Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Kansas -na przekór wszystkim spróbuje wybudować za 200 tys.


Recommended Posts

Nie wiem co mi architekt zaproponuje, ale napisałem mu że chciałbym właśnie mieć kanały w podłodze (dlatego daję w podłogę piętra 10 cm styropianu) i wyprowadzenie kanałów na ściany. Pewnie nie da się w każdej ścianie zrobić takich głębokich bruzd, więc część zabuduję k-g. Lanych skosów nie mam zamiaru dziurawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 652
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie reku bedzie w kotlowni na dole, w pierwszym stropie otwory już są, w drugim też będą(jak dostane rysunki od goscia od WM a czekam na nie już 2miesiące).Kanały będą w podłodze całość podnioslem z 4 cm styropianu do 8cm(zmiana tylko schodów).

Szpalety będą robione z GK,okna są na 140 ale otwory będą po ok 2 mb aby nie robić szpalet koło okien co by zmniejszyło ilość światła,w dodatku KB z murarzem ustalili iż jakoś tak zrobią aby koło okna była standardowa ilość ocieplenia.Jak bedzie zrobione to będę się zastanawiał jak to wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie reku bedzie w kotlowni na dole, w pierwszym stropie otwory już są, w drugim też będą(jak dostane rysunki od goscia od WM a czekam na nie już 2miesiące).Kanały będą w podłodze całość podnioslem z 4 cm styropianu do 8cm(zmiana tylko schodów).

A jak zrealizujesz wyrzutnię? Gdzie ją podepniesz i jakimi przewodami?

Nad rozmieszczeniem kanałów na podłodze poddasza też ostatnio myślę i zaczynam mieć wątpliwości czy 8cm stryo wystarczy żeby ukryć kanały WM i np. jeszcze wody? Sama woda z otuliną może mieć ze 3-4cm, więc jak skrzyżujesz to z kanałem WM, to wychodzi 12cm, więc będzie górować... W strop chyba nie wkujesz się na 4cm, bo będzie ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia miała być przez ścianę ale na razie jeszcze nie wiem bo jest opcja wpięcia się w kanał wentylacyjny.

na piętrze rury będą tylko w łazience wiec raczej nie będzie to kolidowało z WM, zresztą pod łazienką na parterze nie będzie żadnych rur do WM.

Na dzień dzisiejszy gość od wentylacji próbuje się wymigać od roboty i nie wiem co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił murarz że [odlał strop i wszystko jest ok, beton bardzo ładny przyjechał tylko troszeńkę za rzadki ale wyszło bardzo ładnie.

Jutro rano muszę jechać podlać potem znów wieczorem.

Można powiedzieć że etap murarki zakończony.

Edytowane przez maciuspala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę, kilka lat temu kuzynka budowała dom identyczny jak jej koleżanka 500 m dalej, kuzynka budowała raczej z materiałów z wyższej półki a koleżanka z najtańszego co było, i mimo iż to ten sam projekt, nie powiedziałbym w życiu że to ten sam projekt, inny dach, inna elewacja, stolarka a nawet zagospodarowanie ogrodu zmienia wygląd okropnie.

U nas różnicą jest kolor pustaka oraz fakt iż mój dom jest podniesiony wysoko ponad fundament.

Wrzuć zdjecia bo dawno nie widziałem co sie u Ciebie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...