Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Kansas -na przekór wszystkim spróbuje wybudować za 200 tys.


Recommended Posts

Dzisiaj trochę o wyborze dachówki na dach....będzie taka

celtycka_grafitowy.jpg

15hcx80.jpg

Brass Celtycka Cisar grafit

czemu taka?

Odpowiedź jest bardzo prosta....jest to dachówka nie blacha, kosztuje 24 zł za m2, i będzie kosztowała na cały dach 4250 zł z gąsiorami. Obróbki będą blaszane z uwagi na koszt bocznych ok 2000 zł,zwłaszcza że nie przeszkadza mi brak tych bocznych, wokół mnóstwo jest tak zrobione i wygląda fajnie.

Czemu Brass?

Bo ma super powłokę i fajnie wygląda na dachu, Brass robi świetne dachówki a w ogóle sam sobie ją sprzedałem i byle czego bym sobie nie wziął.

Napaliłem się kiedyś na Creaton Profil S betonówkę ale jak zobaczyłem ją z bliska to nawet cena 16 zł mnie nie przekonała.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 652
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

maciuspala chciałabym wrócić jeszcze na moment do okien dachowych

właśnie szukam i porównuje.

pisałeś że velux GLL 061 ma U=0,6 ale to piszesz o U samej szyby ?

bo nigdzie nie mogę znalesć na stronie velluxa żeby jakieś okno w całości miało U poniżej 1,1 ......

bo fakro z kolei ma okno FTT U8 którego Uw (czyli szyba razem z ramą) wynosi 0,58 jest ono strasznie drogie dlatego szukam i pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ug=0,6 calego okna to Uw=1,1.

Do tego obnizony montaż daje ok 8%oszczednosci czyli coś Uw=1,0.

W Fakro masz tanie U4, drogawe U6 i okropnie, niemiłosiernie drogie U8.

Gdyby Fakro miało kolnierz do obnizonego montażu i szybę Ug=0,6 to bez wahania wybrałbym Fakro bo....nasze.

W dodatku do Sącza mam rzut beretem i nie wiem jak spojrze w oczy Iwonce i Andrzejowi z Fakro jak ich zobaczę.

Zwlaszcza Iwonie bo przez dobre kilka lat była moim wsparciem ze strony Fakro, bardzo miłym wsparciem.

Kiedyś nie lubiłem Veluxa bo nie umiałem go sprzedawać gdyż nie rozumiałem cennika a że ostatnio musiałem się kilkukrotnie zdoktoryzować okazało się, że to proste.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła bo do dziś była promocja na Veluxa więc musiałem zamówić więc odwrotu nie ma, jutro okna już będą:-)

czyli będą GLL 1061 3 szybowe z kołnierzem do obniżonego montażu oraz z ramką BDX-F. w rozmiarze 78x140.

Wyznaję zasadę "będzie pan zadowolony"

Nie jest to tania zabawa ale cóż....wytargałem przyzwoity rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem....Dziś miałem jechać zamówić wieźbę na dach do tartaku a tu znajomy zaproponował że jego dziadek zrobi mi wieźbę dużo taniej niż tartak.

W dodatku będzie to 100% jodła i w dodatku ścięta w październiku czyli w najlepszym okresie, w cenie niższej o 150 zł za m3 niż cena w tartaku.

Jedyna wada to że nie bedzie zaimpregnowana czyli nikt nie pomazia "zielonym".

Żona chetnie spędzi ze mną 2-dni na działce i wspólnie wymalujemy.Jedno pryska opryskiwaczem drugie jedzie pędzlem.

No i mam zagwozdkę, wykonawca dachu nie wie co.powiedzieć trochę się boi że coś bedzie nie tak ale jak usłyszał cenę to nie powiedział nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to znaczy że impregnacja trwała by jakiś miesiąc jeżdżąc codziennie na budowę, o kosztach impregnatu i dojazdu nie licząc.W tartaku pewnie 30 sekund spędza drewno byle kolor był.

Zależy od tartaku -- jak mają duże wanny to moczą należycie. Nawet jak nie leży 24h tylko 12, to i tak lepiej niż pryśnięcie i rozmazanie pędzlem. Pewnie też stąd m.in. wynika różnica w cenie. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na budowie, wrzucam zdjęcia z szalowania skosów

dziś powinni skończyć i zacząć zbroić.

Z uwagi na to iż w innym wątku było dużo pytań dotyczących tego dziwnego stworu jak skośny dach lany będę wrzucał obszerną dokumentację zdjęciową.

 

Dla mnie taki dach to nic dziwnego, ale ciekawi mnie dlaczego na taki właśnie się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski zamierzam wykorzystać do sprzedania :-)

Desek poszło mnóstwo, więcej niż przewidywalem ale i tak nie żałuję że robię lane skosy.

 

Ja się zastanawiam czy po szalowaniu dwóch stropów (nad partnerem też będzie monolit) deski nadadzą się na deskowanie pod papę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ok 10 m3 używanych desek, dokupilem 2,5m3 i jeszcze coś murarz mówił że może zabraknąć.Jeśli brakło to pewnie już są na budowie a ja się w sobotę dowiem ile muszę za deski zapłacić.

Jesli chodzi o stal to na strop nad parterer oraz wieńce i drugi strop było zamówione tona fi 10 do tego 1100 kg fi 12 i 150 kg fi 6.

Jutro będą stali szukać w trawie bo przez 3miesiace wrosła w działkę to się dowiem ile trzeba jeszcze dokupić.Oby nie trzeba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach już tuż tuż więc pora na okna, oczywiście zakup w okolicach grudnia na promocjach zimowych.

Z rozsądku wycenilem najpierw Vetrex ale niestety cena troszkę zabija -okna plus ciepły montaż plus ciepłe parapety 17500 zł, potem wypatrzyłam profil który wizualnie mi się podoba czyli Schuco Living z firmy Bruno za 13500 ale w cenie zwykly montaż oraz dzisiejszy hit czyli Oknoplast, cieply montaż ale bez ciepłych parapetów(bo nie umieli wycenić) za 17900 zł.

Kurczę liczyłem że okna zamkną się kwotą 12 tyś a tu zonk.

Muszę podjechać do firmy Bruno oglądać te okna.W mojej okolicy firma ma opinie że ma świetny serwis ale kiepskie profile ale pewnie nie dotyczy to topowego profilu Schuco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz przy lanych skosach rozprowadzić kanały WM na poddaszu? Jestem ciekawy co zaproponuje mój architekt, ale też warto poznać jak inni podchodzą do tego tematu.

Ja właśnie też nad tym myślę... Nie chcę za bardzo rozprowadzać kanałów na stropie poddasza - chciałbym, żeby tam było szczelnie. Dodatkowo nie chciałbym się bawić w jakieś dodatkowe ocieplenia. no chyba, że reku jest na strychu, to może nie będzie tak boleć. Ja planuję reku w piwnicy i za nic mi nie pasuje dawać kanały na stropie poddasza.

Rozprowadzenie po suficie poddasza, to pewnie konieczność zrobienia sufitów podwieszanych na całym poddaszu. Też mi to nie do końca pasuje, bo po to robiłem lane skosy, żeby nie mieć GK :roll: Z drugiej strony byłoby łatwo, ale znowu powoduje to obniżenie pomieszczeń o min. 10cm.

Słyszałem, że ktoś rozprowadzał po podłodze poddasza i potem bruzdy w ścianach robił i dawał anemostaty na ścianie, a nie na suficie.

Sam nie wiem, co lepsze :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...