Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Kansas -na przekór wszystkim spróbuje wybudować za 200 tys.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 652
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W sobotę miało być ostatnie przed zimowe koszenie i ......kosiarka się zepsuła a dokladnie urwał się plastyczek trzymający linke ssania przy manetce.Oczywiście o nowym oryginał raczej nie ma mowy więc zostaje albo klejenie albo szukanie zamiennika lub odpowiednika.Chyba już wyleczyłem się z używanej kosiarki.Choć jakbym kupił chińczyka i urwał to gwarancja tego pewnie nie obejmuje. Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ostatnich dni wolnych bo od 1 grudnia idę do nowej pracy, postanowiłem wycenić oraz wybrać wstępnie pokrycie dachu.Wysłałem zapytanie do najlepszego tartaku w okolicy w sprawie więźby oraz odwiedziłem kolegę handlującego dachami.

Wstępnie mam wybrana dachówkę cementowa duratop pro z Creatona na dzień dzisiejszy dostałem cenę 21zł za m2 ale jak będą jakieś promocje producenta to dostanę cynk.

Na pokrycie dachowe mam przeznaczone 9000 zł z folią i rynnami a otrzymałem wycenę na 6800zł.Ta cena bardzo mnie satysfakcjonuję.

Więźba powinna kosztować ok 4000 zł i zostają nieszczęsne okna dachowe na które przeznaczyłem 8000 zł.Ale jeszcze nie zdecydowałem ile będzie okien dachowych.

Dalej zastanawiam się jakie zastosować nadproża czy systemowe czy gotowe betonowe(L19)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i pierwszy zonk.

Przyszła wycena z pobliskiego tartaku ( choć nie tego najlepszego) i mnie trochę zaskoczyli z ceną Za więźbę wg projektu krzyknęli sobie 5300 zł netto i to bez łat i kontrłat.Więźba impregnowana ciśnieniowo ale wychodzi wtedy po 950 zł netto.To ponad 1200 zł brutto za m3 a ja liczyłem coś w okolicach 700-800 zł.

Cóż będę szukał dalej jeszcze mam czas.Wysłałem też zapytanie o cenę więźby suszonej i klejonego z polecenia kolegi co handluje drewnem na okna drewniane ale jakoś nie mają czasu odpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem następne wyceny więźby dachowej.Z okolic Limanowej gość wycenił mi więźbę na 4100 oraz łaty i kontrłaty na 1500 zł impregnowane zanurzeniowo czyli podejrzewam że polane impregnatem dla zielonego koloru.

Jesli się zdecyduje to pojadę do gościa zobaczę jak wygląda materiał z którego robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem ze dach z robocizną.

9000 to koszt materiałów gdzie sama dachówka to 3500 zł.Reszta to obróbka i rynny.Okna dachowe to następne 8000 zł.

Robocizna wg miejscowych wycen to ok 40-50 zł za m2 choć przy moim bardzo prostym dachu powiedzieli mi 5000 zł za 160 m2.(prosty dach dwuspadowy bez kominów.)

A i tak będzie to robił znajomy murarz który mam nadzieje że policzy jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam gość za remont dachu czyli zrzucenie dachu, postawienie nowej więźby oraz krycie blachą z obróbką 2 kominów, dach w kształcie litery L powierzchnia 200 m2 wziął po sąsiedzku 4500 zł.

Gość będzie mi robił fundament oraz mury więc jak będą problemy z rozliczaniem to się weźmie firmę do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Długo nic nie pisałem ale forum śledzę codziennie.

Pozwolenie powinno być na dniach ( ustawowo powinien być do końca lutego) kierownik budowy wybrany.

Znalazłem kierownika który bardzo pilnuje budowy i już podczas rozmowy telefonicznej poinformował mnie że on jest od pilnowania a nie od wpisywania w dziennik i dobrze takiego szukałem.

Wczoraj pokazałem mu projekt i dowiedziałem się wszystkich szczegółów z którymi miałem wątpliwości.

Policzył mi zbrojenie na fundamenty i 2 stropy a także doradził w sprawie ścian ocieplenia oraz komina.Widać że nadaje na tych samych falach i będziemy się dogadywać.

Więc w tym tygodniu ruszam za prętami oraz dogrywam ściany.

Ostatecznie ściany będą z silikatów 18 cm ale jeszcze nie wybrałem firmy.Xella właśnie podnosi ceny i w dodatku już są problemy z dostępnością Silki w dodatku mają drogi transport.

Alternatywą są silikaty z Kluczy będę sprawdzał cenę.

Różnica w cenie między Silka a Kluczami to 5-6 zł na metrze więc na całości ok 1000 zł.( jeśli zdążę przed podwyżką)

Dlaczego silikaty?Ano policzylem że zyskuje 9 m2 powierzchni wewnętrznej domu a przy zastosowaniu odpowiedniego ocieplenia izolacyjność mi odpowiada.

W dodatku materiał twardy ciężki o wysokiej izolacyjności a i szpalety będą węższe.

Na zakończenie napisze że ponioslem niestety straty związane z nowym garażem.Przygotowałem garaż za pomocą 6 pustaków fundamentowych przyklejonych kółkami i przeszła ogromna wichura i zerwała garaż wraz z błogosławiona ogrodzenie sąsiada.Straty to 3 złamane słupki ogrodzenia i zmasakrowany garaż który nie nadaje się do użytku.Ściągnąłem ślusarz a który ma wyprostować garaż a także wyspawać solidną ramę do drzwi.

Garaż za 1200 zł to naprawdę zła inwestycja lepiej było kupić coś solidniejszego a na pewno taniej by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee my mieliśmy garaż za 1200 zł, ale tata go zakotwiczył na amen ;) w zesżłym roku było u nas trochę wichur i garaż stał calutki rok... a działka jest na pagórku, nie otoczona sąsiadami, więc wiatry hulają... Wiem tylko, że lał duzo betonu, ale nie zgłębiałam tematu :)

 

My budowalismy Silikatami z Kluczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż był kupiony jako tymczasowy budowlany i jeszcze nie wiem gdzie będzie stał docelowy garaż dlatego nie robiłem wylewki.Sąsiad okazał się mocno wyrozumiały, ogrodzenie naprawione a przy okazji sąsiad sam zaproponował że udostępni studnię oraz prąd na budowę więc agregat nie będzie potrzebny.

Sylikaty wybiorę w najbliższym czasie jeśli różnica w cenie będzie 5 zł na niekorzyść Silki to wolę dopłacić, jak będzie więcej wezmę Klucze.

Liliputek miałeś zastrzeżenia do jakosci materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie miałam zastrzeżeń :) transporty były bezpośrednio z fabryki, zamawiałam u dystrybutora (adresy były na stronie producenta).

Pojawił się tylko mały problem, bo w pewnym momencie była awaria w fabryce i mieliśmy 2-3 dni opóznienia w dostawie, poza tym wszystko było ok. Nie były ani krzywe ani uszczerbione..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No to się zaczęła gonitwa za materiałami budowlanymi.

Jedyne co nie będę miał u siebie na składzie to zbrojenie i więźba dachowa.

Pręty niestety drogie najtaniej udało mi się wynegocjować 2430 zł za tonę fi12.

Jeszcze wstrzymuje się z zamawianiem może jeszcze coś udre z tej ceny.

Na ściany decyzja już podjęta bo otrzymałem rewelacyjna ofertę na Silikat N18 z Kluczy.Do tego pójdą połówki oraz wewnętrzne ściany z akustycznego A12.

Muszę dopytać kierownika czy nie będzie problemu jak obciaze chudziaka dużo większą wagą.Najwyżej trzeba będzie dozbroić pod ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie wiem czy ktokolwiek to czyta ale ja się cieszę.Jest pozwolenie na budowę, jutro odbieram w urzędzie.huuuuurrrrraaaa.

Niestety ekipa się wysypala i szukam nowej ekipy do budowy.

I będzie drogo bo teraz pracuje po 11h dziennie i nie mam czasu na pomaganie na budowie.

Mam nadzieję że zarobie na fachowców.

Pojemne mam auto więc zarobi na siebie podczas budowy.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczął się casting na ekipę a raczej poszukiwanie dobrej ekipy mającej wolny termin w tym roku oraz taką na jaką mnie stać.Po 3 wycenach nasunely się mi wnioski:

dobre ekipy mają żniwa bo roboty dużo a jak kogoś stać to zapłaci ile sobie krzyknął.

W zeszłym roku wycenialem robocizne to krzyczeli 22 do 29 tyś a teraz od 38 do 42.Były jakieś podwyżki zarobków?

Jeden z droższych murarzy powiedział mi że dom 120 m2 nawet wydziwiany(bo 90%takich jest) buduje w 3 osoby średnio 32 dni robocze, pomocnikowi płaci 180 dniowke więc im zostaje 600 zeta na dzień.I twierdzi że ledwo na chleb wystarcza.

Cóż mogłem zostać murarzem a nie jakimś tam kierownikiem składu budowlanego.

Jutro następna wycena miejscowego murarza o którym bardzo dobrze wypowiada się mój kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w budowaniu. Myślę, że stan deweloperski poniżej 200tys.w Twoim wykonaniu jest jak najbardziej realny. Masz świetne zaplecze z zaopatrzeniem :). Jeżeli chodzi i koszty robocizny, to widzę, że murarze zwariowali. Cztery lata temu za parterówkę płaciłem 120zł/m2 pow. użytkowej. Wcześniej miałem zaklepaną ekipę za 18tys, ale przed samym rozpoczęciem robót, przestała odpowiadać na telefony i maile. Po ekspresowym znalezieniu dwóch murarzy z ogłoszenia w lokalnym portalu internetowym, oddzwonili z zapewnieniem, że mogą już zaczynać, bo wcześniej byli zajęci :D. Typowa zabawa speców :). Ponad 30tys za prosty dom, to już spora przesada. Musisz szukać murarza z pomagierem, bez wykręconego pod sufit samozachwytu, co pewnie nie będzie łatwe :D. Przy okazji, mój blaszak już od czterech lat stoi w otwartym terenie w bardzo wietrznej okolicy i ma się dobrze. Już widziałem zrolowane garaże po silnych wiatrach. Moja recepta, to kotwy w narożnikach blaszaka. 80cm płaskownik z zagiętymi końcami, które są zaczepione za dolne kątowniki garażu, na końcach dospawane kwadratowe blachy. To ustrojstwo jest zakopane w ziemi i trzyma jak blaszaną chałupę jak pieron. Sprawdzone w boju i nie do ruszenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix1 dzięki za kilka ciepłych słów.

Garaż miał drugi poważniejszy wypadek i poszedł na zyletki niszcząc sąsiadowi dwie strony ogrodzenia.Wstyd mi jego żonie w oczy spojrzeć.

Dziś byłem u ostatniego murarza i temat zakładany.Też podniósł się z ceną ale argumentował to tym iż silikatów jest ciężki i ciężko się tnie, nie doliczyl drugiego stropu oraz jego ocieplenia.

Do tego nic nie słyszał o płycie balkonowej i lanych schodach.

W sumie po 2 godzinach negocjacji ja maluje fundamenty, rozszalowywuje deski oraz zasypuje fundament(wole zrobić to sam bo dobrze to zageszcze a mam dostęp do zagęszczarki) a ekipa robi resztę po dach za 32000.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...