Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Kansas -na przekór wszystkim spróbuje wybudować za 200 tys.


Recommended Posts

Wychodzi na to że dziś okna zamowione, po wielkich negocjacjach na budowie będą okna Vetrex by Cinek, czyli okna premium zamontowane przez forumowego guru Marcina zwanego Cinek.

U mnie bedzie wyzwanie bo okna będą wypuszczone 3,5 cm poza obrys muru na kotwach Knelsen, okna na profilu veka 82mm, kolor 2 stronny orzech, postawione na cieplych parapetach a balkony na klinarytach.Tanio nie jest ale jak ma być ciepło i szczelnie to trzeba zapłacić.

Oczywiscie szczegolowy opis i zdjecia z montażu nie omieszkam tu zamieścić a patrząc na fachowość i zaciekawiebie moimi pomyslami przez Cinka myślę że będę zadowolony z okien jak i montażu.No i bedzie na elewacji...25 cm styropianu grafit 0,031....będzie ciepło że dom zapalniczką ogrzeje:-)

Jak dobrze pojdzie to jutro stan surowy całkowicie będzie zakończony, dach gotowy na 100%, jutro mają skończyć ścianki w środku, wg murarza scianki z silikatu 8 cm strasznie pracochlonne są zamiast 3 dni już 6 dni murują.

Jutro wiechowe, a w sylwestra opijanie domu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 652
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś 30.12.2017 stan surowy uważam za zakończony.Dziś był odbiór robót, o godzinie 15 tej zamknąłem drzwi domu w stanie surowym Ścianki zrobione, zostało trochę posprzątać.

Wielki dom zrobił się mały, wiatrołap mikroskopijnych rozmiarów, korytarz w sam raz, dolna łazienka, mała ale ujdzie, kotlownia ogromna a salon chyba w sam raz.

Na górze wszystko jest idealne.

Od wbicia 1 łopaty minęło 9 miesięcy.

Wkrótce podsumowanie kosztów ale już widzę że jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś wycenę od hydraulika, za wodę i kanalizację krzyknął sobie 4000 zl z materiałem i nie wiem czy to dużo czy mało, w sumie to podejscia do 3 łazienek, kotlownia, kuchnia więc trochę roboty jest.Tak sobie w duchu liczyłem że pewnie z 3000 zl ale nie miałem poparcia żadną inną wyceną.

Muszę dopytać czy w tym przewidział wyprowadzenie wody na zewnątrz aby umyć auto czy podlać kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż mało osób się wypowiada w moim dzienniku wiem że sporo go czyta, czasami nawet pyta o rozwiązania techniczne więc jest sens ciągnąć dalej.

Dziś podsumowanie stanu surowego otwartego czyli 1 etap gotowy.

Do tej pory było 78 698,60 i dalej poszło:

Gwozdzie 5 kg -25 zl

Deski 1,33m3 731,50 zl

Pret fi 12/10/8 dobrany do skosów 906 zl

Podkladki dystansowe 100 szt 20 zl

Gwozdzie 25 kg 125 zl

Więźba dachowa 4500 zl

Wkrety konstrukcyjne 8x260 100 szt 400 zl

Okna Velux 78x140 z kolnierzami EDJ i.BDX -5 szt 8400 zl

Dachowka Brass Celtycka Grafit Cisar 4368 zl

Gasior 33 szt -594 zl

Klamra do gasiora 33 zl

Blacha plaska Ssab 1020 zl

Silikat N18 480 szt 1440 zl

Płyta OSB 7 szt 380 zl

Drut wiazalkowy 5 kg 35 zl

Gwozdzie 5 kg 25 zl

Rynny Galeco PCV 750'zl

Sikaflex do dachu 2 szt 70'zl

Welna Ursa 1 rolka 0,035 70 zl

Wkrety farmery 500 sz 70 zl

Piasek plus kamien 1 t 50 zl

Styropian podlogowy grafit 5 cm 14,1 m3 2820 zl

Nadproza 115cm 7 szt 160 zl

Silikat N8 576 szt 749 zl

Zaprawa murarska 5 w 45 zl

Murlep do BK 16 zl

Robocizna 11500 zl

Całość 39 302,50

Co daje za caly stan surowy 118 001,10 zł

Czyli nie jest źle mogło być lepiej, ale w tej cenie mam docieplone skosy, zaolacony styropian pod wylewki, agregat i studnie na działce.

Tak miedzy nami to wyszła mnie ta zabawa troszkę mniej:-)

 

Czyli za same materiały zapłaciłem 85 500 zl reszta to robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie poukladam deski, stemple oraz kołki do fundamentu i wystawię na sprzedaż bedzie do odzyskania jakieś 3000 zł

Gdyby odliczyć agregat, studnie oraz styropian na podłogi to zeszło by ponizej 110 tyś.

Więc za 90 tyś wg mnie idzie zrobić stan deweloperski.

Więc zostało:

Okna 15 tyś(już zamowione i zaplacone)

Drzwi wejsciowe 5 tyś

Drzwi do kotlowni 1,5 tyś

Elektryka 7 tyś(myślę że mniej bo robi mi kolega)

Hydraulik 4 tyś,

Tynki 10 tyś(a prawdopodobnie mniej)

Wylewki 4 tyś

Podlogowka 8 tyś

Pompa ciepla 21 tyś

Elewacja 15 tyś.

Daje to ok 90 tyś ale materiały tylko wysoka półka.

Niestety aby się wprowadzić potrzeba jeszcze....100 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Ładna cena za stan surowy, szczególnie że już masz dach ocieplony i porządne lane skosy :)

 

Liczyłem że się zamknę w 100 tyś z oknami ale się nie udało, gdyby nie było lanych skosów to spokojnie zszedlbym nawet mniej niż 100 tyś.

Teraz kosztowalo wiecej ale teraz wykonczenie poddasza to tylko tynki i jest gotowe.

Nie oszczedzalem na materiałach 90% materiałów wybieranych z najlepszej półki.

Kiedyś liczyłem że gdybym budował z tanich materiałów i poddasze zrobił zwykłe oszczedzilbym ok 30-35 tyś na stanie SSO.Ale wtedy nie bylo by lanych skosów,nie było by okien dachowych oraz nie było by grama izolacji w domu.Ceramika wyszla by taniej, a sam dach z blachy bylby tanszy o 3-4 tyś.

Ale na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony jedynie czego żałuję to nie przewidzialem w trakcie budowy o klimatyzacji kanalowej do chlodzenia i grzania w okresach przejsciowych.Jeszcze nic straconego ale teraz trzeba mocno kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyła się era stanu surowego to teraz czas na wykończeniówkę.

Zawsze marzyło mi się aby mieć krany bezdotykowe a ostatnio po "awanturach" z żoną że kran non stop brudny od otwierania uważam że jest to zbawienne.

w ramach testu zamówiłem taki kran do kuchni:

2727f.jpg

Bezdotykówka z wyświetlaczem, oraz z możliwością odkręcania ręcznie wody( np.zimnej)

W sklepach taki sprzęt ok 2300 zł ja kupiłem nówkę z Szwecji za 700 zł.

pasuje mi jeszcze 1 szt do łazienki do testów, zamontuje to teraz w starym mieszkaniu czy jest sens pakować to do nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na jakie okna się zdecydowałeś? Ile Cię wyniesie suwanka? Montaż równo z murem, czy w warstwie ocieplenia?

 

Okna z firmy Vetrex montowane przez forumowego CINKA, V82, kolor orzech 2 stronny, montowane 3,5 cm poza lico muru, na parapetach murowanych a boki kotwione na kotwach Knelsena.

Sam oklejam szpalety na zewnątrz styrodurem,aby było taniej. Cenę po negocjacjach miałem dobrą, wyszło ostatecznie 1 tyś drożej niż Oknoplus bez ciepłych parapetów, i prawie 3 tyś taniej niż Oknoplast też bez ciepłych parapetów.

mam wrażenie również że nikt tak dokładnie mi tych okien nie zamontuje jak Marcin, widziałem ciepłe montaże u konkurencji, widziałem montaże Uni Mar i to jest naprawdę wyższa półka.Dokładne uszczelnienia, klejenie taśm kiszką, oklejanie kotew to nie jest standard na budowie w moich stronach.

Suwanka to wg nazewnictwa Vetrex Patio i to była jak dla mnie droga pozycja z montażem wyjdzie coś ok 6000 zł.Ale efekt murowany, z tego nie było mowy żeby zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tak zamontowane okna, tzn. wysunięte mogą stać przez sezon bez elewacji, czy od razu powinno się robić elewację?

P.S. Te okna są 3-szybowe?

 

Oczywiście okna 3 szybowe, ja nie wiem czy w tym roku będę jeszcze robił elewację, taśmy są na 1 rok ale można je zaciągnąć klejem i nic im nie będzie.

to co wystaje poza obrys bezie oklejone styrodurem i zaciągnięte klejem żeby tasmy było do czego przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez przypadek zauważyłem płytki, przechodzę sobie a tu płytka sobie leży:

5780.jpg

Może nie zwróciłbym na nią uwagi ale cena czyni cuda.....

Na żywo dużo jaśniejsza taki brąz na zdjęciu jakaś ciemna wyszła.

Jak znalazł do kotłowni na ściany, troszkę może ciemna ale to tylko kotłownia, płytka z firmy Cersanit cena całe 10 zł m2.Grzech nie brać:-)Taniej niż tynk:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na budowie był kierownik odebrać stan surowy, po wnikliwych oględzinach stwierdził iż zna ekipę która u mnie budowała nigdy im tak dobrze nie wyszło, śmiałem się że bali się kierownika oraz inwestora który mocno pilnował kazdego etapu.Więc budynek odebrany jako bardzo dobrze zrobiony, KB nawet przez okno dachowe wychylał się sprawdzając dachówki przy oknach a także liczył czy każdy gąsior ma klamrę.Także mogę spać spokojnie że zadnej fuszerki u mnie nie było.Koszty powiększyły się o 1100 zl.za stan SSO, po deweloperce mam dopłacić 400 zł.Te 1500 zl to najlepiej wydane pieniądze na całej budowie, KB był sprawdzać stan budowy ponad 20 razy.No murarze to go nie bardzo lubieli a ja jestem zachwycony jego pracą.

Pytałem też o klejenie plytek do silikatu bez tynku, stwierdził że to oszczędność miejsca, pieniedzy na tynk bo ściany mam równe, jak się boje to kazał na elewacji zagruntować kawalek, przykleić 2 stare plytki, a po 2-3 miesiacach skuć to bedzie widać jak klej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sam nie wiele do tej pory zrobiłem ale byłem przy każdym etapie aby nie było błędów, również KB często bywał i pilnował dokładności wykonania.

Do stanu deweloperskiego bez PC PW liczę że wejdzie jeszcze jakieś 60-70 tyś.

Chcę jak najwiecej zrobić przed uruchomieniem kredytu bo tynki i wylewki potrzebują czasu a odestki lecą.

Byłem w sobotę na budowie ale było przeraźliwie zimnoni okropnie wiało więc tylko wniosłem plytki i tyle.

W najbliższym czasie muszę zrobić ramki wokół okien z xps i wyrównać to klejem.pod montaż okien.Narazie za zimno na klej ale mam nadzieje że bedzie ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na hydraulika w lutym/marcu pasowało by już wiedzieć jak mają wyglądać łazienki, a ja wizji nie mam.

Na dole na pewno prysznic, u góry wanna ale gdzie co ma stać nie mam pojecia.Byłem oglądać plytki ale nic mi się nie spodobało a w sklepach mogą zrobić projekt jak sie kupi plytki, tylko ja nie wiem gdzie co i jakie kupię.

Prysznic ma być bez brodzika, z odplywem liniowym, zestaw podtynkowy Geberit lub Grohe, zastanawiam się nad baterią prysznicową podtynkową np Grohe nie jest bardzo droga a wygląda fajnie.

Kupiłem na testy baterię kuchenną bezdotykową Oras i już wiem że przy ogrzewaczu przepływowym nie zdaje egzaminu, po czujniku leci małe cisnienie przez 4 sekundy i nie zdąży się piecyk włączyć i caly czas jest zimna woda, mam nadzieje że mając zbiornik CWU tej wady nie będzie.

Zastanawiam się też czy do lazienki dawać parapet czy zrobić go z płytek.Na próbę zamówiłem sobie 1 szt do gabinetu, granit Galaxy Star, wyglada cudnie i teraz się zastanawiam czy nie za gruby, mam 3 cm a z uwagi że jest wąski( 17cm) to wystarczył by 2 cm zwłaszcza że cena m2 jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wizyty gościa od Pc Pw.

Okazało się gość miejscowy,robi hydraulikę, prąd, pompy, klimy i wentylacje mechaniczne.

Ceny normalne i co najważniejsze na miejscu.

Lg 9kW wycenił na 20 tyś, Samsunga 9 kW na 22 tyś, Panasa 7kW na 21 tyś, 9 kW na 23 tyś, w cenie zbiornik Galmet 200l, naczynie przeponowe, zawory bezpieczeństwa,odcinające , zawór 3 ,drogowy z napędem(z wyższej półki) oraz rury do podłączeń.

Do tego podłogówka na rurkach Kisan, Therm lub Comap z rozdzielaczami sterowane termostatami w każdym pomieszczeniu koło wlacznika prądu cena ok 70 zł, robi projekt rurki bardzo gesto nawet przy oknach co 8 cm.

Ogólna wiedza instalatora duża, wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...