana chciałbym jak najwięcej podpatrzeć:)

U nas w mazowieckim tego nie robią, znalazłem ekipę przyjezdną, która co prawda robi takie rzeczy od lat, ale mieć porównanie nie zaszkodzi. Wyślę Ci na priv mojego maila - jeśli to nie problem to przyjmę dowolną ilość zdjęć z budowy lanych skosów, ich ocieplenia itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie potwierdza, że wybór tej działki był znakomitym wyborem.Siadłem dziś sobie na balkonie i zgadnijcie co usłyszałem......ciszę ....usłyszałem ciszę....cudowną ciszę, żadnych samochodów, pisków czy awantur sąsiadów.

Czasami na działkę przywędruje sarna czy bażant co potwierdza że jest tu dzicz.

IMG_20171213_142328_resized_20171213_065723208 (1).jpg

Schodzę z chmur....znów ekipa się opier......pomału robi...dziś mieli kłaść dachówkę a tu dopiero okna dachowe wstawiają.

IMG_20171213_130851_resized_20171213_065724106.jpg

IMG_20171213_151238_resized_20171213_065724420.jpg

Nigdy nie mialem okien dachowych ale u mnie moje są strasznie wysoko, podłożyłem styropian aby uzyskać wysokość właściwą podlogi i kurcze strasznie wysoko jest okno, otworzyć się da ale obrócić już ciężko.

Dziś byłem swiadkiem jak szef ekipy sam niósł skrzydło 3 szybowego veluxa aby wpiąć go w ościeżnice i jak zobaczyłem jak nim rzuca po dachu aż ciary mnie przyszły i stwierdziłem że jadę do domu bo nie mogę na to patrzeć, a on sam się śmiał że to tylko z boku tak strasznie wygląda.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś dlugo wyczekiwaną wycenę pompy ciepla z podlogowka od miejscowego polecanego przez Atlantica instalatora.....do tej pory ręce mi się trzęsą.....52 tyś za pompę i podlogowkę, sama podlogowka 118 zl m2.Ja nie wiem czy gość ma za dużo roboty czy urwał się z kosmosu.Na Śląsku wycenili mi tą samą robotę na 30-34 tyś i to jest akceptowalne ale bez przesady.....

Dziś chyba kiepski dzień bo gość od WM odmówił mi roboty i muszę radzić sobie sam.Ech nie będę wnikał z jakich powodów ale mam podejrzenia.Umówiłem się z miejscowym instalatorem byle nie wyskoczył z ceną jak gość za pompę.I daj tu zarobić miejscowym.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj majstry skonczyli dach....jest, jest stan surowy.....brakło 2 gasiorów i mają drabinki przeciwsniegowe założyć i dach jest gotowy.Wyszedł pieknie, dachówka mimo iż betonowa wyglada cudnie.Z wrażenia zapomniałem telefonu i zdjęć brak.

Dziś na budowie był hydraulik oglądać robotę, wodę i kanalizacje oraz podlogowkę.Jutro pomiar okien i nowy gość od WM ma pojawić się na wycenę.Trzeba wszystko planować z duzym wyprzedzeniem bo terminy bardzo odległe.Jak.hydraulikowi powiedziałem że wodę i kanalizacje potrzebuje koło marca to stwierdził że nie ma mowy bardziej wrzesień.Stanęło iż to co pilne przed tynkami.w marcu a reszta później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj majstry skonczyli dach....jest, jest stan surowy.....brakło 2 gasiorów i mają drabinki przeciwsniegowe założyć i dach jest gotowy.Wyszedł pieknie, dachówka mimo iż betonowa wyglada cudnie.Z wrażenia zapomniałem telefonu i zdjęć brak.

Dziś na budowie był hydraulik oglądać robotę, wodę i kanalizacje oraz podlogowkę.Jutro pomiar okien i nowy gość od WM ma pojawić się na wycenę.Trzeba wszystko planować z duzym wyprzedzeniem bo terminy bardzo odległe.Jak.hydraulikowi powiedziałem że wodę i kanalizacje potrzebuje koło marca to stwierdził że nie ma mowy bardziej wrzesień.Stanęło iż to co pilne przed tynkami.w marcu a reszta później.

 

Cieszę się że Ci się udało przykryć przed właściwą zimą. Spokojnych Świąt zatem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Artur, również życzę spokojnych Świąt:-)

Jak dogram okna, hydraulike to budowa staje do lutego.

W lutym prąd, w marcu hydraulik, okna oraz częściowo tynki.

No ale żeby za wesoło nie było to po 10 stycznia skladam wnioski o kredyt, pasuje żeby był na wiosnę zastrzyk gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z okna masz rzeczywiście sielski. Co do okien dachowych - przy takiej ściance kolankowej, lanych skosach i grubości ocieplenia nic dziwnego, że są wysoko. Ale to nie problem, a piszę to jako użytkownik okien dachowych:) Światło wpuszczają, otworzyć się da :)

Korzystając z okazji gratuluję dachu i życzę Wesołych Świąt i pomyślności, nie tylko na placu budowy, w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo również życzę Wesołych Świąt, i wytrwałości w budowie.

Ta bardziej widowiskowa część jest już gotowa, reszta mniej spektakularna i pochłaniająca mnóstwo pieniedzy przede mną.

Jutro robią scianki działowe z pozostałości materialu, po świętach dowiozę resztę i czas na zimowy odpoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]403500[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]403501[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]403502[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]403503[/ATTACH]

No i są zdjęcia dachu:-)

Jeszcze tylko dojedzie 2 brakujące gąsiory i dach będzie na cacy:-)

Dziś ścianki działowe robią, więc przed świętami można już będzie po pokojach chodzić:-)

 

Hej. Piękny Ci domek wyszedł;-) Jaki masz model i średnicę tego kominka wentylacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...